Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

Mezinárodní zeměpisná olympiáda iGeo

foto
V době, kdy je školní rok již v plném proudu a na studenty doléhá podzimní sychravé počasí, je dobré připomenout si události letních prázdnin. Jedna z nich se totiž zapsala do historie naší školy:

Od 29. července do 5. srpna probíhala v Hong Kongu Mezinárodní zeměpisná olympiáda (iGeo). Za Českou republiku se jí zúčastnil mj. i student našeho gymnázia Martin Procházka.
Pro prověření geografických znalostí a schopností soutěžících sestavil mezinárodní tým organizátorů tři práce: Písemný test, terénní práci a multimediální test.
Našim reprezentantům se dařilo - ze 43 zúčastněných zemí skončila Česká republika na 21. příčce a díky systému hodnocení výsledků si dva z členů delegace odvezli z Hong Kongu bronzovou medaili, Martin se pak umístil na 118. ze 168 pozic a domů si kromě diplomu přivezl také velmi cennou zkušenost.
Autor: Veronika Klatovská, email: 
07.10.2019 Tisk zprávy

Exkurze údolím Plakánek

fotofoto
4.O - exkurze údolím Plakánek

Dne 26. 9. 2019 vyrazila kvarta vlakem do Libošovic. Cesta byla zábavná a celý zbytek akce velmi zajímavý. Adéla Zdobinská si pro nás připravila pracovní list a okruh devíti kilometrů, aby mohla vypracovat praktickou část její jistě úspěšné maturitní práce. Prošli jsme Prokopským údolím a první zastávkou byl hrad Kost. Potom jsme se přes údolí Plakánek dostali do vesnice Střehom. Po cestě jsme řešili mnoho úkolů a nechyběly soutěže. Pak jsme šli přes Osek do Sobotky a z velké dálky obdivovali zámek Humprecht. Ze Sobotky jsem se vrátili vlakem do Mladé Boleslavi. Kromě poutavé přednášky a procházky krásnou přírodou jsme si užili příjemný den.
Autorky: Hlaváčková K., Hráská A., Patrná N. Chlebíková P.
Autor: Veronika Klatovská, email: 
04.10.2019 Tisk zprávy

Pozvánka na výstavu děl Jaroslava Weigela

foto
Více informací naleznete v příloze PDF.

Gym Pekaře Příloha2 *.pdf
Autor: Petr Bárta, email: 
04.10.2019 Tisk zprávy

Fotografování "NAŠI NEJLEPŠÍ"

foto
Vážení studenti, v úterý 8. 10. 2019 proběhne fotografování na nástěnku "Naši nejlepší". Třídní profesoři Vám poskytnou další informace.

Fotograf: Jakub Šlambor 8.O

Sraz před budovou školy:

Skupina 1) 8:50 - třídy 2. až 5.O + 2.A, 2.B,2.C
Skupina 2) 9.20 - třídy 6.O, 7.O, 8.O + 3. až 4. ročník

Pěkný den.

Petr Bárta
Autor: Petr Bárta, email: 
04.10.2019 Tisk zprávy

Loutkářská tradice

fotofoto
Minulý pátek, dne 27.9. 2019, se třída 1.A pokusila oživit starou loutkářskou tradici 19. století, když o hodině českého jazyka nacvičila improvizované loutkové představení.
Nejprve si pan profesor Krupička vybral dvojici, která zvolila název představení - ze seznamu "autentických" loutkových her Matěje Kopeckého, jak je kdysi vydalo nakladatelství Vilímek.
Poté dva studenti vymysleli rámcový děj, následně čtyři vybraní loutkoherci předvedli zbytku třídy hru s názvem "Krčma v lese". K dispozici byly čtyři loutky od loutkáře Maška (Smrt, Král, Kašpar a Princezna). Repliky herců byly krátké, ale pobavily celou třídu.

Marie Pilchová (1. A), Adam Krupička
Autor: Adam Krupička, email: 
03.10.2019 Tisk zprávy