Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

Prima procházka

foto
Ve čtvrtek 20.10. absolvovala třída 1.O naučnou procházku městem Mladá Boleslavi v rámci tématu občanské výchovy - obec a domov. Významná stanoviště navštívili mnozí mimoboleslavští studenti poprvé. Atraktivní bylo pro žáky propojení určitých míst s místními pověstmi.
Autor: Mgr. Zdeňka Šeráková, email: 
21.10.2022 Tisk zprávy

Stali jsme se přípravným centrem Cambridge English

foto

Gymnázium Dr. J. Pekaře je registrovaným přípravným centrem pro jazykové zkoušky Cambridge English.


Již 12 let připravujeme na naší škole zdarma v rámci dvouletých seminářů naše studenty na mezinárodně uznávané zkoušky Cambridge English.


Každoročně okolo 30-40 studentů Gymnázia Dr. J. Pekaře složí úspěšně zkoušku Cambridge First (FCE) nebo Advanced (CAE) a obdrží certifikát, který má celoživotní platnost a je uznáván všemi zaměstnavateli a univerzitami.


Počet absolventů, kteří jsou držiteli certifikátu Cambridge First na úrovni B2 nebo Cambridge Advanced na úrovni C1 stále stoupá. Přidejte se.

Autor: Mgr. Petr Dostál, email: 
21.10.2022 Tisk zprávy

Exkurze do Veletržního paláce

foto
V pátek 21.10.2022 jedeme na exkurzi do Prahy do Veletržního paláce. Veletržní palác je jednou z budov Národní galerie. Je zde umístěna stálá expozice umění od konce 19. století po současnost.
Exkurze se zúčastní třídy 2.A, 2.B.,2.C, 6.O a VEV. Sraz před školou v 7.55, odjezd v 8.00, návrat ke škole přibližně ve 14.30 (záleží na dopravní situaci).
Další informace viz příloha.

Příloha *.pdf
Autor: Jarmila Nováková, email: 
19.10.2022 Tisk zprávy

Cesta do pravěku

fotofoto

Třídy 1. A a 5. O vyrazily v pondělí 17. 10. na dějepisnou exkurzi do Března u Loun. A co na ně čekalo? Studenti bubnovali, vyráběli amulety, mleli zrní na mouku (zjistili, že je to hrozná dřina), orali a na Písečném vrchu hledali křemenec, ze kterého se dříve vyráběly nástroje. Až na pneumatiku autobusu se všichni beze ztrát s notnou porcí dojmů vrátili do 21. století.

Autor: Mgr. Michaela Šlapáková, email: 
19.10.2022 Tisk zprávy

Techmania

fotofoto
Třídy 2.O a 3.O navštívily Science centrum Techmania v Plzni. Techmania je experimentální stanice pro zvídavé. Studenti zvídaví jsou, a tak si užili nejen nejrůznější experimenty, ale i speciální programy. Tercie vyslechla Solar system v angličtině a sekunda si užila přednášku na téma Sféry Země.

V centru byly dále k vidění interaktivní expozice zaměřené nejen na fyziku, astronomii, chemii nebo biologii, ale i na problematiku výživy, svět filmu nebo tematiku špionáže a tajných služeb.
Autor: Bořkovcová, email: 
14.10.2022 Tisk zprávy