Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

Vyrážíme na Erasmus+

foto

Právě se naplno rozjela nová kapitola našeho gymnázia: první parta studentů v dějinách školy vyjíždí na Erasmus+ a čeká ji pobyt na St.-Irmengard-Gymnasium v německém Garmisch-Partenkirchenu.


Týden na úpatí hory Zugspitze, kam se každoročně sjíždí legendy světového lyžování, stráví patnáct žáků v doprovodu Milana Krále a Jana Hluchého.


Erasmus+ začal na GJP v minulém školním roce, kdy naši učitelé čerpali inspiraci na metodických kurzech a při stínování ve školách napříč Evropou. Od letoška navazujeme výměnnými pobyty pro studenty, které doplní tradiční spolupráci s gymnáziem v Mannheimu. V tomto školním roce se odehrají dva – už za tři týdny vyrazí další studenti do španělského Andújaru.


Studentům a pedagogům, kteří se odhodlali s Erasmus+ bořit hranice vzdělávání, přejeme šťastnou cestu a spoustu silných zážitků!

Příloha2 *.pdf
Autor: Mgr. Michal Bělka, email: 
24.09.2023 Tisk zprávy

Vyhrajte lístky na ples!

Stačí zapojit fantazii a vymyslet logo pro plesy 2024! Více v příloze PDF!
Příloha *.pdf
Autor: Mgr. Vladěna Floriánová, email: 
14.09.2023 Tisk zprávy

Amazonka - 23 let od objevu pramenů českými expedicemi

foto
Studenti našeho gymnázia navštívili 12. 9. 2023 přednášku o objevování pramenů Amazonky, pořádanou na ŠAVŠ Mladá Boleslav. Získali mnoho poznatků i zážitků prostřednictvím vyprávění pana prof. RNDr. Bohumíra Jánského.
„Amazonka: objev pramenů českými expedicemi“
Celkem 10 expedic z různých zemí hledalo po celé 20. století hlavní pramen největší řeky světa. Podařilo se to až českým expedicím z Přírodovědecké fakulty UK pod vedením prof. Janského. Jeho tým prozkoumal území na jihu Peru a za pomoci družicových a leteckých snímků vytvořil první mapy pramenné oblasti. Hlavním motivem expedic byla skutečnost, že autorem první rukopisné mapy Amazonky byl český jezuita Samuel Fritz, rodák z Trutnova a absolvent Karlovy univerzity.
Za přednáškovou činnost na peruánských univerzitách a organizaci expedic k pramenům Amazonky obdržel prof. Janský nejvyšší státní vyznamenání Peru s právem užívat šlechtický titul „Komtur“.
Autor: Mgr. Veronika Klatovská, email: 
13.09.2023 Tisk zprávy

Maturitní zkoušky - podzim 2023

Vysvědčení pro úspěšné žáky jsou k dispozici na sekretariátu školy.
Autor: Alena Budínová, email: 
11.09.2023 Tisk zprávy

Valpuržina noc Rave

foto

Zveme vás na inscenaci Valpuržina noc Rave, za níž stojí studenti Gymnázia Dr. Josefa Pekaře - Věra Bočková, Pawel Grundman, Kateřina Císařovská a Alice Knoblochová.


Představení se koná 20.9. 2023 od 20hodin na Pluhárně.


Proslýchá se, že ve městě se koná největší RAVE party široko daleko, kde DJe dělá samotný Satan. Ne vždy ale všichni tančí tak, jak by si on přál. Jaká je cena za vlastní potěšení a kdo ji nakonec zaplatí?


Inscenace, jejímž základem jsou různé překlady Goethovy divadelní hry Faust a Markétka, vznikla jako dvouletý projekt studentek 2. cyklu LDO ZUŠ ve spolupráci s choreografkou Annou Josephovou.


Letos mohli tuto inscenaci vidět diváci na festivalu experimentujícího divadla Šrámkův Písek, na celostátní přehlídce studentského divadla Mladá scéna v Ústí nad Orlicí či na celostátní divadelní přehlídce ZUŠ v Mostě a v hlavním programu Jiráskova Hronova.


Režie: Lada Blažejová
scénář: soubor
hrají: Eliška Nedvědová (Jindra), Alice Knoblochová (Markétka), Kateřina Císařovská a Věra Bočková (Mefistofeles)
technika: Josef Blažej
hudba: Pawel Grundman


Další informace najdete ZDE

Autor: Mgr. Petr Dostál, email: 
07.09.2023 Tisk zprávy