Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

Volitelné předměty

Volba volitelných předmětů pro školní rok 2023/24 (vyšší ročníky 4L a 8 studia) - viz příloha 1.

Volba volitelných předmětů a druhého cizího jazyka pro školní rok 2023/24 (nižší ročníky 8L studia) - viz příloha 2.
Příloha *.pdf Příloha2 *.pdf
Autor: Alena Budínová, email: 
03.04.2023 Tisk zprávy

Day of European Authors

fotofoto
Jáchym Topol v pondělí zavítal na Gymnázium Dr. Josefa Pekaře u příležitosti akce s mezinárodním dosahem: Day of European Authors (27. 3. 2023), kterou pomohla zorganizovat členka výboru Asociace spisovatelů, paní Tereza Semotamová a lektor Akademie literární kreativity, profesor Krupička. Pan spisovatel, ostřílený undergroundový textař i pečlivý prozaik, s grácií sobě vlastní zaujal studenty nevšední přednáškou o samizdatu i postavení české literatury v dnešním světě. Přinesl dobrou náladu, poučení i spoustu knih s podpisem, studentům se tak doslova rozdal. Vedle zápisu do kroniky Akademie obohatil školní archiv o dva tituly: prózu Chladnou zemí a souborné vydání svých písňových textů.
Autor: Adam Krupička, email: 
31.03.2023 Tisk zprávy

Státní moc v rukou třeťáků

foto

Žáci GJP letos na jaře důsledně testují pilíře české demokracie.


Soukolí státní moci jako první roztočila 3.A, která v Poslanecké sněmovně zabodovala při simulaci legislativního procesu. Své vyjednávací schopnosti prokázala řadou přijatých pozměňovacích návrhů, které podpořily poslanecké kluby jiných škol.


Druhou komoru českého parlamentu – Senát – jen o pár dní později navštívila dvojice tříd 3.B a 3.C. Studenti mimo jiné zjistili, že jednací sál Valdštějnského paláce původně sloužil jako konírna a před příchodem senátorů ho bylo nutné vybagrovat.


Tváří v tvář moci výkonné se postavila třída 7.O, která svou návštěvu Poslanecké sněmovny spojila s téměř hodinovou interpelací člena Vlády ČR. Smršť dotazů mířila na ministra kultury Martina Baxu.


"Vzpomněl jsem si na svoje učitelská léta a během prohlídky sněmovny si užíval jejich přímý pohled na svět a měl radost z potřeby diskutovat a klást si otázky. Hovořili jsme o kultuře, školství i možnostech zapojení mladých do politiky. A nechyběly ani otázky na tělo. Radost," zhodnotil setkání ministr.


Jen o tři dny později vzala 7.O do vlastních rukou i justici, když v jednací síni Okresního soudu v Mladé Boleslavi sehrála a rozsoudila rodinný spor mezi Albertem a Arabelou Šaškovými. Výkon žalobce, žalované, právních zástupců, svědků i soudců pak zhodnotil předseda okresního soudu, pan Pavel Rozsypal.


Pokud se státní moc pod vahou našich návštěv nezhroutí, završíme její poznávání v květnu, kdy má třeťácký seminář společenských věd v hledáčku Ústavní soud v Brně. Držte palce – jí i nám.

Příloha2 *.pdf
Autor: Mgr. Michal Bělka, email: 
31.03.2023 Tisk zprávy

Tělesná vyspělost mládeže 1923 - 2023

fotofoto

Vážení rodiče, milí žáci, dnes na GJP začal velmi zajímavý projekt pod hlavičkou Technické univerzity v Liberci – Jak se změnila tělesná zdatnost naší mládeže po 100 letech?


Naše škola byla v roce 1923 součástí rozsáhlého prvního hromadného měření tělesné vyspělosti mládeže na území tehdejšího Československa. A my se těšíme, že změníme očekávání horšího výsledku a budeme lepší než naši předci … nebojte se, všechna data jsou anonymní :D …


Pojďte do toho s námi. Více informací najde zde!


Těšíme se na výsledky a děkujeme za spolupráci.


Komise TV

Autor: Petr Bárta, email: 
30.03.2023 Tisk zprávy

Jana Maršounová převzala Boleslavského

fotofoto

V úterý 28. března převzala Mgr. Jana Maršounová ocenění Mladoboleslavský Amos 2023. Slavnostní vyhlášení oceněných pedagogů boleslavských škol proběhlo v Servisním tréninkovém centru Škoda Auto v Kosmonosech.


Jana Maršounová získala nominaci za Gymnázium Dr. Pekaře na základě hlasování studentů, které zastřešil Studenstký parlament GJP. Ocenění letos získalo 31 pedagogů z mateřských, základních a středních škol v Mladé Boleslavi. Všichni dostali symbolickou sošku Amose, knižní dar, pamětní list od města a další dárky.


Kolegyni Maršounové gratulujeme a přejeme nejen jí, ale i ostatním pedagogům GJP mnoho dalších úspěchů v jejich profesním, ale i osobním životě.

Autor: Mgr. Petr Dostál, email: 
30.03.2023 Tisk zprávy