Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

Nefunkčnost webových aplikací BAKALÁŘI

foto
Vážení rodiče a žáci,
v souvislosti s probíhající rekonstrukcí budovy a v souvislosti se zásahy do vnitřní sítě se objevily problémy s funkčností webových aplikací BAKALÁŘI.

Na odstranění problému se v tuto chvíli pracuje a předpokládáme, že by měla být odstraněna do čtvrtka 21.9.2023.
Autor: Mgr. Petr Dostál, email: 
20.09.2023 Tisk zprávy

Naši studenti získali mezinárodně uznávané AP zkoušky

foto

Čtveřice studentů Gymnázia Dr. Josefa Pekaře absolvovala náročné mezinárodně uznávané zkoušky z oboru jím blízkého.


AP zkoušky na mnoha českých vysokých školách usnadňují či přímo nahrazují přijímací řízení, na zahraničních vysokých školách je uznávání AP zkoušek téměř samozřejmostí. Věříme proto, že se svým rozhodnutím složit tuto náročnou zkoušku podaří našim studentům jednodušeji vstoupit do vysokoškolského vzdělání.


Gratulujeme Adamu Čapkovi (Macroeconomics) , Sofii Anně Janebové English Literature and Composition), Petře Staré (Biology) a Milaně Vanovič (Biology) k úspěšnému absolvování kurzů a úspěšnému složení zkoušek.


Více se o AP zkouškách a Centru pro talentovanou mládež dozvíte na ZDE

Autor: Mgr. Petr Dostál, email: 
20.09.2023 Tisk zprávy

Čmeláci v akci!

foto

V sobotu naši čmeláčí dobrovolníci létali s žáky základní školy speciální a oslavili tak 25. narozeniny školy. Po celý den byl připraven program, jenž probíhal nejen na zahradě školy a v její budově, ale také na trase pětikilometrového orientačního běhu, který oslavence – žáky minulé, stávající i budoucí a jejich rodiče a kamarády zavedl až do Hostince Na Rozhledně na Bradlci. Zde proběhl křest Čmelákovy speciální kuchařky, která byla sestavena z receptů, podle nichž vařili žáci při výuce ve škole. Nechyběl narozeninový dort, hudba a tanec. Vše proběhlo hladce, a tak jsme pomohli naplnit moto školy: „Váha čmelákova těla vzhledem k nosnosti jeho křídel mu činí nemožným, aby létal. On to ale neví, a tak létá.”

Autor: Alžběta Solničková, email: 
18.09.2023 Tisk zprávy

TERIBEAR ROZHÝBAL MLADOU BOLESLAV A GYMNÁZIUM DR. PEKAŘE

fotofoto

V lesoparku Štěpánka proběhl 13.9.2023 charitativní happening, který umožňuje pohybem podpořit dobrou věc. Princip je jednoduchý. Na vytyčené 1,2 km dlouhé trati se účastníkům načítají naběhané či nachozené kilometry. Za každý zdolaný kilometr putuje prostřednictvím Nadace Terezy Maxové dětem 20 Kč na pomoc dětem.Tento rok budou podpořeny dětské domovy v okolí a peníze budou použity na udržení kontaktu dětí s jejich biologickými rodiči.


Této smysluplné akce se zúčastnili i studenti naší školy. Přibližně 100 studentů druhého ročníku na trati zdolalo 1276,8 km a přispěli tak částkou 25 536Kč.


Děkujeme organizátorům akce, a především všem zúčastněným studentům, kteří svou odhodlaností na trati jasně dokázali, že umí a chtějí pomáhat.


Za PK Tělesné výchovy Zuzana Neuhäuserová

Autor: Mgr. Petr Dostál, email: 
18.09.2023 Tisk zprávy