Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

Adventní prima Jičín

fotofoto
Ve středu 30.11. se prima vydala do adventního Jičína na tvůrčí a vzdělávací exkurzi. Třída se rozdělila do dvou skupin, které se na stanovištích vystřídaly.
Ve výrobně a prodejně HAN Design žáci nejprve prošli výrobu skleněných ozdob za odborného výkladu. Poté si v rámci workshopu každý vyrobil vlastní originální ozdobičku, již po 30minutovém schnutí dostali v profesionálním obalu domů.
Druhým stanovištěm bylo Valdštejnovo muzeum a mincovna na jičínském náměstí. V přízemí si po zajímavém výkladu o mincích každý osobně vyrazil valdštejnský stříbrňák. Cestou do 1. patra řešili žáci úkoly zaměřené na osobnost Albrechta z Valdštejna, jemuž je věnováno celé 1. patro. Paní průvodkyně poutavě vyprávěla o Valdštejnově životě a jeho vášni v horoskopy. Dominantou hlavní místnosti byl kulatý stůl s tajemným postavením sedmi planet, na jehož základě J. Kepler sestavoval Vajdštejnovi osobní horoskop. Paní průvodkyně prokládala svůj výklad praktickými ukázkami, což v žácích budilo zvědavost a čas utekl opravdu rychle.
Jelikož Jičín nabízí i spoustu dalších zajímavostí, věříme, že jej zase brzy navštívíme.
Autor: Mgr. Zdeňka Šeráková, email: 
30.11.2022 Tisk zprávy

Vánoční exkurze do Drážďan

foto
Vánoční exkurze do Drážďan
2.12. 2022

Odjezd: 6.45 od budovy GJP
Příjezd: kolem 21.00 hod k budově GJP

Více v PDF!

Lenka Hrdličková

Příloha *.pdf
Autor: Lenka Hrdličková, email: 
28.11.2022 Tisk zprávy

Den otevřených dveří

foto

Ředitelství školy srdečně zve všechny zájemce o osmileté a čtyřleté studium na Den otevřených dveří, který se koná ve středu 23.11.2022. Více informací najde v příloze PDF. GJP

Příloha2 *.pdf
Autor: Petr Bárta, email: 
22.11.2022 Tisk zprávy

Student revue - září/říjen

foto
Svět se mění, ale klasika zůstává. - Školní časopis Student revue vstupuje do šestého ročníku. S obměněnou redakcí, s inovovanou grafikou, ale i nadále se zásobou čerstvých reportáží, rozhovorů, recenzí (jen sudoku zatím chybí), zkrátka a dobře toho, co uplynulé dva měsíce daly.
Mnoho inspirativních chvil při čtení přeje
Vaše redakce Příloha2 *.pdf
Autor: Student revue, email: 
21.11.2022 Tisk zprávy

Richard Robertson (1944–2022)

foto

S lítostí oznamujeme, že 17. listopadu 2022 zemřel pan Richard Robertson, BSc.Po 15 let připravoval studenty Gymnázia Dr. Josefa Pekaře na složení mezinárodních jazykových zkoušek Cambridge English, vedl volitelné semináře a konverzační hodiny.


Rodilí mluvčí se ve školách často střídají a na GJP tomu nebývalo jinak. V Richardu Robertsonovi ale gymnázium našlo na dlouhá léta pevný pilíř. Do školy pravidelně dojížděl z Prahy navzdory sílícím zdravotním potížím, které ho v posledních letech upoutaly na invalidní vozík. Výuce se věnoval až do konce života a kontakt rád udržoval i se svými absolventy.


Thank you, Richard.

Příloha2 *.pdf
Autor: GJP, email: 
18.11.2022 Tisk zprávy