Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

O pečeť Josefa Pekaře – zadání čtvrtého kola

foto
Jak naložit s volným odpolednem, když je výuka v době maturit zkrácena? Třeba hledáním odpovědí na zadání čtvrtého kola školní dějepisné soutěže O pečeť Josefa Pekaře.
Zatímco řešení třetího kola se skrývalo na Českobratrském náměstí až v úrovni prvního patra, tentokrát budou naopak zvýhodněni ti, kteří pozorně sledují terén kolem sebe. Tak neváhejte a vykročte! Zadání i s řešením předchozího kola naleznete v příloze. Příloha2 *.pdf
Autor: Předmětová komise dějepisu, email: 
20.05.2024 Tisk zprávy

Hodina náboženství v terénu

fotofoto
Ve středu 15.5. 2024 prožila třída 2.0 odpolední výuku v kostele Nanebevzetí Panny Marie v rámci výuky k občanství. Pan arciděkan nejprve studentům představil základní atributy křesťanství, poté jim v kostele vše prakticky ukázal.

Studenty zajímalo vše možné, nejvíce snad otázka: "Jak funguje svěcená voda?"

Děkujeme za vstřícnost a ochotu pana arciděkana se nám věnovat a těšíme se na další spolupráci.
Autor: Mgr. Zdeňka Šeráková, email: 
20.05.2024 Tisk zprávy

Informace k přijímacímu řízení pro školní rok 2024/2025

foto

Vlastní výběr studentů na základě kritérií – zveřejnění výsledků: 15.5.2024


čtyřleté studium (7941K/41)


osmileté studium (7941K/81)


Odkaz na výsledky!


Děkujeme a těšíme se na viděnou.


GJP

Autor: Petr Bárta, email: 
15.05.2024 Tisk zprávy

TERCIE DOBÝVÁ LONDÝN!

fotofoto
Rychle zkontrolovat pasy, odevzdat „bezinfekčnost“, zamávat rodičům a hurá za dobrodružstvím!

Vše začalo koncem minulého školního roku, kdy se studenti tehdejší sekundy, jazykové skupiny paní profesorky Fouskové pustili do projektu spočívajícího v plánování cest po vybraných evropských zemích. Tato aktivita podnítila myšlenku společné cesty do zahraničí, která se zrodila v hlavách našich dvou spolužaček Claire a Amiry. Celá třída byla nápadem nadšena a začalo velké plánování. Cestu se podařilo zrealizovat s pomocí cestovní kanceláře London Way.

V neděli 5. května 2024 v půl sedmé ráno se studenti tercie shromáždili před budovou gymnázia, aby se společně autobusem vydali na cestu na letiště. Následující čtyři dny byly doslova nabité poznáváním památek, muzeí, galerií i krás britské přírody.

Mezi navštívená místa patřil například Buckinghamský palác, Westminsterské opatství, Big Ben, Baker Street, Národní galerie, Galerie moderního umění, Historické muzeum, Muzeum vědy a techniky, Biologické muzeum, čínská čtvrť, Tower a Tower Bridge.

Jedno odpoledne jsme strávili ve společnosti Harryho Pottera a jeho bradavických spolužáků – ve filmových studiích Warner Bros. London, kde jsme mohli poodhalit roušku celé řady filmových kouzel, prohlédnout si kostýmy a rekvizity z natáčení a ochutnat čokoládové žabky či Bertíkovy fazolky tisíckrát jinak.

Naše cesta zahrnovala i výlet do Brightonu. Prohlédli jsme si mořské akvárium, obdivovali křídové útesy a ochutnali tradiční bezkonkurenční fish and chips. Ti nejotužilejší z nás si dokonce užili i koupání v moři.

Rádi bychom poděkovali všem, kdo se podíleli na splnění našeho společného snu – hlavní organizátorce paní profesorce Fouskové, dále paní profesorce Hluché a paní doktorce Taha, které nás doprovázely, slečně průvodkyni Máje za skvělý servis, vedení školy, jež celou akci zaštítilo a rodičům, že nás láskyplně vypravili na cestu a s otevřenými náručemi vítali při příjezdu.

Přáli bychom si, aby tento nezapomenutelný zážitek nezůstal ojedinělý a během našeho studia jsme měli možnost společně navštívit další evropská města.

Eva Hanušová
Autor: Mgr. Petr Dostál, email: 
14.05.2024 Tisk zprávy

O pečeť Josefa Pekaře – zadání třetího kola

foto
Soutěž O pečeť Josefa Pekaře pokračuje a po návštěvě Radouče, tamější syslí kolonie a padlých vojáků ze sedmileté války se opět vrací do centra města a do blízkosti gymnázia. Tentokrát se ptáme na jednu nepříliš známou pamětní desku...
Zadání třetího kola i s řešením druhé části naleznete v příloze! Příloha2 *.pdf
Autor: Předmětová komise dějepisu, email: 
13.05.2024 Tisk zprávy