Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

Bruslení 13.3.

fotofoto
V pondělí jsme se třemi třídami využili možnost bruslení na zimním stadionu.
Autor: Jan Hluchý, email: 
15.03.2023 Tisk zprávy

Wolkrův Prostějov, okresní kolo uměleckého přednesu

fotofoto

V pondělí 13. března 2023 se konalo na Gymnáziu Dr. J. P. oblastní kolo přehlídky uměleckého přednesu, jehož se účastnili studenti z různých středních škol mladoboleslavského okresu. V krajském kole, které se bude konat v sobotu 18.3., budou Mladoboleslavsko reprezentovat: Josefína Syslová (Gymnázium Mnichovo Hradiště), Karolína Hošková (Gymnázium Dr. J. Pekaře), Vladimír Šebesta (Střední průmyslová škola MB), Pavel Mík (Střední průmyslová škola MB), Lucie Schönová (Obchodní akademie a Jazyková škola) a Zuzana Faměrová (Gymnázium Dr. J. Pekaře). Gratulujeme a přejeme hodně štěstí v Kutné Hoře.

Autor: Mgr. Zdeňka Šeráková, email: 
13.03.2023 Tisk zprávy

Vlajka pro Tibet

foto
Před několika lety se naše gymnázium přidalo k institucím, které prostřednictvím vyvěšení tibetské vlajky projevují podporu a soucítění s obyvateli Tibetu. Cílem je poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu.
10. 3. si připomínáme výročí povstání Tibeťanů proti násilné čínské okupaci.
10. 3. 1959 došlo ke shromáždění tibetského lidu ve Lhase, který se odhodlal bránit svoji svobodu a svého duchovního vůdce 14. dalajlamu. Krvavě potlačené povstání čínskou armádou vyvolalo po celé zemi další protesty. Tändzin Gjamccho (14. dalajlama) byl nucen prchnout do exilu a s ním přibližně 80 000 Tibeťanů. Žije v exilu, a to v Dharamsale v indickém státě Himáčalpradéš. Tibetská vlajka je jedním z nejvýraznějších symbolů, který Tibeťané v Tibetu používají při nenásilných protestech. Za její vyvěšení jim hrozí až několikaleté tresty vězení.
V příloze naleznete vzpomínku na Den Tibetu, který jsme na našem gymnáziu v minulosti pořádali.
Příloha2 *.pdf
Autor: Veronika Klatovská, email: 
09.03.2023 Tisk zprávy

Chemická olympiáda

foto
V úterý 7.3.2023 proběhlo na naší škole okresní kolo CHO-D. Soutěže se zúčastnilo 17 žáků okresu z 20 přihlášených. Naši školu reprezentovali studenti 4.O., Jakub Křováček obsadil 5. místo a Oleksandra Savčuk skončila 12..Blahopřejeme všem k dosaženým výsledkům a našim studentům děkujeme za vzornou reprezentaci.
Autor: Ing. Dana Kuchaříková, email: 
09.03.2023 Tisk zprávy

JARNÍ AKADEMIE

foto
Studenti a pedagogové Dr. Josefa Pekaře srdečně zvou na JARNÍ AKADEMII, která se uskuteční ve středu 22. března 2023 v 16:30 v aule školy.
V programu vystoupí studenti a zájmové soubory školy. Příloha2 *.pdf
Autor: Mgr. Petr Dostál, email: 
09.03.2023 Tisk zprávy