Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

Zlato je naše!

fotofoto
Dne 28. 5. 2024 se v Nowe Rudě v Polsku uskutečnil již 5. ročník Mezinárodní soutěže znalostí o Polsku a České republice. Naše gymnázium reprezentovaly dva studentské týmy.
Pořadatelé nás vlídně přivítali a než jsme se nadáli, už jsme psali teoretický test. Vydali jsme ze sebe naprosto vše! Tým z nižšího gymnázia se v nabité konkurenci neztratil, ba dokonce zvítězil.
Bohužel takové štěstí zástupci vyššího stupně gymnázia neměli, neatakovali přední příčky. To nás ovšem neodradilo, ale naopak si půjdeme příští rok pro medailové umístění.
Autor: Patrik Fól - 1. A, email: 
30.05.2024 Tisk zprávy

Pekaři z Pekárny U Třech Sokolů znovu pomáhali!

fotofoto
Pátek 17. května se nesl ve znamení radosti a pomoci. V tento den jsme předáním daru v dětském domově završili naše půlroční dobročinné pečení v Pekárně U Třech Sokolů. Během tohoto období jsme nejen pečlivě připravovali lahodné pečivo, ale také jsme se účastnili adventních trhů v Mladé Boleslavi.
Díky vaší podpoře a chuti na naše výrobky se nám podařilo vybrat úctyhodných 16 000 Kč. Tyto prostředky byly věnovány na podporu dětí v dětském domově, kde jistě přispějí k jejich lepšímu životu a radostnějšímu dětství. Vaše přízeň a velkorysost si zaslouží obrovské poděkování.
Doufáme, že vám naše pečivo chutnalo a že jste si užili každé sousto stejně jako my si užíváme přípravu každého kousku. Vaše podpora je pro nás nesmírně cenná a motivuje nás k dalším dobročinným aktivitám.


Za Pekárnu U Třech Sokolů

Vojtěch Cakl a Martin Pospíšil
Autor: Vojtěch Cakl - student 2. A, email: 
29.05.2024 Tisk zprávy

Sraz po 70 letech od maturity

fotofoto

V sobotu 25.května se na Gymnáziu Dr. Josefa Pekaře sešli absolventi třídy 11.A tehdejší jedenáctileté střední školy (Gymnázia v Mladé Boleslavi), kteří svoji zkoušku dospělosti složili před 70 lety.


Do „své“ školy a třídy se přišlo podívat pět absolventů, přičemž jeden se během prohlídky školy připojil přes WhatsApp, a tak i on si mohl prohlédnout známá místa. Během téměř dvouhodinové návštěvy společně zavzpomínali na školní léta, usedli do lavic své bývalé třídy a živě se zajímali o současnou podobu výuky na gymnáziu. O tom, jak skvělá se v této třídě sešla parta, svědčí fakt, že se od maturity každý rok společně setkávají, což pečlivě dokumentuje předseda třídy pan Petr Filip.


Poděkování patří rodinným příslušníkům, kteří absolventy doprovodili, zvláště pak paní Ing. Ludmile Krabsová, jež zprostředkovala tuto prohlídku školy a sama tak mohla z pozice absolventky Gymnázia Mladá Boleslav z roku 1977 zavzpomínat na svoje studia se svojí maminkou absolventkou z roku 1954.


Děkujeme za milou návštěvu, přejeme všem absolventům z roku 1954 pevné zdraví a těšíme se na další obdobná setkání na Gymnáziu Dr. Pekaře.


Fotografie z akce najdete ZDE

Autor: Mgr. Petr Dostál, email: 
29.05.2024 Tisk zprávy

Úspěchy Jakuba Komárka v taekwon-do

foto

Student 3. ročníku našeho gymnázia, Jakub Komárek má za sebou vydařené období. Nejprve koncem dubna získal s reprezentačním seniorským týmem ČR na mistrovství Evropy v taekwon-do bronzovou medaili. Tři týdny na to vybojoval na mezinárodní soutěži Scottish open zlato ze sportovního boje, stříbro ze sportovního boje do 71 kg a bronz v technických sestavách. K tomuto přidal ještě o víkendu stříbro ze sportovního boje do 71 kg v pražských Řepích.
Gratulujeme.
Autor: Mgr. Veronika Klatovská, email: 
28.05.2024 Tisk zprávy

O pečeť Josefa Pekaře – zadání pátého kola

foto

Řešení čtvrtého kola, jež se ukrývalo v květinovém záhonu parku na Výstavišti, prověřilo pozornost všech soutěžících. I ve druhém maturitním týdnu se soutěž zaměří na velmi nenápadné místo. Tentokrát si jeho nalezení vyžádá delší výpravu – napovíme, že se nachází 1,4 km vzdušnou čarou od gymnázia.

Příloha2 *.pdf
Autor: Předmětová komise dějepisu, email: 
27.05.2024 Tisk zprávy