Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

foto
Ředitelství školy Vás srdečně zve na TŘÍDNÍ SCHŮZKY,
které se konají ve středu 9. 11. 2022 v 16.30 a v 17.00 hod.

Více informací v PDF.

GJP Příloha2 *.pdf
Autor: Petr Bárta, email: 
01.11.2022 Tisk zprávy

VCJ na prknech, co znamenají svět

fotofoto
V pondělí 31.10. navštívili studenti dvouletého volitelného semináře češtiny Městské divadlo Mladá Boleslav. Nikoli však v roli diváků, ale návštěvy paní ředitelky Žanety Benešové v doprovodu dramaturgyně Kateřiny Suchanové. Obě dámy se studentům ochotně věnovaly, představily chod divadla, provedly od půdu po sklep, nechaly nahlédnout i vejít do prostor běžnému "smrtelníkovi" nedostupných ... a to vše v pouhých 200 minutách. Z obou profesionálek vyzařoval entuziasmus, tolik potřebný pro divadelní práci, za což moc děkujeme.
Autor: Mgr. Zdeňka Šeráková, email: 
31.10.2022 Tisk zprávy

Školní psycholog

foto
Nový školní psycholog na Gymnáziu Dr. Pekaře

Od 31.10.202 je k dispozici studentům, případně rodičům a pracovníkům GJP vždy v pondělí od 14:00 do 16:00 v kabinetě výchovné poradkyně (učebna 302) školní psycholog.

Pan Mgr. Otakar Patočka je kvalifikovaný průvodce obtížnými osobními a rodinnými situacemi. Nehodnotí, nekritizuje, netlačí, nabízí pomoc a vysvětlení jedincům, kteří o něj stojí a kteří chtějí na sobě pracovat. Pan Patočka je aktivním sběratelem moudrostí - například:

Život musí být přijat nebo změněn. Není-li přijat, musí být změněn. Není-li změněn, musí být přijat - W. Churchill

Zkušenost je dobrá škola, ale hlupáci do ní nechodí - B. Franklin

Motto - Člověk se v životě potká s radostmi a těžkostmi, s nimiž nepočítal.

Kontakt: patocka@pekargmb.cz
Autor: Bořkovcová, email: 
31.10.2022 Tisk zprávy

Exkurze do Veletržního paláce 2022

foto
V pátek 21.10. jsme se studenty II. ročníku navštívili Veletržní palác. V této budově Národní galerie jsou umístěny sbírkové expozice moderního umění 1918 ⁠–⁠ 1938: První republika a 1796⁠–⁠1918: Umění dlouhého století. Kromě těchto dlouhodobých výstav zde jsou k vidění i výstavy krátkodobé. Pro letošní podzim zde jsou připraveny: V kroužcích dýmu: Portrét moderního umělce; Cena Jindřicha Chalupeckého 2022: Vše pevné se spojuje ve vzduchu; Fotograf Festival: Nikdo sem nepatří víc než vy a výstava fotografií netradičních zátiší Markéty Othové: Již brzy. Pro většinu studentů to byla jedinečná a často první příležitost setkat se s díly předních českých a světových umělců.
Autor: Jarmila Nováková, email: 
30.10.2022 Tisk zprávy

Školní turnaj v piškvorkách

foto
Ve středu 19. 10. se za pomoci paní profesorky Bořkovcové konal školní turnaj v piškvorkách. Zúčastnilo se bezmála 30 studentů, ti nejlepší z nich budou 9. 11. reprezentovat naši školu v oblastním kole souteže pIšQworky.

Všem hráčům moc děkujeme a postupujícím přejeme hodně štěstí v dalších kolech.
Autor: Markéta Lindáková, předsedkyně SP, email: 
28.10.2022 Tisk zprávy