Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

Život v pravěkém hradišti

fotofoto
Třída 1.O si dnes zkusila na vlastní kůži, jak naši předkové v pravěku museli hospodařit. Nebylo však čeho se obávat - domestikovaná zvířata, sbírané plodiny i první políčka zemědělců každá skupinka-hradiště získávala pouze obrazně, v podobě informačních kartiček. Jak šel rok, střídaly se události dobré i zlé (příroda je laskavá na jaře, ale krutá v zimě) a s nimi přicházely i akce, které měnily chod celého hradiště (obchodování, získávání nových dovedností, loupeže aj.).
Hra trvala několik vyučovacích hodin a výsledné vědomosti si žáci hned mohli ověřit v krátké prověrce.
Autor: Adam Krupička, email: 
24.10.2019 Tisk zprávy

Logo Maturitního plesu 2020

foto

V pátek 18.10. bylo ukončeno hlasování o logo maturitního plesu.

Návrhů se sešlo nakonec 17. Hlasovalo celkem 86 studentů. Připomínám, že autor vítězného loga vyhrává 2x lístek s místem u stolu, 2.místo pak dva tzv. volňásky a 3.místo také dva volňásky.

S pozdravem Jan Hluchý.


Příloha *.pdf
Autor: Jan Hluchý, email: 
21.10.2019 Tisk zprávy

Prezentace vysokých škol na GJP

foto

 

 

Krátká prezentace o možnosti studia na Vysoké škole obchodní a Vysoké škole podnikání a práva proběhne pro zájemce ze čtvrtých i třetích ročníků v pondělí 11.11.2019 v 11.40 v učebně 015.

Autor: Mgr. Dana Patočková, email: 
15.10.2019 Tisk zprávy

Byli jsme v živém vysílání

fotofoto
Minulý týden navštívili studenti v rámci seminářů Mediální a společenská komunikace rádio Signál. Programový ředitel rádia pan Luboš Dvořák je orientačně seznámil s historií a chodem instituce. Následovala praktická část: studenti si vyzkoušeli natáčení a stříhání rozhovoru, v produkční místnosti namluvili reklamní text, který pak do finální verze upravil producent prostřednictvím speciální techniky a programů, v vrcholem exkurze byl vstup do živého vysílání, kde se seznámili s principem programování a realizace celého vysílání.
Autor: Mgr. Zdeňka Šeráková, email: 
14.10.2019 Tisk zprávy

Městská knihovna se představuje

fotofoto
V minulém týdnu se všichni studenti prvního ročníku vypravili do Knihovny města Mladá Boleslav, aby zde vyslechli zajímavou přednášku o chodu knihovny a službách, které knihovna jako instituce nabízí. Pracovníci knihovny navíc připravili praktický výstup - řadu zábavných úkolů, na kterých si mohli studenti 1.A, 1.B a 1.C vyzkoušet, co všechno si zapamatovali, zda se orientují v řazení knihovního fondu a dokáží nalézt požadovaný dokument v on-line katalogu i na poličce.
Akce byla zdárně završena upozorněním na stále platnou nabídku výhodné registrace studentů prvních ročníků středních škol.
Autor: Adam Krupička, email: 
13.10.2019 Tisk zprávy