Novinky

náhled_foto
Přiložené foto.
datum: 29.06.2021
nadpis: První ročník Cen Akademie literární kreativity
autor: PhDr. Adam Krupička, Ph.D.
email: krupicka@pekargmb.cz

Dne 28. 6. 2021 proběhlo v aule Gymnázia Dr. Josefa Pekaře předávání Cen Akademie literární kreativity za účasti ředitele školy, lektora Adama Krupičky, studentské a profesorské veřejnosti. Mezi nominované se dostalo šestnáct textů, které napsali v aktuálním školním roce studenti a studentky účastnící se kroužku tvůrčího psaní.


Lektor nominoval texty pro každou ze čtyř kategorií (udělovaly se ceny za myšlenkový přínos, katarzi, experimentování a celkový estetický dojem). Devět nezávislých hodnotitelů pak anonymně přidělovalo těmto textům body. Jejich součtem, jak může potvrdit předseda kontrolní komise profesor Futtera, vzešlo vítězové: Kateřina Stránská, Bára Krejcarová, Ondřej Málek a Michaela Bruchová. Každou z cen navíc předávala jiná z osobností gymnázia: Richard Juriga, předseda předmětové komise; Dana Patočková, garantka rozvoje nadaných studentů; studentka-dobrovolnice Lída Kusá a aktuální vítězka ankety Zlatý Ámos, Vladěna Floriánová.


Kromě knižních cen, poukázky a diplomu dostal každý z vítězů ještě možnost ovlivnit příští rok podobu dalšího ročníku cen za nejlepší literární texty. Autorské plastiky jsou totiž vítězům pouze propůjčeny a po prázdninách se již budou těšit na své další držitele!


http://www.pekargmb.cz/