Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

Kouzelné dopoledne díky naší/vaší knižní sbírce

fotofoto
V úterý 10.12. proběhlo netradiční předání části knižní sbírky Dětskému centru při Klaudiánově nemocnici. Akce měla svou premiéru díky námětu i realizaci studentek z 2.B. Dětské centrum pečuje o děti ve věku 0-5 let, tudíž program předávání byl pestrý s ohledem na jejich vyzrálost v mnoha oblastech. Úspěch zaznamenala i pohádka mladší sekce dramatického kroužku. Viz reportáž https://www.youtube.com/watch?v=oQRnvhA55JM&feature=youtu.be Zajímavým bonusem během příprav na předání (zejména při třídění knih dle věkových kategorií čtenářů), byly různé "poklady" zanechané v knihách. O nich i celé akci se více dočtete v nadcházejícím čísle školního časopisu.
Autor: Mgr. Zdeňka Šeráková, email: 
13.12.2019 Tisk zprávy

ŠKOLA DOPORUČENÁ ZAMĚSTNAVATELI

foto

Gymnázium Dr. J. Pekaře získalo ocenění ŠKOLA DOPORUČENÁ ZAMĚSTNAVATELI, kterou má právo využívat deset nejlépe hodnocených v každém kraji.

O SOUTĚŽI

https://doporucenozamestnavateli.cz/

Hodnocení škol ŠKOLA DOPORUČENÁ ZAMĚSTNAVATELI přináší v roce 2019 již 6. rokem pohled na střední školy v regionech i fakulty vysokých škol celostátně očima zástupců stovek firem v celé ČR. Právě zaměstnavatelé znají velmi důkladně školy na obou stupních, úroveň výuky, vybavení, pedagogů i přístup k praxím, ale také výslednou kvalitu absolventů. Na hodnocení se letos podílelo přes 500 společností napříč regiony a každoročně roste nejen jejich počet, ale také prestiž ocenění u samotných škol.

KONTAKT NA ORGANIZÁTORA

Klub zaměstnavatelů, info@klubzamestnavatelu.cz

Autor: Petr Bárta, email: 
10.12.2019 Tisk zprávy

Češi toho vědí více než Poláci říká výsledek Česko-polské soutěže, aneb delegace našeho gymnázia v Polsku

foto
Dne 2. 12. 2019 se dva čtyřčlenné týmy ze 4. O ve složení David Šubrt, Adam Pospíšil, Ondřej Kavan a Ondřej Horák a 6. O ve složení Daniel Pres, Viktor Pospíšil, Tereza Vrbová a Johana Vondráková zúčastnily III Konkursu wiedzy o Polsce a Czechach v Nowe Rudě. Jedná se o mezinárodní soutěž, které se naše škola zúčastnila již podruhé. Po vědomostním testu a praktické části oba dva týmy obsadily krásné 3. místo. Studentům srdečně gratulujeme k úspěchu a přejeme hodně štěstí v příštím ročníku soutěže. Příloha2 *.pdf
Autor: J. Vondráková, email: 
09.12.2019 Tisk zprávy

Velké finále - BrLoH

foto
Ve středu 4.12.2019 se v atriu CEITECu Masarykovy univerzity v Brně konalo Velké finále logické soutěže BrLoH. Tým studentů 3.O Gymnázia Dr. J. Pekaře s názvem Wolfiho Krů ve složení Daniel Wolf, Ondřej Zapletal, Anna Zejbrdlichová a Markéta Lindáková s velkým bodovým náskokem před ostatními týmy vybojovali 1. místo.
Gratulujeme.
Autor: Dana Cymorková, email: 
06.12.2019 Tisk zprávy

Nábor dobrovolníků

foto

Pokud máte zájem stát se dobrovolníkem, neváhejte přijít na krátkou informační schůzku:

PONDĚLÍ 9. 12. 2019
Místnost: HV (hudební výchova) 12:15 hod

Maximálně desetiminutové představení dobrovolnického programu. Ve zkratce řečeno hledáme dobrovolníky z řad Čechů, kteří by věnovali cca 1-2 hodiny týdně doučování cizince (povětšinou jsou to děti ze základních a středních škol). Jde hlavně o pomoc s češtinou, domácími úkoly. Jeden dobrovolník doučuje jednoho cizince. Dobrovolníkům nabízíme podporu ve formě zaškolení, supervizi, pojištění, potvrzení o praxi.

Centrum pro integraci cizinců, o.p.s.

Autor: Petr Bárta, email: 
06.12.2019 Tisk zprávy