Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

Inscenaci ORLOJ předvedou studentky GJP 3.6. na Pluhárně

foto
Soubor Poslední nakonec, jehož součástí jsou také tři maturantky Gymnázia Dr. Josefa Pekaře, opět navázal spolupráci s choreografkou Annou Josephovou a vytvořil inscenaci ORLOJ, jež je inspirována básnickou sbírkou Český orloj od Karla Šiktance.

Pokud vás zajímá daná inscenace a pokud chcete odhalit, které tří maturantky tvoří kostru souboru přijďte 3.6.2024 ve 21:00 hodin na Pluhárnu.

Autor: Mgr. Petr Dostál, email: 
27.05.2024 Tisk zprávy

Studentské volby do Evropského parlamentu 2024

foto

Tak trochu ve stínu maturitních zkoušek proběhly 21. a 22. 5. 2024 na Gymnáziu Dr. J. Pekaře Studentské volby do Evropského parlamentu 2024. Jedná se o vzdělávací program organizace Člověk v tísni (Jeden svět na školách), jehož smyslem je přispět k aktivnímu, zodpovědnému a sebevědomému občanství mladých lidí.


Organizace voleb na GJP se opět ujali zástupci Studentského parlamentu GJP. Jaké jsou výsledky voleb na naší škole a jaké je srovnání s těmi celostátními, se dočtete v příloze. Kompletní zpracování výsledků podle typů škol a krajů, informace o volební účasti aj. najdete na stránkách jsns.cz.


 

Příloha2 *.pdf
Autor: Předmětová komise SV, email: 
23.05.2024 Tisk zprávy

Jak se láhev vyrobená v Německu ocitla v panenské přírodě za polárním kruhem?

foto
Studenti našeho gymnázia měli možnost navštívit akci pořádanou Škoda Auto v rámci projektu Green Future. Promítal se film „Severní proud“ režiséra Steffena Kronese, který získal diváckou cenu festivalu Jeden svět. Režisér filmu se rozhodl sledovat trasu plastového odpadu z kontinentální Evropy až k útesům norského souostroví Lofoty.

Dojmy našich studentů po zhlédnutí filmu:


…je smutné, že za polárním kruhem je tolik odpadu, přestože ho tam nikdo nevyprodukoval…např. když odkryli trs trávy, tak všude v hlíně byly kusy plastu…
…je super, že tam jsou lidé, co se každý den snaží pomoci…
…šokovalo mě množství plastů na Lofotech (naprosto obrovské)…překvapila mě schopnost odpadků cestovat pomocí řek a proudů do takové dálky…co bychom měli udělat? Nahrazovat plastové jednorázové výrobky alternativními způsoby…
…a i kdyby přišly razantní kroky ihned, stejně bude ten proces trvat spoustu desetiletí

https://promitejity.cz/detail-filmu/112-severni-proud
Autor: Mgr. Veronika Klatovská, email: 
22.05.2024 Tisk zprávy

Mannheim Exchange 2024

foto

Proběhla první část letošní akce Mannheim Exchange 2024 v Německu. Německá skupina dorazí přibližně za 3 týdny do Mladé Boleslavi.


Pokud chcete vidět nějaké fotografie, jsou zde!


Těšíme se.


Petr Bárta

Autor: Petr Bárta, email: 
22.05.2024 Tisk zprávy

O pečeť Josefa Pekaře – zadání čtvrtého kola

foto
Jak naložit s volným odpolednem, když je výuka v době maturit zkrácena? Třeba hledáním odpovědí na zadání čtvrtého kola školní dějepisné soutěže O pečeť Josefa Pekaře.
Zatímco řešení třetího kola se skrývalo na Českobratrském náměstí až v úrovni prvního patra, tentokrát budou naopak zvýhodněni ti, kteří pozorně sledují terén kolem sebe. Tak neváhejte a vykročte! Zadání i s řešením předchozího kola naleznete v příloze. Příloha2 *.pdf
Autor: Předmětová komise dějepisu, email: 
20.05.2024 Tisk zprávy