Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

Webové aplikace

foto

Vážení rodiče a žáci, v souvislosti s aktualizací programu BAKALÁŘI budou webové aplikace v pondělí 2.10.2023 cca od 13.30 dočasně nedostupné. Odhadovaná délka odstávky je 2 hodiny.


Děkujeme za pochopení.


Pěkný den.


Petr Bárta

Autor: Petr Bárta, email: 
01.10.2023 Tisk zprávy

Naši studenti pomáhali při Srdíčkových dnech

foto

Studenti Gymnázia Dr. Pekaře pomáhali v rámci tradičních podzimních Srdíčkových dnů.


Studentům se podařilo na pomoc rodinám s vážně nemocnými dětmi vybrat částku 8.393 Kč. Výtěžek sbírky je určen rodinám s vážně nemocnými dětmi, které jsou zvlášť v současné době odkázány na pomoc ostatních ještě více než kdy jindy.


Děkujeme


Více se o sbírce dozvíte ZDE

Příloha2 *.pdf
Autor: Mgr. Petr Dostál, email: 
27.09.2023 Tisk zprávy

Podcast Next Talk

foto

Projekt Next Talk pokračuje. Nově přicházíme s vlastním podcastem, který vytváříme my, autoři celého projektu, současně studenti Gymnázia Dr. Josefa Pekaře Monika Malá, Natálie Mlejnková a Karel Schamberger. Pro studenty našeho gymnázia plánujeme mnoho besed a rozhovorů se zajímavými hosty. V první epizodě jsme probírali vznik Next Talku a jeho plány do budoucna. V dalších dílech budeme probírat zajímavá témata, která na školách tolik neprobíráme. Budeme moc rádi za jakoukoliv podporu.


Díl si můžete poslechnout na YouTube: Next Talk, Spotify: Next Talk. Nebo na odkazech:


https://spotify.link/pIjmAO2mcDb


https://youtu.be/WuwlBz-1wJQ?si=KJ4x93IQlLSKUJej

Autor: Text: Karel Schamberger, grafika: Natálie Mlejnková, email: 
22.09.2023 Tisk zprávy

Na skok do zákulisí mladoboleslavského divadla

foto
Dne 12. 9. 2023 byla naše třída 1. C společně se třídou 1. A na exkurzi v Městském divadle v Mladé Boleslavi, která trvala dvě vyučovací hodiny, během nichž jsme se dozvěděli plno zajímavých informací a podívali jsme se do prostor, pro veřejnost běžně nepřístupných.
Celou prohlídkou nás provedla dramaturgyně divadla Kateřina Suchanová. Nejprve jsme se byli podívat na jevišti, kde nám popisovala, jakým způsobem probíhá příprava hry, kde sedí inspicient a jaký je jeho úkol. Poté jsme se přesunuli do skladu rekvizit, tzv. fundusu, kde jsme mohli vidět stále používané předměty. Nahlédli jsme také do místnosti, zvané kuřárna, kde se nekouří, ale herci tu tráví čas během představení, když zrovna nejsou na jevišti. Kolem malé kostymérny jsme se přesunuli do šatny, v níž jsme viděli „zlomvazku“ (předmět, který se dává před premiérou) vyrobenou Petrem Mikeskou před premiérou divadelní hry Do naha! Neméně zajímavou je vlásenkárna, kde jsme se dozvěděli, že jedna paruka z umělých vlasů stojí asi 2 500 Kč a z pravých něco kolem 10 000 Kč. Naši okružní cestu divadlem jsme zakončili opět na jevišti, na němž jsme poděkovali za poutavé vyprávění.
Příjemné odpoledne uzavřelo společné focení na schodech před budovou divadla. Celá akce pro nás byla velmi přínosná. Setkali jsme se zde s velkým množství nových slov z divadelního prostředí (např. inspicient, fundus aj.), a tím jsme si rozšířili své znalosti. Díky poutavému vyprávění paní dramaturgyně se někteří z nás rozhodli pořídit si abonentky. Již nyní se těšíme na první představení!
Autor: Anička Strnadová, Viky Fišerová - studentky 1. C, email: 
20.09.2023 Tisk zprávy

Pracovní příležitost - vedoucí školní jídelny

foto

Gymnázium Dr. Josefa Pekaře v Mladé Boleslavi hledá vedoucí školní jídelny (výdejny) na zkrácený úvazek - 6 hodin. Předpokládaný nástup je 1.11.2023 nebo po domluvě.


Nabízíme práci v nově rekonstruované školní kuchyni, přátelském kolektivu a u zaměstnavatele, který si svých zaměstnanců velmi váží. Samozřejmostí je zaučení a proškolení.


Požadujeme praxi v oboru gastronomie, schopnost vést pracovní kolektiv, chuť pracovat, vstřícné jednání a vystupování. Výhodou je pracovní zkušenost na této pozici a znalost programu VIS.


Děkujeme za zaslání životopisu do 18.10.2023 na e-mail pekargmb@pekargmb.cz.


Případné bližší informace poskytne vedoucí jídelny paní Techlovská na tel. 601 086 822 / 326375951.

Autor: Mgr. Petr Dostál, email: 
20.09.2023 Tisk zprávy