Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

Mažoretky přivezly zlato z Itálie

fotofoto
Mažoretky přivezly zlato z Itálie

Minulý týden se v Itálii konalo Mistrovství Evropy mažoretek, na které se z České republiky dostali pouze ti nejlepší z dané kategorie. V soutěži zabodovala i děvčata z naší školy.

1) Exhibition Corps junior - studentky Kateřina a Veronika Ratimcovy (3. O), Michaela Ratimcová (8. O), Adéla Staňková (2. A), Šárka Karabcová (5. O), Tereza Štechová (3. B), Klárka Rudolfová (6. O) a Ellen Weberová (4. O) získaly 2. místo a titul I. vícemistři Evropy (z 6 soutěžních skupin).
2) Duo s hůlkou a rekvizitami kategorie preteen - Kateřina Ratimcová a Veronika Ratimcová získaly 1. místo a titul mistryně Evropy (z 12 soutěžních párů ) .
3) Duo s hůlkou a rekvizitami kategorie senior - studentky Michaela Ratimcová a Eliška Prýmková obsadily 5. místo (ze 14 soutěžních párů).

Děvčatům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.
Autor: Lenka Václavíková, email: 
28.10.2022 Tisk zprávy

Phishing

foto
Phishing je podvodná technika používaná na internetu. Cílem je získat citlivé údaje uživatelů (hesla, čísla kreditních karet apod.) Stránka může například napodobovat přihlašovací okno internetového bankovnictví nebo e-mailové schránky. Uživatel do něj zadá své přihlašovací jméno a heslo. Tím tyto údaje prozradí útočníkům, kteří je mohou zneužít.
Přednášku na toto aktuální téma si pro studenty druhých ročníků připravila děvčata z organizace Czechitas. Studenti dále slyšeli zajímavosti ze světa internetu, sociálních sítí a celého oboru IT.

https://www.czechitas.cz/

Czechitas je nezisková organizace, která pomáhá ženám, dětem a dalším poznat svět informačních technologií.
Autor: Bořkovcová Pavla , email: 
27.10.2022 Tisk zprávy

Suit-up den

foto
13. 10. jsme se v rámci projektu Hrdá škola zapojili do akce Suit-up den.

Všem, kteří do školy dorazili ve slavnostním oblečení a zapojili se tak do tematického dne, moc děkujeme.

Za Studentský parlament
Markéta Lindáková
Autor: Markéta Lindáková, předsedkyně SP, email: 
26.10.2022 Tisk zprávy

Prima procházka

foto
Ve čtvrtek 20.10. absolvovala třída 1.O naučnou procházku městem Mladá Boleslavi v rámci tématu občanské výchovy - obec a domov. Významná stanoviště navštívili mnozí mimoboleslavští studenti poprvé. Atraktivní bylo pro žáky propojení určitých míst s místními pověstmi.
Autor: Mgr. Zdeňka Šeráková, email: 
21.10.2022 Tisk zprávy

Stali jsme se přípravným centrem Cambridge English

foto

Gymnázium Dr. J. Pekaře je registrovaným přípravným centrem pro jazykové zkoušky Cambridge English.


Již 12 let připravujeme na naší škole zdarma v rámci dvouletých seminářů naše studenty na mezinárodně uznávané zkoušky Cambridge English.


Každoročně okolo 30-40 studentů Gymnázia Dr. J. Pekaře složí úspěšně zkoušku Cambridge First (FCE) nebo Advanced (CAE) a obdrží certifikát, který má celoživotní platnost a je uznáván všemi zaměstnavateli a univerzitami.


Počet absolventů, kteří jsou držiteli certifikátu Cambridge First na úrovni B2 nebo Cambridge Advanced na úrovni C1 stále stoupá. Přidejte se.

Autor: Mgr. Petr Dostál, email: 
21.10.2022 Tisk zprávy