Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

Maturitní zpravodaj

Cermat vydává maturitní zpravodaj jako pomoc maturantům - viz příloha.
Příloha *.pdf
Autor: Alena Budínová, email: 
23.04.2023 Tisk zprávy

Klára Nováková získala ocenění Women MAKE Awards

foto

Klára Nováková, absolventka našeho gymnázia, 20.4.2023 převezme ve Washingtonu DC ocenění Women MAKE Awards, které ji bude uděleno jako příkladnému lídrovi v průmyslu v kategorii do 30let, a to za jedinečné výsledky, kterých dosáhla od počátku její kariéry na pozici Procesního inženýra ve firmě Procter & Gamble v Rakovníku, kam nastoupila po úspěšném absolvování magisterského studia Lund University ve Švédsku, oboru nanofyzika.


Spolu s ní bude oceněno ještě dalších 29 mladých žen v této kategorii, a dalších 100 již zkušených žen-lídrů, z celého světa, které pracují pro americké společnosti. Klárka je jedinou oceněnou ženou z Evropy a kromě další oceněné ženy z Číny i jedinou, která mimo americké kontinenty pracuje.


Kláře gratulujeme.

Příloha2 *.pdf
Autor: Mgr. Petr Dostál, email: 
20.04.2023 Tisk zprávy

Konzultace - maturitní třídy

Konzultace k maturitním zkouškám 2023 - viz příloha.


Příloha *.pdf
Autor: Alena Budínová, email: 
18.04.2023 Tisk zprávy

Zoufalé trio v Brně

foto

Tour de app je nová soutěž pro studenty středních škol, které zajímá nejen programování, ale také řízení projektu nebo práce s klienty. Týmy dvou nebo tří studentů pracují ve třech soutěžních kolech na jednom projektu, a to ve velmi realistickém prostředí. Cílem je vytvořit aplikaci se základními funkcemi a rozhraním.


Tým, který se pojmenoval Zoufalé trio, nebyl vůbec zoufalý, a podařilo se mu dostat až do grandfinále této soutěže. Finále se konalo na Fakultě informatiky MU v Brně. Kláře Rudolfové, Davidovi Pečenkovi a Pavlovi Kleandrovi se podařilo vytvořit program pro elektronickou nástěnku s poznámkami. V konkurenci týmů z celé republiky obsadili pěkné osmé místo. Gratulujeme!

Autor: Bořkovcová, email: 
11.04.2023 Tisk zprávy

Koncert středověké hudby

foto
Ve čtvrtek 23. 3. naši školu opět po tříleté covidové pauze navštívila hudební skupina Solideo. Ta studentům představila různé středověké, renesanční hudební nástroje. Instrumenty byly vyrobeny ze dřeva, zvířecích kostí či rohů. Tohoto představení se zúčastnily 1. a 2. ročníky. Na konci se soutěžilo o flash disc s nahrávkami skupiny Solideo a jeden ze studentů si dokonce mohl vyzkoušet hru na strunný nástroj kobza. Studenti si představení náramně užili a ocenili ho dlouhým potleskem.
Karolína Ginzlová, Ema Žitná – 1.B
Autor: Lenka Václavíková, email: 
11.04.2023 Tisk zprávy