Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

Středoškolský pohár v atletice

Změna termínu konání Středoškolského poháru v atletice - pondělí 7.10.2019, Kolín.
Informační schůzka atletek proběhne ve středu 2.10.2019 v 9:35 hod. v kabinetu zástupců ředitele.
Autor: PaedDr. Alena Budínová, email: 
27.09.2019 Tisk zprávy

První ročníky absolvovaly regionální exkurzi

fotofoto
V pátek 20. září se studenti prvních ročníků a 5.O již tradičně vydali na exkurzi, během níž navštívili zajímavá místa v okolí Mladé Boleslavi a seznámili se s významnými osobnostmi našeho regionu. Nejprve si prohlédli Loretu v nedalekých Kosmonosech, pak se přesunuli do Muzea Bedřicha Smetany v Jabkenicích, kde poutavý výklad o životě a tvorbě známého skladatele v jabkenické myslivně zpestřilo několik studentů krátkým klavírním vystoupením. O Bedřichu Smetanovi byla řeč i na zámku v Benátkách nad Jizerou. Poslední zastávkou byl románský kostel sv. Mikuláše ve Vinci. Zde se studenti dozvěděli zajímavosti z historie kostela a k jeho architektuře. Exkurze se vydařila i díky krásnému baboletnímu počasí.
Autor: Mgr. Zdeňka Šeráková, email: 
25.09.2019 Tisk zprávy

Středoškolský pohár v atletice

foto
Dne 18.9.2019 proběhlo okresní kolo Středoškolského poháru v atletice. Soutěže se účastnilo i družstvo chlapců a dívek GJP.
Družstvo chlapců obsadilo v konkurenci 6 družstev 2. místo, družstvo dívek obsadilo 1. místo a postoupilo do krajského kola, které se uskuteční 2.10.2019 v Kolíně.
K postupu moc gratulujeme!
Autor: PaedDr. Alena Budínová, email: 
23.09.2019 Tisk zprávy

Studenti vzdali hold Latinské babičce

fotofoto
V úterý 17.9. absolvovali studenti 2.B v rámci předmětu český jazyk a literatura dvouhodinovou literární procházku s prof. Šerákovou. Celkem 6 zastávek bylo tématicky zaměřených na mladoboleslavskou literaturu 19. a poč. 20. stol.Základní informace k jednotlivým stanovištím studenti zpracovali s týdenním předstihem, aby je pak na místě přednesli svým spolužákům. Kromě spolkového života, divadla, Gellnera, Šmilovského atd. uctili památku Latinské babičky, kterou ve svém románu zvěčnil F. Schulz. Studentská pověra vzbudila v mnohých zvědavost, přestože o ní slyšeli poprvé. A tak se na ono místo vrátí nejpozději před maturitou ...
Tímto děkuji studentům za pečlivou přípravu a jejich přístup k regionální tématice.
Autor: Mgr. Zdeňka Šeráková, email: 
19.09.2019 Tisk zprávy

Studentský parlament GJP

foto

Vážení studenti, v pátek 27.9.2019 v 11:45 se bude konat první schůze studentského parlamentu v letošním roce. Během tohoto týdne (nejlépe do pátku 20.9.) by si každá třída měla odhlasovat dva zástupce, kteří ji budou ve studentském parlamentu zastupovat a budou pravidelně docházet na schůze. Tito dva zástupci nechť se přihlásí přes formulář níže.

https://forms.gle/dnxURyvU7qXNtRkF9

Ještě v krátkosti několik informací o studentském parlamentu. Studentský parlament je studentská organizace které se podílí na přípravě některých školních akcí (např. Den studentského parlamentu, studentské volby, barevné dny, suit up den,...), zprostředkovává komunikaci studentů s vedením školy a řeší podněty studentů na zlepšení chodu školy.

Martin Šlachta

Autor: Martin Šlachta , email: 
17.09.2019 Tisk zprávy