Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

Exkurze do Veletržního paláce 2022

foto
V pátek 21.10. jsme se studenty II. ročníku navštívili Veletržní palác. V této budově Národní galerie jsou umístěny sbírkové expozice moderního umění 1918 ⁠–⁠ 1938: První republika a 1796⁠–⁠1918: Umění dlouhého století. Kromě těchto dlouhodobých výstav zde jsou k vidění i výstavy krátkodobé. Pro letošní podzim zde jsou připraveny: V kroužcích dýmu: Portrét moderního umělce; Cena Jindřicha Chalupeckého 2022: Vše pevné se spojuje ve vzduchu; Fotograf Festival: Nikdo sem nepatří víc než vy a výstava fotografií netradičních zátiší Markéty Othové: Již brzy. Pro většinu studentů to byla jedinečná a často první příležitost setkat se s díly předních českých a světových umělců.
Autor: Jarmila Nováková, email: 
30.10.2022 Tisk zprávy

Školní turnaj v piškvorkách

foto
Ve středu 19. 10. se za pomoci paní profesorky Bořkovcové konal školní turnaj v piškvorkách. Zúčastnilo se bezmála 30 studentů, ti nejlepší z nich budou 9. 11. reprezentovat naši školu v oblastním kole souteže pIšQworky.

Všem hráčům moc děkujeme a postupujícím přejeme hodně štěstí v dalších kolech.
Autor: Markéta Lindáková, předsedkyně SP, email: 
28.10.2022 Tisk zprávy

Mažoretky přivezly zlato z Itálie

fotofoto
Mažoretky přivezly zlato z Itálie

Minulý týden se v Itálii konalo Mistrovství Evropy mažoretek, na které se z České republiky dostali pouze ti nejlepší z dané kategorie. V soutěži zabodovala i děvčata z naší školy.

1) Exhibition Corps junior - studentky Kateřina a Veronika Ratimcovy (3. O), Michaela Ratimcová (8. O), Adéla Staňková (2. A), Šárka Karabcová (5. O), Tereza Štechová (3. B), Klárka Rudolfová (6. O) a Ellen Weberová (4. O) získaly 2. místo a titul I. vícemistři Evropy (z 6 soutěžních skupin).
2) Duo s hůlkou a rekvizitami kategorie preteen - Kateřina Ratimcová a Veronika Ratimcová získaly 1. místo a titul mistryně Evropy (z 12 soutěžních párů ) .
3) Duo s hůlkou a rekvizitami kategorie senior - studentky Michaela Ratimcová a Eliška Prýmková obsadily 5. místo (ze 14 soutěžních párů).

Děvčatům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.
Autor: Lenka Václavíková, email: 
28.10.2022 Tisk zprávy

Phishing

foto
Phishing je podvodná technika používaná na internetu. Cílem je získat citlivé údaje uživatelů (hesla, čísla kreditních karet apod.) Stránka může například napodobovat přihlašovací okno internetového bankovnictví nebo e-mailové schránky. Uživatel do něj zadá své přihlašovací jméno a heslo. Tím tyto údaje prozradí útočníkům, kteří je mohou zneužít.
Přednášku na toto aktuální téma si pro studenty druhých ročníků připravila děvčata z organizace Czechitas. Studenti dále slyšeli zajímavosti ze světa internetu, sociálních sítí a celého oboru IT.

https://www.czechitas.cz/

Czechitas je nezisková organizace, která pomáhá ženám, dětem a dalším poznat svět informačních technologií.
Autor: Bořkovcová Pavla , email: 
27.10.2022 Tisk zprávy

Suit-up den

foto
13. 10. jsme se v rámci projektu Hrdá škola zapojili do akce Suit-up den.

Všem, kteří do školy dorazili ve slavnostním oblečení a zapojili se tak do tematického dne, moc děkujeme.

Za Studentský parlament
Markéta Lindáková
Autor: Markéta Lindáková, předsedkyně SP, email: 
26.10.2022 Tisk zprávy