Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

Ohlédnutí za Dnem literární kreativity

foto

Před začátkem prázdnin, ve čtvrtek 29. 6. 2023, se konal již potřetí Den literární kreativity. Zároveň s ním pak třetí ročník udělování Cen Akademie literární kreativity odměňující čtyři nejlepší studentské texty za uplynulý rok. Pozvání tentokrát přijala prozaička Irena Dousková, autorka bestselleru Hrdý Budžes. Po lekci tvůrčího psaní inspirované touto knihou, následovala beseda s autorkou a individuální konzultace literárního tvoření našich talentovaných v parku Výstaviště. V odpoledních hodinách pak autorka četla pro veřejnost ze své nejnovější povídkové knihy. Laureáty studentské literární ceny se stali dva absolventi čtvrtého ročníku (Vilém Havrda a Hana Le), kterou doplnila dvojice talentovaných ze druhého a třetího ročníku (Emma Babáková a Daniel Křístek). Více informací najdete jako vždy na stránkách Akademie literární kreativity (https://alk0.webnode.cz/). O akci rovněž informovala První boleslavská - video naleznete rovněž na těchto stránkách!

Autor: Adam Krupička, email: 
23.08.2023 Tisk zprávy

Opravné maturitní zkoušky - JZS

Termíny konání didaktických testů společné části MZ - viz rozpis.


Pozvánky byly rozeslány e-mailem.


Příloha *.pdf
Autor: Alena Budínová, email: 
15.08.2023 Tisk zprávy

Prázdniny přinesly velmi smutnou zprávu

foto
Prázdniny přinesly velmi smutnou zprávu: ve věku nedožitých 75 let zemřela paní Yvonna Šindelková, která s naší školou spojila celý svůj život. Nejprve jako studentka – absolventka tehdejší Střední všeobecně vzdělávací školy v roce 1966. Od roku 1972 pak až do června 2021 – úctyhodných 49 školních roků – jako vyučující českého jazyka a dějepisu. Několika generacím žáků otevírala svět literatury, svým zápalem probudila zájem o historii i v mnoha nehumanitně orientovaných žácích. V roce 2019 získala Medaili ministra školství, mládeže a tělovýchovy 1. stupně za dlouhodobou vynikající pedagogickou činnost.

Vzpomínáme a děkujeme za vše.

GJP Příloha2 *.pdf
Autor: GJP, email: 
07.08.2023 Tisk zprávy

Sdružená platba GJP + trvalý platební kód (VS)

foto

Vážení rodiče, milí studenti, na základě informace ze schůzky pro nově nastupující studenty, byly zaslány platební údaje pro avizovanou sdruženou platbu na školní maily (31.7.2023).


Více zde.


GJP

Autor: Petr Bárta, email: 
31.07.2023 Tisk zprávy

Student revue - květen/červen

foto
V době vrcholících dovolených a cest za hranice všedních dnů vychází další číslo školního časopisu Student revue. Také je cestovatelské - naši redaktoři se vydali na výběrový zájezd do Itálie, se základní školou speciální na Malou Skálu a někteří měli to štěstí, že se dostali až do Brna a zpátky! A kdo zůstal v Boleslavi, také si mohl přijít na své - třeba jako člen štábu při natáčení filmu pro němčinářskou soutěž Berlinale. A když jsme u těch soutěží, jedné se účastnila i naše redakce. A celkem úspěšně... To si už ale musíte přečíst sami.
Krásné léto a na konci října na shledanou nad novým ročníkem!
Vaše redakce Příloha2 *.pdf
Autor: Student revue, email: 
28.07.2023 Tisk zprávy