Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

ÚSPĚCH STUDENTŮ AJ V OKRESNÍCH SOUTĚŽÍCH

STUDENTI ANGLIČTINY OPĚT USPĚLI V OKRESNÍCH SOUTĚŽÍCH
V kategorii VG I B zvítězila Amira Taha z 2.O
V kategorii VG II B byla Kateřina Hanušová ze 4.O druhá a Lucie Bogdanovská ze 4.O třetí
V kategorii G II A získal Miroslav Kadavý z 6.O druhé místo a Robin Pelc třetí místo
Všem moc gratulujeme!
Autor: Mgr. Jana Toužimská, email: 
20.03.2023 Tisk zprávy

Výběrový zájezd 2023

foto

Po čtyřech letech se v případě zájmu uskuteční u studentů dříve velmi oblíbený výběrový zájezd.

Předmětové komise nominovaly na základě celoroční práce a úspěchů studenty na výběrový zájezd, který se uskuteční v termínu 8.-12.5. 2023. Jedná se o poznávací zájezd do Rakouska a Itálie (podrobný program s informacemi najdete v příloze).

Společnost přátel Gymnázia Dr. Pekaře finančně přispěje studentům na zájezd a ocení je tak za jejich aktivity.

Vybraní studenti uvedení v příloze potvrdí svoji účast, či neúčast osobně na sekretariátu školy nebo emailem na adrese dostal.petr@pekargmb.cz do pondělí 20.3.2023 do 12:00 hodin.

Více se dozvíte v přílohách.


Příloha *.pdf Příloha2 *.pdf
Autor: Mgr. Petr Dostál, email: 
16.03.2023 Tisk zprávy

DNES JSEM JAKO POSLANEC

fotofoto

Bylo časné ráno 14. března, když se studenti 3.A srocovali před budovou našeho gymnázia s jasným cílem - Poslanecká sněmovna. Odjížděli připraveni zúčastnit se projektu DNES JSEM JAKO POSLANEC, který už poněkolikáté pořádal nadační fond Modrá rybka. Projektu, který měl přiblížit, jak funguje procedura schvalování zákonů v Poslanecké sněmovně.


Po důkladné bezpečnostní kontrole zamířili "naši poslanci" do jednacího sálu dolní komory Parlamentu ČR, kde je uvítali organizátoři akce. Tématem zasedání bylo schvalování návrhu zákona o pedagogických pracovnících. Začalo se přednesením pozměňovacích návrhů a důvodových zpráv jednotlivých poslaneckých klubů. Do následné rozpravy se zapojilo také několik našich studentů, kteří hájili návrhy "našeho poslaneckého klubu". Zasedání bylo zakončeno hlasováním o pozměňovacích návrzích i o zákonu jako celku, v němž se poslanecký klub GJP jevil jako nejúspěšnější - se třemi odhlasovanými pozměňovacími návrhy.


Akce se konala pod záštitou ministryně Heleny Langšádlové, poslankyně Olgy Richterové a poslanců Marka Výborného, Marka Bendy a Jana Berkiho.

Autor: PK SV, Karel Schamberger, email: 
15.03.2023 Tisk zprávy

Bruslení 13.3.

fotofoto
V pondělí jsme se třemi třídami využili možnost bruslení na zimním stadionu.
Autor: Jan Hluchý, email: 
15.03.2023 Tisk zprávy

Wolkrův Prostějov, okresní kolo uměleckého přednesu

fotofoto

V pondělí 13. března 2023 se konalo na Gymnáziu Dr. J. P. oblastní kolo přehlídky uměleckého přednesu, jehož se účastnili studenti z různých středních škol mladoboleslavského okresu. V krajském kole, které se bude konat v sobotu 18.3., budou Mladoboleslavsko reprezentovat: Josefína Syslová (Gymnázium Mnichovo Hradiště), Karolína Hošková (Gymnázium Dr. J. Pekaře), Vladimír Šebesta (Střední průmyslová škola MB), Pavel Mík (Střední průmyslová škola MB), Lucie Schönová (Obchodní akademie a Jazyková škola) a Zuzana Faměrová (Gymnázium Dr. J. Pekaře). Gratulujeme a přejeme hodně štěstí v Kutné Hoře.


Příloha *.pdf
Autor: Mgr. Zdeňka Šeráková, email: 
13.03.2023 Tisk zprávy