Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

Erasmus+ výměna se Španělskem

foto

Studenti GJP a partnerské školy ve španělském Andújaru mají za sebou nabité týdny v Andalusii (13–23.10.) a Česku (10–15.12.) plné kulturních a cestovatelských zážitků, workshopů pro posílení digitálních dovedností, ale především nových přátelství.

Překročit – nejen státní – hranice nám umožnil program Erasmus+, v jehož rámci letos GJP spustila první studentské výměny.Při sobotním loučení ukápla nejedna slza. Zůstaly ale pestré vzpomínky a přátelství, které umí bořit hranice. Děkujeme všem zúčastněným a těšíme se na další zážitky, které Erasmus+ přinese studentům GJP v Andújaru i jinde!

Autor: Mgr. Michal Bělka, email: 
18.12.2023 Tisk zprávy

Best in English

foto
Letošní Best in English - Congratulations!

I letos v listopadu zasedlo 36 studentů naší školy k počítačům či mobilním telefonům, aby poměřili své znalosti z anglické gramatiky a poslechu s dalšími 24 343 studenty ze 34 zemí.
Výherce soutěže nasbíral 122,5 bodu, průměrné skóre vycházelo na 82 bodů. Z naší školy bodovali velmi vysoko Šárka Karabcová ze 6.0 (113,5 b.), Vojtěch Borovský z 8.0 (111,5 b.), Julie Žitná ze 3.A (110,5b.) a Jakub Kolesár z 8.0 (109,5 b.).
Všem, kteří jste skórovali nad 100 bodů gratulujeme, a ostatním zúčastněným přejeme, aby se jim získané zkušenosti zúročily.
Autor: Mgr. Věra Janečková, email: 
14.12.2023 Tisk zprávy

Získali jsme certifikát energeticky gramotné školy

foto

Prostřednictvím interaktivních prezentací se naši studenti seznámili se základními tématy z oblasti energetiky a získali jsme tak certifikát energeticky gramotné školy.


Cílem bylo přiblížit fungování a zásadní význam energetiky i základní problémy, se kterými se musí potýkat. Studenti díky přednášce měli možnost porozumět tomu, jak funguje přenosová soustava a jak je složen energetický mix ČR.


Více se o projektu dozvíte ZDE

Příloha2 *.pdf
Autor: Mgr. Petr Dostál, email: 
12.12.2023 Tisk zprávy

Vánoční akademie 2023

foto
Studenti a pedagogové Gymnázia Dr. Josefa Pekaře
srdečně zvou na VÁNOČNÍ AKADEMII, která se uskuteční
ve středu 20.prosince 2023 v 16:30 hodin v aule školy.

V programu vystoupí studenti a zájmové soubory školy.
Příloha *.pdf
Autor: Mgr. Petr Dostál, email: 
06.12.2023 Tisk zprávy

Zpříjemnění života v okolí gymnázia nejen lidem, ale i zvířátkům!

fotofoto
Ve středu 29. 11. se maturitní třídy 4. A a 8. O za spolupráce s primou zúčastnily projektu pořádaným ŠKO-ENERGO. Společně se rozhodly v rámci této ekologické akce vyrábět v prostoru školy a školní zahrady budky pro netopýry, pítka pro místní faunu a senzorickou stezku.
Během tříhodinového bloku nejprve probíhá, pod vedením maturantů, seznámení žáků 1. O s eko-projektem samotným a výklad o tom, čím je naše tvoření prospěšné. Též je jim vysvětlen správný postup při výrobě budek, stezky i pítek. Poté jsou studenti rozděleni do tří skupin, z nichž se každá věnuje jedné ze zmiňovaných činností.
Nakonec se podařilo zdárně zpracovat veškeré materiály. Žáci vyrobili celkem 3 budky pro netopýry, senzorickou stezku s délkou okolo 5 metrů a přibližně 15 pítek pro ptáčky! Třída 1. O se naučila něco nového o přírodě a světě okolo nás a my věříme, že naše výrobky budou řádně sloužit svému účelu.
Autor: Klára Kulinová - studentka 8. O, email: 
03.12.2023 Tisk zprávy