Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

Vánoční Volej 2023

fotofoto
Nově vzniknuvší vánoční turnaj v odbíjené s všeříkajícím názvem proběhl na naší škole dnes v úterý 19.prosince za hojné účasti cca 90 studentů. Díky flexibilnímu vedení školy mohli jsme po dlouhých letech opět uspořádat krásnou sportovní akci pro studenty s velmi vřelou, ale zároveň i bojovnou atmosférou. K vidění bylo spousta nádherných volejbalových momentů a nouze nebyla ani o dramatické koncovky zápasů. Za bouřlivého povzbuzování diváků turnaj vyvrcholil při finálovém zápase Přibíkovy Sqadry (3.B) proti AC Sparta (7.O, 3.A). Turnaje se nakonec zúčastnilo celkem 13 smíšených týmů z různých tříd. Na závěr bych za organizační tým rád ocenil sportovní přístup všech studentů, kde nedocházelo k žádným sporům a hrálo se opravdu fair-play. Sportu zdar Jan HLuchý.
Autor: Jan Hluchý, email: 
19.12.2023 Tisk zprávy

Erasmus+ výměna se Španělskem

foto

Studenti GJP a partnerské školy ve španělském Andújaru mají za sebou nabité týdny v Andalusii (13–23.10.) a Česku (10–15.12.) plné kulturních a cestovatelských zážitků, workshopů pro posílení digitálních dovedností, ale především nových přátelství.

Překročit – nejen státní – hranice nám umožnil program Erasmus+, v jehož rámci letos GJP spustila první studentské výměny.Při sobotním loučení ukápla nejedna slza. Zůstaly ale pestré vzpomínky a přátelství, které umí bořit hranice. Děkujeme všem zúčastněným a těšíme se na další zážitky, které Erasmus+ přinese studentům GJP v Andújaru i jinde!

Autor: Mgr. Michal Bělka, email: 
18.12.2023 Tisk zprávy

Best in English

foto
Letošní Best in English - Congratulations!

I letos v listopadu zasedlo 36 studentů naší školy k počítačům či mobilním telefonům, aby poměřili své znalosti z anglické gramatiky a poslechu s dalšími 24 343 studenty ze 34 zemí.
Výherce soutěže nasbíral 122,5 bodu, průměrné skóre vycházelo na 82 bodů. Z naší školy bodovali velmi vysoko Šárka Karabcová ze 6.0 (113,5 b.), Vojtěch Borovský z 8.0 (111,5 b.), Julie Žitná ze 3.A (110,5b.) a Jakub Kolesár z 8.0 (109,5 b.).
Všem, kteří jste skórovali nad 100 bodů gratulujeme, a ostatním zúčastněným přejeme, aby se jim získané zkušenosti zúročily.
Autor: Mgr. Věra Janečková, email: 
14.12.2023 Tisk zprávy

Získali jsme certifikát energeticky gramotné školy

foto

Prostřednictvím interaktivních prezentací se naši studenti seznámili se základními tématy z oblasti energetiky a získali jsme tak certifikát energeticky gramotné školy.


Cílem bylo přiblížit fungování a zásadní význam energetiky i základní problémy, se kterými se musí potýkat. Studenti díky přednášce měli možnost porozumět tomu, jak funguje přenosová soustava a jak je složen energetický mix ČR.


Více se o projektu dozvíte ZDE

Příloha2 *.pdf
Autor: Mgr. Petr Dostál, email: 
12.12.2023 Tisk zprávy

Vánoční akademie 2023

foto
Studenti a pedagogové Gymnázia Dr. Josefa Pekaře
srdečně zvou na VÁNOČNÍ AKADEMII, která se uskuteční
ve středu 20.prosince 2023 v 16:30 hodin v aule školy.

V programu vystoupí studenti a zájmové soubory školy.
Příloha *.pdf
Autor: Mgr. Petr Dostál, email: 
06.12.2023 Tisk zprávy