Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

Úspěch v Olympiádě v českém jazyce

foto

Velkého úspěchu dosáhli naši studenti v okresním kole Olympiády v českém jazyce, když obsadili nejvyšší příčky:


v kategorii SŠ zvítězila


Alice KNOBLOCHOVÁ (7. O),


na druhém místě ji následovala


Sofie Anna JANEBOVÁ (5. O).


V kategorii ZŠ obsadil 3. místo


Jakub KŘOVÁČEK (4. O).


Alice, Sofie i Kuba budou naši školu reprezentovat v krajském kole.


Blahopřejeme! 


 

Příloha2 *.pdf
Autor:  PK ČJL, email: 
10.04.2023 Tisk zprávy

Dětská scéna-okresní kola recitací

fotofoto

Ve dnech 30.-31.3. proběhla na naší škole tradiční soutěžní přehlídka uměleckého přednesu. Zúčastnilo se jí 116 žáků z 19 škol Mladoboleslavska. Z každé ze 4 kategorií mohli postoupit do krajského kola jen dva nejlepší, a proto porota udělovala i zvláštní ocenění, např. čestná uznání, Cenu Signál Rádia, Cenu Mikuláše Klaudiána nebo Cenu Dr.J.Pekaře. Naši studenti byli mezi úspěšnými. Ve III. kategorii získala 1. místo Amira Taha a postupuje do dubnového krajského kola v Kutné Hoře. Cenu Dr.J.Pekaře získala Magdalena Pinkasová. Ve IV. kategorii se na 3. místě umístila Eliška Servusová a Cenu Signál Rádia získala Alžběta Niklíčková. Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci školy a oceněným gratulujeme.


Příloha *.pdf
Autor: Mgr. Zdeňka Šeráková, email: 
04.04.2023 Tisk zprávy

Dream team a The Mavericks berou stříbrné medaile

fotofoto

Máme za sebou krajská kola čtrnáctého ročníku Prezentiády. Tato oblíbená soutěž učí studenty sebevědomě vystupovat, prezentovat své myšlenky a práci, improvizovat, zvládat stresové situace a pracovat v týmu.


V kategorii ZŠ si skvěle vedly Kristýna Vágnerová a Amira Taha z Dream team. Děvčata předvedla propracovanou prezentaci o bytech 1+1 a ve velké konkurenci vybojovala druhé místo.


V kategorii SŠ získali ve velmi napínavém souboji Karel Schamberger, Natálie Mlejnková a Monika Malá také krásné druhé místo. Jejich tým The Mavericks zaujal porotu svými nápady na vylepšení českého školství.


Pěkné prezentace předvedly i ostatní naše týmy. Kateřina Šímová a Tereza Janebová prezentovaly o supí apokalypse s dobrým koncem. Michal Volšička, Dominik Pecha a Jan Šoltys poučili přítomné o všech možných typech bydlení. Amálie Pokorová, Eliška Nohynková a Zuzana Urbanová vyprávěly vlastní pohádku o zemi Bylo a zemi Nebylo.

Autor: Bořkovcová, email: 
03.04.2023 Tisk zprávy

Volitelné předměty

Volba volitelných předmětů pro školní rok 2023/24 (vyšší ročníky 4L a 8 studia) - viz příloha 1.

Volba volitelných předmětů a druhého cizího jazyka pro školní rok 2023/24 (nižší ročníky 8L studia) - viz příloha 2.
Příloha *.pdf Příloha2 *.pdf
Autor: Alena Budínová, email: 
03.04.2023 Tisk zprávy

Day of European Authors

fotofoto
Jáchym Topol v pondělí zavítal na Gymnázium Dr. Josefa Pekaře u příležitosti akce s mezinárodním dosahem: Day of European Authors (27. 3. 2023), kterou pomohla zorganizovat členka výboru Asociace spisovatelů, paní Tereza Semotamová a lektor Akademie literární kreativity, profesor Krupička. Pan spisovatel, ostřílený undergroundový textař i pečlivý prozaik, s grácií sobě vlastní zaujal studenty nevšední přednáškou o samizdatu i postavení české literatury v dnešním světě. Přinesl dobrou náladu, poučení i spoustu knih s podpisem, studentům se tak doslova rozdal. Vedle zápisu do kroniky Akademie obohatil školní archiv o dva tituly: prózu Chladnou zemí a souborné vydání svých písňových textů.
Autor: Adam Krupička, email: 
31.03.2023 Tisk zprávy