Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

Byli jsme v živém vysílání

fotofoto
Minulý týden navštívili studenti v rámci seminářů Mediální a společenská komunikace rádio Signál. Programový ředitel rádia pan Luboš Dvořák je orientačně seznámil s historií a chodem instituce. Následovala praktická část: studenti si vyzkoušeli natáčení a stříhání rozhovoru, v produkční místnosti namluvili reklamní text, který pak do finální verze upravil producent prostřednictvím speciální techniky a programů, v vrcholem exkurze byl vstup do živého vysílání, kde se seznámili s principem programování a realizace celého vysílání.
Autor: Mgr. Zdeňka Šeráková, email: 
14.10.2019 Tisk zprávy

Městská knihovna se představuje

fotofoto
V minulém týdnu se všichni studenti prvního ročníku vypravili do Knihovny města Mladá Boleslav, aby zde vyslechli zajímavou přednášku o chodu knihovny a službách, které knihovna jako instituce nabízí. Pracovníci knihovny navíc připravili praktický výstup - řadu zábavných úkolů, na kterých si mohli studenti 1.A, 1.B a 1.C vyzkoušet, co všechno si zapamatovali, zda se orientují v řazení knihovního fondu a dokáží nalézt požadovaný dokument v on-line katalogu i na poličce.
Akce byla zdárně završena upozorněním na stále platnou nabídku výhodné registrace studentů prvních ročníků středních škol.
Autor: Adam Krupička, email: 
13.10.2019 Tisk zprávy

Druhé místo v kraji

fotofoto
Ve čtvrtek 10.10. se naše studentky opět vydaly na tříkilometrovou trať. V krajském kole soutěžily s ostatními vítězkami okresních kol a předvedly fantastický výkon.
Z Kutné Hory si děvčata: Kačka Krouská(8.O)
Terka Schejbalová(5.O)
Kája Kautzká(2.C)
Nikča Hartychová(4.A)
Johanka Bázlerová(8.O)
Natálka Stránská (4.B)
přivezla stříbrné medaile.

Gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy.
Zuzana Neuhäuserová PK Tv
Autor: Zuzana Neuhäuserová, email: 
11.10.2019 Tisk zprávy

Středoškolský pohár v atletice

foto

V pondělí 7.10.2019 proběhlo krajské kolo Středoškolského poháru v atletice. Také my jsme měli své zastoupení, do krajského kola postoupilo družstvo dívek.

Přestože dívky celkově získaly víc bodů než v okresním kole, stačilo to v silné konkurenci pouze na 8. místo. Bojovaly ale statečně a my jim za reprezentaci školy moc děkujeme.

A. Budínová

Autor: PaedDr. Alena Budínová, email: 
08.10.2019 Tisk zprávy

Divadelní představení Whistle

foto
Ve čtvrtek 12. 9. 2019 jsme se my, žákyně 3.A, v rámci mladoboleslavského festivalu Na dosah zúčastnily představení v anglickém jazyce s názvem Whistle.
Jednalo se o zhruba hodinový monolog v podání talentované židovské režisérky a herečky Hadar Garlon, jejíž výkon nás dojal.
Hra pojednávala o problematice nechtěných židovských dětí, narozených během druhé světové války. Se zatajeným dechem jsme sledovaly depresivní příběh s dočasnými světlými chvilkami o tom, jakým způsobem se traumatické zážitky z koncentračních táborů podepsaly nejen na židovských rodičích, ale i jejich dětech a dalších generacích. Otevřený konec nás donutil zamyslet se nad miliony zbytečně vyhaslých životů a celkovým utrpením, kterým si židovský národ musel projít.
Po představení následovala diskuze s Hadar Galron i panem Yaakovem Buchanem, autorem předlohy, do které se diváci zapojovali, a i během ní jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací ze života židů. Každý ze sálu odcházel nadšený, včetně nás.
Závěrem bychom chtěly říci, že se nám představení celkově líbilo a touto zprávou poděkovat i paní profesorce Bártové, která nám přiblížila toto téma a umožnila nám tuto divadelní hru vidět.


Adéla Kvajsarová
Markéta Brzobohatá
Adéla Bejrová
Klára Šestáková
Anežka Solničková
Barbora Žádná
Adéla Nedělová

3.A

Autor: Studentky GJP, email: 
07.10.2019 Tisk zprávy