Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

Vyčistili jsme okolí Jizery

foto
V pátek 5.10. se studenti 2.A a 2.B vydali posbírat odpadky kolem řeky Jizery.
Zapojili se do akce "Čistá Jizera", kterou pořádá organizace Mladoboleslavský venkov.
Studenti dostali na starost trasu mezi mostem do Čejetic a Vincem. Po obou březích řeky Jizery posbírali desítky kilogramů odpadu.
Děkuji studentům za jejich ochotu pomoci přírodě.
Zuzana Neuhäuserová
Autor: Zuzana Neuhäuserová, email: 
07.10.2019 Tisk zprávy

Přespolní běh

foto
Ve čtvrtek 3.10. proběhlo na Štěpánce okresní kolo v přespolním běhu.
Nejlépe se vedlo nejstarším děvčatům, která zvítězila a postupují do krajského kola.
Více se můžete dozvědět v příloze.
Všem běžcům velice děkujeme za vzornou reprezentaci školy.
Zuzana Neuhäuserová PK Tv Příloha2 *.pdf
Autor: Zuzana Neuhäuserová, email: 
07.10.2019 Tisk zprávy

Pokyny pro studeny 1. ročníků a 5.O

Více informací naleznete v příloze PDF.
Příloha *.pdf
Autor: Fořtová Pavla, email: 
07.10.2019 Tisk zprávy

Exkurze do Poslanecké sněmovny a Muzea komunismu

fotofoto

Jako každý rok se studenti 3. ročníku i letos vydali na společenskovědní exkurzi do Prahy. Jejich cílem se v pátek 27. září stala Poslanecká sněmovna, kam dorazili po úvodní prohlídce venkovního areálu Valdštejnského paláce, sídla Senátu. Rozděleni do tří skupin nejprve zhlédli dokument o historii parlamentarismu u nás a o současné Poslanecké sněmovně. Všech tří skupin se alespoň na krátkou besedu ujal pan poslanec Jan Skopeček, na jehož pozvání se exkurze uskutečnila, a poté následovala návštěva schůze dolní komory, kterou studenti sledovali z galerie jednacího sálu. Královská cesta Prahou z Malostranského náměstí až k Prašné bráně byla dobrodružstvím zejména kvůli davům zahraničních turistů. Po ní už ovšem následovala podstatně klidnější a tišší prohlídka Muzea komunismu, jehož multimediální expozice zachycuje naše dějiny 20. století od Mnichova 1938 až po listopad 1989. Letošní exkurze do Prahy se vydařila také zásluhou příjemného počasí babího léta.

Fotografie z akce a studentské příspěvky budou zveřejňovány na webových stránkách PK SV  (https://zsv-gjp.webnode.cz). 

 

Autor: Mgr. Dana Patočková, PK SV, email: 
07.10.2019 Tisk zprávy

Mezinárodní zeměpisná olympiáda iGeo

foto
V době, kdy je školní rok již v plném proudu a na studenty doléhá podzimní sychravé počasí, je dobré připomenout si události letních prázdnin. Jedna z nich se totiž zapsala do historie naší školy:

Od 29. července do 5. srpna probíhala v Hong Kongu Mezinárodní zeměpisná olympiáda (iGeo). Za Českou republiku se jí zúčastnil mj. i student našeho gymnázia Martin Procházka.
Pro prověření geografických znalostí a schopností soutěžících sestavil mezinárodní tým organizátorů tři práce: Písemný test, terénní práci a multimediální test.
Našim reprezentantům se dařilo - ze 43 zúčastněných zemí skončila Česká republika na 21. příčce a díky systému hodnocení výsledků si dva z členů delegace odvezli z Hong Kongu bronzovou medaili, Martin se pak umístil na 118. ze 168 pozic a domů si kromě diplomu přivezl také velmi cennou zkušenost.
Autor: Veronika Klatovská, email: 
07.10.2019 Tisk zprávy