Novinky

náhled_foto
Přiložené foto.
náhled_foto
Přiložené foto2.
datum: 30.11.2022
nadpis: Adventní prima Jičín
autor: Mgr. Zdeňka Šeráková
email: serakova@pekargmb.cz
Ve středu 30.11. se prima vydala do adventního Jičína na tvůrčí a vzdělávací exkurzi. Třída se rozdělila do dvou skupin, které se na stanovištích vystřídaly.
Ve výrobně a prodejně HAN Design žáci nejprve prošli výrobu skleněných ozdob za odborného výkladu. Poté si v rámci workshopu každý vyrobil vlastní originální ozdobičku, již po 30minutovém schnutí dostali v profesionálním obalu domů.
Druhým stanovištěm bylo Valdštejnovo muzeum a mincovna na jičínském náměstí. V přízemí si po zajímavém výkladu o mincích každý osobně vyrazil valdštejnský stříbrňák. Cestou do 1. patra řešili žáci úkoly zaměřené na osobnost Albrechta z Valdštejna, jemuž je věnováno celé 1. patro. Paní průvodkyně poutavě vyprávěla o Valdštejnově životě a jeho vášni v horoskopy. Dominantou hlavní místnosti byl kulatý stůl s tajemným postavením sedmi planet, na jehož základě J. Kepler sestavoval Vajdštejnovi osobní horoskop. Paní průvodkyně prokládala svůj výklad praktickými ukázkami, což v žácích budilo zvědavost a čas utekl opravdu rychle.
Jelikož Jičín nabízí i spoustu dalších zajímavostí, věříme, že jej zase brzy navštívíme.

http://www.pekargmb.cz/