Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

Vánoční Drážďany s muzeem hygieny – 9. 12. 2022

foto
Informace o zájezdu – viz příloha. Příloha2 *.pdf
Autor: Mgr. Markéta Dostálová, email: 
04.12.2022 Tisk zprávy

Pekaři vyhráli Pišqworky

fotofoto
Studentský spolek Student Cyber Games pořádá československou týmovou soutěž Pišqworky. Krajské kolo této soutěže se konalo 2. 12. 2022 v Praze. Do mrazivého rána vstříc soubojům křížků a koleček se z naší školy vydaly dva týmy. Všichni zúčastnění projevili svou soutěživost, hravost a předvedli velmi napínavé duely. V koncovém pořadí se tým Bakers, ve složení Jan Roháček, Ondřej Malý, Matěj Sýkora, Pavel Cymorek a Jiří Hlaváček, umístil na 7. místě z 16. Tým Pekaři, ve složení Vojtěch Šedivý, Daniel Wolf, Lukáš Hepnar, Michal Kuba a Jiří Pinkas, vyhrál všechna kola a stal se vítězem. Tento tým postupuje do grandfinále Pišqworek, které se koná 9. 12. 2022 v Brně. Gratulujeme a držíme palce! Diváci a fanoušci se můžou těšit na stream z této soutěže.
Autor: Pavla Bořkovcová , email: 
02.12.2022 Tisk zprávy

prof. Hilský na našem gymnáziu

foto
Ve čtvrtek 1.12. přivítáme našeho známého překladatele z angličtiny a shakespearologa, emeritního profesora Filozofické fakulty UK, pana Martina Hilského. Po programu v aule bude také krátká autogramiáda a možnost zakoupení vybraných titůlů (Král Lear, Mackbeth, Romeo a Julie a Sonety).

Autor: komise anglického jazyka, email: 
30.11.2022 Tisk zprávy

Adventní prima Jičín

fotofoto
Ve středu 30.11. se prima vydala do adventního Jičína na tvůrčí a vzdělávací exkurzi. Třída se rozdělila do dvou skupin, které se na stanovištích vystřídaly.
Ve výrobně a prodejně HAN Design žáci nejprve prošli výrobu skleněných ozdob za odborného výkladu. Poté si v rámci workshopu každý vyrobil vlastní originální ozdobičku, již po 30minutovém schnutí dostali v profesionálním obalu domů.
Druhým stanovištěm bylo Valdštejnovo muzeum a mincovna na jičínském náměstí. V přízemí si po zajímavém výkladu o mincích každý osobně vyrazil valdštejnský stříbrňák. Cestou do 1. patra řešili žáci úkoly zaměřené na osobnost Albrechta z Valdštejna, jemuž je věnováno celé 1. patro. Paní průvodkyně poutavě vyprávěla o Valdštejnově životě a jeho vášni v horoskopy. Dominantou hlavní místnosti byl kulatý stůl s tajemným postavením sedmi planet, na jehož základě J. Kepler sestavoval Vajdštejnovi osobní horoskop. Paní průvodkyně prokládala svůj výklad praktickými ukázkami, což v žácích budilo zvědavost a čas utekl opravdu rychle.
Jelikož Jičín nabízí i spoustu dalších zajímavostí, věříme, že jej zase brzy navštívíme.
Autor: Mgr. Zdeňka Šeráková, email: 
30.11.2022 Tisk zprávy

Vánoční exkurze do Drážďan

foto
Vánoční exkurze do Drážďan
2.12. 2022

Odjezd: 6.45 od budovy GJP
Příjezd: kolem 21.00 hod k budově GJP

Více v PDF!

Lenka Hrdličková

Příloha *.pdf
Autor: Lenka Hrdličková, email: 
28.11.2022 Tisk zprávy