Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

Získali jsme akreditaci Erasmus

foto
Gymnázium Dr. Josefa Pekaře získalo na základě žádosti akreditaci Erasmus+. Udělená akreditace je platná od 1. 2. 2023 do 31. 12. 2027. Akreditace umožní gymnáziu zjednodušený přístup k možnostem financování v rámci Klíčové akce 1 v příslušné oblasti vzdělávání.

V praxi by to mělo znamenat, že dvě skupiny našich studentů během školního roku 2023-2024 absolvují v doprovodu pedagogů zahraniční mobility a vyučující budou mít možnost absolvovat metodické kurzy v zahraničí.

Pro tuto realizaci je nutné ještě uspět při podávání žádosti o finance. Cesta by měla být díky akreditaci snadnější. Držte nám pěsti.
Příloha2 *.pdf
Autor: Mgr. Petr Dostál, email: 
07.02.2023 Tisk zprávy

Světový den nemocných

foto
Dne 11.2.2023 je Světový den nemocných.

V souvislosti s tím nás opět oslovila koordinátorka dobrovolníků z Klaudiánovy nemocnice s prosbou o spolupráci. K tomuto dni by ráda s dobrovolníky obcházela pacienty v nemocnici a popřála jim hodně štěstí a brzké uzdravení. Při této příležitosti by věnovali každému pacientovi čtyřlístek vyrobený dětmi a dospělými.
Čtyřlístky (malované, keramické, papírové, háčkované, upletené, ušité, moduritové, …atd. – fantazii se meze nekladou).
Pokud se rozhodnete pomoci, vytvořte čtyřlístek a přineste ho do středy 8.2. 2023 do kabinetu estetiky.
Jarmila Nováková, vyučující VV

Pokud si chcete prohlédnout fotografie z minulého roku, najdete je na stránkách Klaudiánovy nemocnice na tomto odkazu:
Mezinárodní den nemocných
Autor: Jarmila Nováková, email: 
06.02.2023 Tisk zprávy

Bronzovým odznakem v DofE vše teprve začíná!

fotofoto
Za krásného zimního rána 25. 1. 2023 se před gymnáziem schází skupina absolventů bronzové úrovně programu DofE. Ti se s jejich vedoucími z řad profesorů a s panem ředitelem vydávají směr Kutná Hora.
V tomto kulturně a historicky významném městě nás čeká slavnostní předávání certifikátů. Dnes dojde k vyvrcholení našeho půlročního snažení a zlepšování se v činnostech, které jsme si v rámci DofE zvolili – dobrovolnictví, pohyb, dovednost a závěrečné expedice.
Přijíždíme brzy a máme ještě čas na procházky po městě, či na ranní posilnění kávou, každý dle svého uvážení. Před jedenáctou hodinou se shromažďujeme v budově jezuitské koleje, kde dnes sídlí Galerie Středočeského kraje (GASK). Potkáváme ostatní absolventy DofE z jiných škol v kraji a někteří z nás se s nimi dávají do řeči, což je pro obě strany inspirativní.
Poté již usedáme do slavnostní síně a ceremonie začíná. Mezi hosty nechybí ani hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková, která spolu s výkonným ředitelem DofE Tomášem Vokáčem předává certifikáty absolventům stříbrné a bronzové úrovně. Gratuluje nám i radní Středočeského kraje pro oblast vzdělání a sportu Milan Vácha a Richard Drury, kurátor Galerie GASK, jenž se osobně znal s princem Filipem. Naše gymnázium má druhou nejpočetnější „výpravu“ ze všech škol v kraji a ocenění si zpět do Mladé Boleslavi veze celkem 14 studentů.
Během předávání slyšíme zajímavé projevy, ať už z řad učitelů, organizátorů, tak absolventů a panuje zde přátelská atmosféra. Po závěrečném společném focení na nás čekalo malé občerstvení a poté již plni dojmů vyrážíme zpět do Mladé Boleslavi.

Autor: Klára Kulinová, Eliška Louková - studentky 7. O, email: 
01.02.2023 Tisk zprávy

Lyžařský výcvik - pokyny pro 1.A a 1.B

Veškeré informace o lyžařském výcviku naleznete zde: 


https://docs.google.com/document/d/1kdOc4587jcqJ31v6A1qd5h8yHR65Eqpekt-UGv_6Wzw/edit?usp=sharing


 


 

Autor: Fořtová, email: 
29.01.2023 Tisk zprávy

OKRESNÍ KOLO ZEMĚPISNÉ OLYMPIÁDY 2022/23

OKRESNÍ KOLO ZEMĚPISNÉ OLYMPIÁDY 2022/23
Gymnázium Dr. J. Pekaře 22. 2. 2023.
Nominaci vašich dvou žáků za každou kategorii A (6. roč. prima), B (7. roč., sekunda), C (8 a 9. roč. tercie, kvarta), D (střední škola, kvinta - oktáva) do okresního kola ZeO zasílejte do 31. 1. 2023 na email: klatovska@pekargmb.cz
Budeme se na vaše žáky opět těšit v dalším prezenčním okresním kole ZeO v únoru 2023 (středa 22. 2. 2023).
Autor: Mgr. Veronika Klatovská, email: 
26.01.2023 Tisk zprávy