Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

O pečeť Josefa Pekaře – zadání bonusového kola

foto
Vánoční prázdniny dovedly tradiční dějepisnou soutěž k netradiční novince: bonusovému kolu, které neukrývá žádnou pamětihodnost našeho regionu, ale představuje, jak historik pracuje se svými zdroji a co všechno mu může komplikovat práci s prameny. – Například používání starých písem, již neaktuálního pravopisu či způsobu datace.
Svá řešení zadání, které naleznete v příloze, posílejte do pondělí 9. ledna 2023 na e-mail futtera@pekargmb.cz. Úspěšné luštění a ještě úspěšnější vstup do nového roku Vám přeje

Předmětová komise dějepisu Příloha2 *.pdf
Autor: Předmětová komise dějepisu, email: 
24.12.2022 Tisk zprávy

Vánoční sportovní akademie 2022

foto

Dnes (22.12.2022) proběhla na GJP Vánoční sportovní akademie 2022.


Několik záběrů je vidět zde! Děkujeme všem účinkujícím.


Video je podmíněno přihlášením do PEKCLOUDU.


Krásné Vánoce … 😃


GJP

Autor: Petr Bárta, email: 
23.12.2022 Tisk zprávy

PF 2023

foto

V labyrintu světa, na cestě, která zdá se neklidná, uspěchaná a neradostná, po které společně putujeme a na níž dá se snadno zabloudit, přejeme všem zdraví, pevné nervy, humor, naději, mír, pokoj a lusthauz srdce.


Gymnázium Dr. Josefa Pekaře v Mladé Boleslavi

Příloha2 *.pdf
Autor: Mgr. Petr Dostál, email: 
21.12.2022 Tisk zprávy

Pomáháme létat

foto
Blíží se vánoční čas, a proto se i naši studenti rozhodli nadělovat radost v podobě her, tance a přívětivých úsměvů. Dne 19. prosince se z prostor naší tělocvičny již v brzkých hodinách ozývá hudba a vrcholí poslední přípravy. Zanedlouho doráží děti ze základní školy speciální a zábava začíná.
V rámci dětského dne jsou v hale připraveny jak pohybové aktivity, tak výtvarné činnosti. Děti prochází opičí dráhou a mají možnost si vyzkoušet nejrůznější soutěže. Také se vyrábí papírové zvířecí masky anebo se mohou od dobrovolnic nechat pomalovat barvami na obličej. Nechybělo ani občerstvení z DofEtu a vše samozřejmě doprovází hudba.
V druhé části programu si už užíváme karneval tak, jak ho známe. Zábavu zahajují Viky a Simča svým zpěvem, čímž všechny pořádně rozproudí. Masky, balónky, tanec, Macarena, Jede, jede mašinka, ale i zvuk vánočních koled se line po celé hale. Proplouváme nekonečným tanečním parketem a užíváme si každou minutu. Vzpomínky na tento den nám zvěčňují svými fotografiemi chlapci ze 7.O. Poděkování patří i našemu DJ, který svou roli zvládl perfektně.
V tělocvičně celý den panuje vlídná a přátelská atmosféra. Dobrovolníky nabíjí energie z radosti dětí a chtějí jim zprostředkovat co nejlepší vánoční karneval, i proto na konci akce zaznívá motto základní školy speciální: „Váha čmelákova těla vzhledem k nosnosti jeho křídel mu činí nemožným, aby létal. On to ale neví, a tak létá.“
Děkujeme všem zúčastněným, že pomáháte létat!

Autor: Valerie Kopejsková, Klára Kulinová, Petra Kutilová, Johana Komárková, Alice Knoblochová – studentky 7.O; kolektiv 4.O, email: 
20.12.2022 Tisk zprávy

IDEATHON - "Make Boleslav great again"

fotofoto

V úterý 13.12 2022 se dva týmy našich studentů zúčastnily prvního ročníku akce s názvem Ideathon. Studenti mladoboleslavských středních škol ve vzájemné spolupráci a komunikaci definovali klady a zápory žití v Mladé Boleslavi a shodli se na projektech, které budou i nadále rozvíjet. Pro všechny zúčastněné byla akce přínosem. Už se těšíme na další ročník.

Autor: Vojtěch Cakl, Albert Kalík, email: 
19.12.2022 Tisk zprávy