Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

Vánoční akademie: 21. 12. 2022

foto

Studenti a pedagogové Gymnázia Dr. Josefa Pekaře vás srdečně zvou na VÁNOČNÍ AKADEMII, která se uskuteční ve středu 21. prosince 2022 od 16.30 hod. v aule školy. V programu vystoupí studenti a zájmové soubory GJP.

Příloha2 *.pdf
Autor: GJP, email: 
10.12.2022 Tisk zprávy

Studentské prezidentské volby na GJP

foto

V pondělí 12.12. 2022 se na Gymnáziu Dr. J. Pekaře otevře volební místnost, aby se voliči (žáci školy starší 15 let) mohli zúčastnit studentských prezidentských voleb. Jedná se o simulaci reálných lednových voleb hlavy státu, voliči tedy mohou dát hlas jednomu z devíti prezidentských kandidátů a také v tomto případě může dojít na konání 2. kola voleb, nebude-li hlava státu zvolena ve skutečném kole prvním.


Celostátní projekt STUDENTSKÉ VOLBY pravidelně organizuje společnost Člověk v tísni v rámci svého vzdělávacího programu Jeden svět na školách a naše gymnázium se zapojí již poněkolikáté, stejně jako v minulém školním roce se organizace ujali členové studentského parlamentu. Letošní akci doprovází možnost využít výukové filmové i tištěné materiály přímo ve vyučování nebo sledovat záznam debaty čtyř prezidentských kandidátů, kteří na ni 8.12. přijali pozvání. 


https://www.jsns.cz/projekty/studentske-volby


 

Autor: Mgr. Dana Patočková, email: 
08.12.2022 Tisk zprávy

Vánoční Drážďany s muzeem hygieny – 9. 12. 2022

foto
Informace o zájezdu – viz příloha. Příloha2 *.pdf
Autor: Mgr. Markéta Dostálová, email: 
04.12.2022 Tisk zprávy

Pekaři vyhráli Pišqworky

fotofoto
Studentský spolek Student Cyber Games pořádá československou týmovou soutěž Pišqworky. Krajské kolo této soutěže se konalo 2. 12. 2022 v Praze. Do mrazivého rána vstříc soubojům křížků a koleček se z naší školy vydaly dva týmy. Všichni zúčastnění projevili svou soutěživost, hravost a předvedli velmi napínavé duely. V koncovém pořadí se tým Bakers, ve složení Jan Roháček, Ondřej Malý, Matěj Sýkora, Pavel Cymorek a Jiří Hlaváček, umístil na 7. místě z 16. Tým Pekaři, ve složení Vojtěch Šedivý, Daniel Wolf, Lukáš Hepnar, Michal Kuba a Jiří Pinkas, vyhrál všechna kola a stal se vítězem. Tento tým postupuje do grandfinále Pišqworek, které se koná 9. 12. 2022 v Brně. Gratulujeme a držíme palce! Diváci a fanoušci se můžou těšit na stream z této soutěže.
Autor: Pavla Bořkovcová , email: 
02.12.2022 Tisk zprávy

prof. Hilský na našem gymnáziu

foto
Ve čtvrtek 1.12. přivítáme našeho známého překladatele z angličtiny a shakespearologa, emeritního profesora Filozofické fakulty UK, pana Martina Hilského. Po programu v aule bude také krátká autogramiáda a možnost zakoupení vybraných titůlů (Král Lear, Mackbeth, Romeo a Julie a Sonety).

Autor: komise anglického jazyka, email: 
30.11.2022 Tisk zprávy