Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

Energetická olympiáda

foto
Školní kolo energetické olympiády, kterého se zúčastnilo 6 tříčlenných týmů naší školy z celkového počtu 623 týmů z celé České republiky, se uskutečnilo 13. října 2023.

Do celostátního finále se probojovaly 2 naše týmy - tým Dlouhý, Široký a Bystrozraký ve složení Klára Rudolfová, Ondřej Zapletal a Matěj Novák a tým Gambling addicts ve složení Daniel Wolf, Pavel Kleandr a David Pečenka.

Finále proběhlo na FEL ČVUT v Praze ve dnech 9. - 10. listopadu 2023. Studenti se nejdříve účastnili 6 přednášek odborníků z praxe na aktuální témata. Například se dozvěděli od Ing. Karla Vinklera, MBA ze společnosti Čeps o Energetice budoucnosti. O Biometanu a vodíku v plynárenství přenášel p. Michal Ostatnický ze společnosti GasNet. Daniel Kašpar seznámil účastníky soutěže s budoucností energetických sítí.

Po přednáškách následovala volba tématu a jeho zpracování do 4 minutové prezentace. Nešlo však o referát, ale o řešení zvoleného problému. Na zpracování dostali studenti 5 hodin, po celou dobu mohli konzultovat s odborníky z praxe. Celkem se hodnotil nápad, originalita, realizovatelnost, finanční rozvaha, zpracování prezentace, přednes a nakonec i schopnost reagovat na otázky porotců. Všem soutěžícím děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Tým Dlouhý, Široký a Bystrozraký se umístil v první desítce výsledkové listiny. Gratulujeme!
Autor: Cymorková, email: 
16.11.2023 Tisk zprávy

Přechod aplikací BAKALÁŘI na cloud - termín 20.11.2023 (dopoledne)

foto

Ve spojitosti s rekonstrukcí školy je připravena i obnova velmi zastaralého hardwarového vybavení školy, na kterém mimo jiné fungují i webové aplikace školy v rámci evidenčního softwaru Bakaláři. S probíhající obnovou dojde i updatu a přechodu na zcela nové “cloudové” řešení tohoto programu a k migraci stávajícího serveru.


Z hlediska uživatelů systému dojde k dočasné nedostupnosti programu a to po dobu přeinstalace, která je plánována na pondělí 20.11.2023. V této souvislosti prosím počítejte s tím, že webové aplikace stejně jako všechny ostatní programy Bakalářů budou mimo provoz. Předpokládaná délka výpadku je 9.00 - 12.00 hod.


Po této obnově by webové aplikace měly být stabilní a bez výpadků, které jsme v posledních měsících zaznamenávali.


V souvislosti se změnou serveru bude nutné změnit i vstupní přihlašovací odkaz v prohlížečích a v mobilní aplikaci. Tento úkon je potřeba provést individuálně na Vašich soukromých zařízeních.


Původní odkaz (https://mail.pekargmb.cz/bakaweb) je potřeba změnit na nový: https://pekar.bakalari.cz


Pokud tato změna způsobí Vaše odhlášení a již nemáte platné přihlašovací údaje, pošlete prosím žáka, studenta do kabinetů zástupců (č. d. 105), kde jim bude obratem vygenerováno nové heslo.


Děkujeme za spolupráci.


Petr Bárta

Autor: Petr Bárta, email: 
16.11.2023 Tisk zprávy

Připomínky a komentáře rodičů

foto

Připomínky rodičů k třídním schůzkám - listopad 2023 Vážení rodiče, pokud máte nějaké připomínky, nápady, či komentáře, můžete je uvést zde. Děkujeme GJP

Autor: Petr Bárta, email: 
16.11.2023 Tisk zprávy

Kroužek florbalu bude zahájen 24.11.2023

foto
Kroužek florbalu zahájí svoji činnost v pátek 24.11. 2023 od 14:20 ve sportovní hale.

V případě vašeho zájmu se přihlaste do čtvrtku 23.11.2023 na sekretariátu školy.

Zváni jsou všichni zájemci bez ohledu na věk, úroveň dovednosti a pohlaví.

Příloha2 *.pdf
Autor: Mgr. Petr Dostál, email: 
13.11.2023 Tisk zprávy

Lyžařský kurz 2.O

foto

Veškeré informace o lyžařském kurzu 2.O naleznete zde: Lyžařský kurz 2.O

Autor: Mgr. Veronika Klatovská, email: 
10.11.2023 Tisk zprávy