Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

Pomozte najít obrazy z auly

foto

Pomozte nám najít umělecká díla, která kdysi zdobila kapli mladoboleslavské reálky – dnešní budovy Gymnázia Dr. Josefa Pekaře.


Trojice obrazů od Viktora Foerstera byla z dnešní auly odstraněna v roce 1921, tím jejich stopa ve školních kronikách končí. Díky práci kolegy Ladislava Futtery po více než 100 letech známe jejich podobu. Mohou být ale kdekoli, proto se s prosbou o pomoc obracíme na širokou veřejnost.


Více informací o obrazech i pátrání najdete na adrese www.HledameObrazy.cz

Autor: Mgr. Michal Bělka, email: 
27.12.2023 Tisk zprávy

Čmeláčci Všem děkují!

fotofoto
Voňavé Vánoce plné splněných přání jsou za námi. A to opravdu úspěšně! Vy všichni jste přinesli neuvěřitelné množství dárků a splnili tím nejedno přání.

Dárky jsme žákům předali na dnešní vánoční akademii, kdy naši malí čmeláci vystoupili s hrou na tělo a všechny tím ohromili.

Všem mockrát děkujeme a přejeme veselé Vánoce!
Autor: Alžběta Solničková - studentka 4. C, email: 
22.12.2023 Tisk zprávy

Výsledky školního kola České lingvistické olympiády

foto

Školní kolo České lingvistické olympiády přineslo tyto výsledky:


zvítězil Štěpán ROZSYPAL (8. O),


druhé místo získal Daniel WOLF (7. O)


a jako třetí se umístil Robin PELC (4. A).


Vítězům blahopřejeme, všem úspěšným řešitelům děkujeme za účast a Štěpánovi s Danem přejeme čiperné šedé buňky při reprezentaci v regionálním kole.


Kompletní výsledky naleznete zde.

Autor:  PK ČJL, email: 
22.12.2023 Tisk zprávy

Knihobudka, která nám pomohla splnit sen

Hodiny času strávené nad projektem Druhá šance se vyplatily! Třídy 4. B a 4. C vyhrály soutěž pořádanou společností ŠKO-ENERGO o sponzorský dar na maturitní ples v hodnotě 50 000 Kč. Knihobudka plná skvělých knih, které díky ní našly nový domov, je nadále dostupná všem studentům GJP u hlavního vchodu budovy. Souběžně s výše zmíněnou soutěží probíhala také soutěž na facebookovém profilu ŠKO-ENERGO o nejlajkovanější video z projektů, které se do akce zapojily. Ty byly nakonec čtyři a společnost se po všech možných peripetiích ohledně využívání hashtagů rozhodla výhru 15 000 Kč rozdělit mezi všechny projekty. Částku zaokrouhlili a každý ples tak získá 5 000 Kč. Pro ples 4. B a 4. C to tedy znamená krásných 55 000 Kč! Chcete se dozvědět, jak jsme s vyhranými penězi naložili? Nenechte si ujít náš maturitní ples, který se uskuteční 16. 3. 2024.

Autor: Lucie Müllerová - studentka 4. B, email: 
20.12.2023 Tisk zprávy

PF 2024 Gymnázium Dr. Pekaře

foto
Hezké prožití vánočních svátků, zdraví, spokojenost, radost z práce a života vám přejí pedagogové, studenti a zaměstnanci Gymnázia Dr. J. Pekaře Mladá Boleslav. Příloha2 *.pdf
Autor: Mgr. Petr Dostál, email: 
20.12.2023 Tisk zprávy