Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

Úspěšná účast v projektu SAMET NA ŠKOLÁCH

foto

Téma letošní literární výzvy v rámci projektu SAMET NA ŠKOLÁCH bylo EVROPA?! Do projektu se úspěšně zapojil i náš student Vojtěch Mareš z 8.O. S celým jeho textem se můžete seznámit na níže uvedeném odkazu


https://sametnaskolach.cz/literarni-vyzva/


Gratulujeme

Autor: Mgr. Petr Dostál, email: 
18.11.2022 Tisk zprávy

Skupina M3 – 2022/2023 – zadáno pro Gymnázium Dr. J. Pekaře

foto
Více informací v PDF.

Délka představení: 85 minut bez přestávky.
Po divadelním představení proběhne dobrovolná beseda s herci!

Pondělí 21. listopadu 2022 v 19:00 hodin

GJP

Příloha *.pdf
Autor: Petr Bárta, email: 
18.11.2022 Tisk zprávy

První ročníky ve světě knih

fotofoto

Začátkem listopadu se první ročníky v rámci hodin českého jazyka a literatury účastnily tradiční praktické exkurze do Městské knihovny MB. V teoretické části se studenti seznámili s chodem knihovny. Následně byli "vypuštěni" do terénu hledat dle zadaných instrukcí informace. Program tradiční akce byl pro studenty přínosný, někteří využili možnosti si za symbolickou částku založit průkazku čtenáře.

Autor: Mgr. Zdeňka Šeráková, email: 
15.11.2022 Tisk zprávy

Třída 1.A trénovala svou paměť

fotofoto
Ve dvou dnech (4. a 9. listopadu) si třída 1.A vyzkoušela tzv. na vlastní kůži trénink paměti. Na hodinu společenských věd, kdy se právě probírá psychologie, byla pozvána Bc. Gabriela Řepová, která se tréninku paměti věnuje již mnoho let v pozici lektorky. Studenti se naučili různé paměťové metody na tématu Braunových soch Ctností a Neřestí v Kuksu.
Studenti mj. zjistili, jak jsou při vstupu do budovy GJP pozorní. Nad portálem totiž nenápadně stojí dvě repliky Braunových soch...A vy víte, které a co představují?
Autor: Mgr. Zdeňka Šeráková, email: 
11.11.2022 Tisk zprávy

O pečeť Josefa Pekaře – zadání prvního kola

foto
Na konci října se uzavřely brány hradů, zámků a dalších památek. Ale vydat se po zajímavých místech regionu lze v jakékoliv době. Po některých z nich Vás i v tomto školním roce provede školní dějepisná soutěž „O pečeť Josefa Pekaře“!
V každém kole bude možné získat nejvýše dvacet bodů, tři nejrychlejší účastníci si navíc rozdělí bonusové body (tři, dva a jeden). Novinkou letošního roku budou speciální kola, kde si vyzkoušíte historikovu práci, mj. při čtení listin nebo dataci pramene. První z těchto kol chystáme na období Vánoc.
Tři studenti s největším počtem bodů se mohou na konci školního roku těšit na hodnotné odměny (samozřejmě dějepisné :-)), každý účastník navíc po každém kole získá jedničku za aktivitu do klasifikace z dějepisu
Zadání prvního kola najdete v příloze. Odpovědi posílejte do neděle 27. listopadu na e-mail futtera@pekargmb.cz. Správné řešení bude zveřejněno společně se zadáním nového kola. Příloha2 *.pdf
Autor: Předmětová komise dějepisu, email: 
10.11.2022 Tisk zprávy