Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

Příběhy našich sousedů s 5. O

fotofoto

Také v letošním roce se naše gymnázium zapojilo do dějepisného projektu Příběhy našich sousedů, který mapuje životní osudy lidí spjatých s regionem.


Školní tým ze třídy 5. O, jehož členy byli Jakub KŘOVÁČEK, Daniel NOVÁK, Tereza STAŇKOVÁ, Oleksandra SAVČUK a Simona ČERNÁ, zpracoval život pana Milana Klipce, nejen zakladatele pěveckého sboru Paprsek.


Výsledek své půlroční práce, kdy museli nahrát vzpomínky pamětníka, sesbírat a utřídit obrazový a zvukový materiál, podstoupit školení historické i animační, připravit scénáře výstupů, studenti shrnuli do videoreportáže, již společně s prezentací a živě zazpívanou písní složenou pamětníkem představili na závěrečné projekci, za což sklidili zasloužený potlesk.


Děkujeme za vynikající reprezentaci školy.

Autor:  PK Dě, email: 
11.04.2024 Tisk zprávy

Studenti zorganizovali debatu Next Talk s armádními letci

foto

11. 3. 2024 proběhl Next Talk s armádními a akrobatickými piloty majorem Stanislavem Čejkou a kapitánem Janem Tvrdíkem. Řeč byla o válce, gripenech, letounech F35, ale také o vzdušné akrobacii The Flying Bulls Aerobatics Team. Ve Škoda Muzeu sledovalo Next Talk přes 500 lidí. Celou debatu si můžete pustit na tomto odkazu: https://youtu.be/__tMtz8hWy4?si=2-bDrnk9JkLZDWML

Autor: Mgr. Veronika Klatovská, email: 
10.04.2024 Tisk zprávy

127 mladých recitátorů na GJP

foto
Ve dnech 26.a 27. března proběhlo na naší škole okresní kolo přehlídky uměleckého přednesu s postupem - Dětská scéna. Jedná se o tradiční přehlídku sólových recitátorů ve čtyřech kategoriích, které odpovídají prvnímu a druhému stupni základních škol či osmiletých gymnázií. Z 19 přihlášených škol recitovalo celkem 127 dětí.

S ohledem na velký počet přihlášených zájemců jsme rozložili okresní kolo do dvou dnů. Porota se snažila s profesionálním přístupem ohodnotit nejen ty nejlepší, ale nějakým způsobem každou školu, která své děti vyslala. Mezi diplomy a čestnými uznáními se v každé kategorii udělovaly zvláštní ceny: Cena Signál Rádia, Cena Mikuláše Klaudiána, Cena Dr. Josefa Pekaře.
V každé kategorii budou mladoboleslavský okres reprezentovat v dubnovém krajském kole v Kutné Hoře jen dva nejlepší.

Kompletní výsledková listina - viz příloha. Příloha2 *.pdf
Autor: Mgr. Zdeňka Šeráková, email: 
09.04.2024 Tisk zprávy

Zahájili jsme v nové laboratoři

fotofoto
Ve čtvrtek 4.4.2024 jsme zahájili laboratorní práce v nově zrekonstruované chemické laboratoři. S velkým nadšením se zde do prvního laboratorního cvičení pustili studenti chemického semináře. Připravovali přírodní indikátor a tvořili jeho barevnou škálu pH. Stejně tak si studenti primy poprvé vyzkoušeli, jak sestavit aparaturu. Věříme, že nová laboratoř nadchne studenty naší školy a získáme nové zájemce o studium chemie a přírodních věd.
Autor: Ing. Dana Kuchaříková, email: 
05.04.2024 Tisk zprávy

Exkurze – Francouzský institut Praha

fotofoto

Dne 4.4.2024 jsme s francouzštináři 2.ročníku navštívili Francouzský institut v Praze. Naši studenti se zúčastnili zajímavé a inspirativní prohlídky celého komplexu IFP. Personál institutu byl velmi vstřícný a ochotný nám přiblížit jejich práci a nabídnout nám další možnosti studia francouzštiny.


Celkově lze ve Francouzském institutu v Praze očekávat širokou škálu kulturních aktivit, které slouží k propagaci francouzské kultury, umění a jazyka v České republice.


Rádi se sem se studenty opět vrátíme.


Autor: Mgr. Markéta Dostálová, email: 
05.04.2024 Tisk zprávy