Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

Česko-japonský den

foto
V rámci maturitního projektu studenta Davida Jíry proběhl 8.12.2022 Česko-Japonský den. Akci pořádalo statutární město Mladá Boleslav, Parlament mládeže Mladá Boleslav a připojilo se i naše gymnázium. Cílem tohoto projektu bylo prohloubit dlouhotrvající Česko-japonské vztahy a diplomatickou spolupráci obou států. Hlavním bodem programu byla návštěva a diskuse s japonským velvyslancem v České republice - Jeho Excelence pan Hideo Suzuki. Dle ohlasů, včetně zprávy z velvyslanectví, byl projekt úspěšný, a to i díky studentům a pedagogům z Gymnázia Dr. Josefa Pekaře.

https://www.mb-net.cz/mladou-boleslav-navstivil-velvyslanec-japonska-hideo-suzuki/d-79221

https://www.youtube.com/watch?v=i9NG9lNWKPI
Autor: Bořkovcová, email: 
14.12.2022 Tisk zprávy

STUDENTSKÉ PREZIDENTSKÉ VOLBY NA GJP – ZNÁME VÝSLEDKY!

foto

 V pondělí 12. prosince 2022 probíhalo na naší škole 1. kolo Studentských prezidentských voleb 2022/23. Voliči (studenti školy starší 15 let) svými hlasy rozhodli, že hlavou státu by se na příští funkční období měla stát paní DANUŠE NERUDOVÁ. Dle jejich volby totiž získala 58,25 % odevzdaných platných hlasů. Organizátoři voleb (členové Studentského parlamentu GJP) jsou spokojeni také s volební účastí, která přesahuje 88 %.


Celkové pořadí kandidátů a porovnání výsledků voleb v celostátním měřítku najdete v příloze a širší vyhodnocení celostátního projektu voleb pod odkazem https://www.jsns.cz/projekty/studentske-volby/vysledky-studentskych-voleb.


 

Příloha2 *.pdf
Autor: Mgr. Dana Patočková, email: 
13.12.2022 Tisk zprávy

Lyžařský výcvik - pokyny pro 5.O a 1.C

Lyžařský výcvik - pokyny pro 5.O a 1.C Veškeré informace o lyžařském výcviku naleznete zde:


https://docs.google.com/document/d/1VchWXLY-Drh4pQ2rMs0KN7-w8ukupX_oHOYj60c3Rhk/edit?usp=sharing


 

Autor: Pavla Fořtová, email: 
11.12.2022 Tisk zprávy

Vánoční akademie: 21. 12. 2022

foto

Studenti a pedagogové Gymnázia Dr. Josefa Pekaře vás srdečně zvou na VÁNOČNÍ AKADEMII, která se uskuteční ve středu 21. prosince 2022 od 16.30 hod. v aule školy. V programu vystoupí studenti a zájmové soubory GJP.

Příloha2 *.pdf
Autor: GJP, email: 
10.12.2022 Tisk zprávy

Studentské prezidentské volby na GJP

foto

V pondělí 12.12. 2022 se na Gymnáziu Dr. J. Pekaře otevře volební místnost, aby se voliči (žáci školy starší 15 let) mohli zúčastnit studentských prezidentských voleb. Jedná se o simulaci reálných lednových voleb hlavy státu, voliči tedy mohou dát hlas jednomu z devíti prezidentských kandidátů a také v tomto případě může dojít na konání 2. kola voleb, nebude-li hlava státu zvolena ve skutečném kole prvním.


Celostátní projekt STUDENTSKÉ VOLBY pravidelně organizuje společnost Člověk v tísni v rámci svého vzdělávacího programu Jeden svět na školách a naše gymnázium se zapojí již poněkolikáté, stejně jako v minulém školním roce se organizace ujali členové studentského parlamentu. Letošní akci doprovází možnost využít výukové filmové i tištěné materiály přímo ve vyučování nebo sledovat záznam debaty čtyř prezidentských kandidátů, kteří na ni 8.12. přijali pozvání. 


https://www.jsns.cz/projekty/studentske-volby


 

Autor: Mgr. Dana Patočková, email: 
08.12.2022 Tisk zprávy