Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

Volitelné předměty - informační schůzky

Informační schůzky ohledně volby volitelných předmětů pro žáky 2. a 3. ročníku (+ 6.O + 7.O) - viz příloha.
Příloha *.pdf
Autor: Alena Budínová, email: 
13.02.2024 Tisk zprávy

Postup do celostátního kola České lingvistické olympiády

fotofoto

Mimořádného úspěchu v České lingvistické olympiádě, soutěži, jež spojuje jazykovědu a logiku, dosáhli naši studenti


Štěpán ROZSYPAL (8. O)


a Daniel WOLF (7. O),


když si v oblastním kole dokázali vybojovat postup do celostátního kola mezi padesátku nejlepších.


Blahopřejeme!

Autor:  PK ČJL, email: 
11.02.2024 Tisk zprávy

Světlo pro hrdinu

fotofoto
Maturitní ples, jak ho známe, si většinou spojíme s tancem, zábavou a veselím. Maturanti ze 4. A a 8. O se ale rozhodli svůj velký večer věnovat i jiným a konat dobro! Ve foyer Domu kultury v Mladé Boleslavi v nenápadném koutě stál po celý sobotní večer stánek s napečenými dobrotami, hvězdnou nabídkou míchaných drinků a s usměvavými dobrovolníky za pultem.
Zde jste si mohli během plesových radostí zakoupit třpytivé vesmírné nápoje či jinou laskominu a přispět tím na dobrou věc. Výtěžek putuje k rodině Dragounových. Ta ho použije pro svého jedenáctiletého syna Tadeáše, který již od narození podstoupil řadu operací a peníze mu pomohou s financováním rehabilitací, na které dojíždí i několikrát za měsíc.
Ke slavnostnímu předání vybrané částky došlo v aule Gymnázia Dr. J. Pekaře 8. února 2024. Zazněly proslovy studentů, pana ředitele i Táďových rodičů. Vděk, solidarita a ochota pomáhat byly společnými jmenovateli.
Nakonec se podařilo vybrat neskutečných 33 000 korun! Děkujeme všem zúčastněným, všem, co přispěli, dobrovolníkům, studentům i učitelskému sboru za ochotu konat dobro a jakkoliv přispět na Světlo pro hrdinu!
Autor: Johana Komárková, Klára Kulinová - 8. O, email: 
11.02.2024 Tisk zprávy

DofE ceremonie

fotofoto
Naše škola je od roku 2021 aktivně zapojena do projektu DofE – Mezinárodní cena vévody z Edinburghu, který motivuje mladé lidi mimo jiné k dobrovolnické činnosti, k rozvíjení vlastních dovedností a v neposlední řadě k překonávání sebe samotných. Cenu v letošním roce tentokrát získalo deset studentů našeho gymnázia, konkrétně se pyšníme třemi stříbrnými a sedmi bronzovými certifikáty.
Studenti si v rámci plnění programu zkusili například sami naplánovat několikadenní expedici do přírody, pomáhali v nemocnici nebo aktivně doučovali děti různých věkových skupin. Za splnění svých cílů byli dne 26. 1. 2024 oceněni v Kutné Hoře za přítomnosti Petry Peckové, hejtmanky Středočeského kraje, a Milana Váchy, radního Středočeského kraje pro oblast vzdělání a sportu.
Část držitelů certifikátu již nyní plánuje následující terénní expedici, tentokrát možná i za hranice naší země. Všem oceněným gratulujeme a držíme palce při plnění další úrovně!
Autor: Alice Knoblochová - 8. O, email: 
11.02.2024 Tisk zprávy

Skupina M3 – 2023/2024 – pro Gymnázium Dr. J. Pekaře

foto
Skupina M3 – 2023/2024 – pro Gymnázium Dr. J. Pekaře

Délka představení: 135 minut.

HRAJEME:

Pondělí 12. února 2024 v 19:00 hodin

Více v příloze PDF.

GJP
Příloha *.pdf
Autor: Petr Bárta, email: 
11.02.2024 Tisk zprávy