Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

Druhá šance

foto

Jako letošní maturitní třída jsme se rozhodli zapojit do ekologického projektu od ŠKO-ENERGO. Naším cílem bylo v předposledním listopadovém týdnu vytvořit knihobudku sloužící nejen nám, ale i ostatním studentům našeho gymnázia. Skříň, kterou jsme pro naše účely využili, byla původně připravena na odvoz do sběrného dvora. Za pomoci kvarty v rámci jejich předmětu svět práce se nám ji podařilo natřít na bílo, zkrášlit a uvést do provozu. Od 23. listopadu se tedy na chodbě gymnázia nachází knihobudka, již mohou studenti využívat jak pro půjčování knih, tak pro umisťování těch, které mohou udělat radost dalším. Věříme, že společnými silami přetvořený nábytek bude ještě dlouho sloužit.

Autor: Blanka Dufková, email: 
29.11.2023 Tisk zprávy

Next Talk s Tomášem Kvapilíkem

fotofoto

27. 11. 2023| V tento den proběhl Next Talk s nejsledovanějším psychologem v Česku Tomášem Kvapilíkem. Řeč byla o duševní hygieně, psychickém zdraví a mnoho dalším. Ve Škoda Muzeu sledovalo Next Talk přes 500 diváků.


Videozáznam debaty si můžete pustit na odkazu níže: https://www.youtube.com/watch?v=s0Rtq2KIcCc


 

Autor: Karel Schamberger, email: 
28.11.2023 Tisk zprávy

Proč nám v ESA nevybuchují konzole jako ve sci-fi?

foto
Pozvánka na zajímavou přednášku.

Odborná přednáška. Řízeni kvality a bezpečnosti, s přesahem do systémového a projektového návrhu.

Přednášející: Ing. Jana Mulačová, MSc

5. 12. 2023 (18:00 hod.; číslo dveří 209 - Aula)

GJP

Autor: Petr Bárta, email: 
28.11.2023 Tisk zprávy

Přednáška Marka Holečka

foto

V úterý 21. listopadu k nám do školy zavítal v současnosti asi nejúspěšnější a nejznámější český horolezec Marek Holeček. Pro III. ročníky si připravil zhruba 70 min přednášku spojenou s promítáním fotografií a krátkých filmových ukázek, po které následovaly ještě dotazy studentů. Marek povídal o svém životě, o své životní cestě a filozofii a samozřejmě hlavně lezení. Marek za svou lezeckou dráhu zdolal mnoho významných vrcholů, včetně několika osmitisícovek a za své výkony byl již dvakrát oceněn jako jediný Čech v historii nejprestižnějším světovým lezeckým oceněním Zlatý cepín neboli Piolet d'Or ve Chamonix ve Francii. Svůj honorář od nás ze školy věnoval celý na charitativní projekt zaměřený na podporu lidí nemocných rakovinou.

Autor: Jan Hluchý, email: 
28.11.2023 Tisk zprávy

Volná pracovní pozice uklízečky na GJP

foto
Gymnázium Dr. Josefa Pekaře v Mladé Boleslavi hledá zájemce na pracovní pozici uklízečky. Jedná se o osmihodinovou odpolední pracovní dobu, v době prázdnin je pracovní doba dopolední, nástup dohodou.

Požadujeme bezúhonnost.

Své stručné profesní životopisy posílejte na e-mailovou adresu pekargmb@pekargmb.cz, nebo volejte na níže uvedené telefonní číslo.

Kontaktní osoba: Lenka Voničková, 326 375 951
Autor: Mgr. Petr Dostál, email: 
27.11.2023 Tisk zprávy