Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

Mladoboleslavský filmový festival zavítal k nám

fotofoto
V pondělí 17.6. proběhlo zahájení tradičního Mladoboleslavského filmového festivalu, z něhož bezprostředně poté přijela na naši školu stylově v pohádkovém kočáře prezidentka filmového festivalu herečka Sabina Laurinová. Se svým týmem si povídala s žáky 3.0 a 4.0 o šikaně, o vzájemných vztazích a komunikaci. Přestože měli hosté na besedu poměrně krátký čas, věnovala se paní Laurinová osobně jednotlivým studentům, ať už měli osobitý dotaz nebo chtěli společné foto. Všem zúčastněným děkujeme a přejeme pohodové zážitky v průběhu letošního filmového festivalu.
Autor: Mgr. Zdeňka Šeráková, email: 
17.06.2019 Tisk zprávy

Vyřazení maturantů

fotofoto
Studentům 4. A, 4. B, 4. C a 8. O symbolicky naposledy zazvonilo ve středu 5. 6. a v pátek 7. 6. v krásném prostoru Sboru českých bratří. Konalo se zde tradiční předávání maturitních vysvědčení úspěšným absolventům našeho gymnázia, kterého se kromě vedení školy zúčastnili také hosté z Poslanecké sněmovny PČR, z magistrátu, ze Školské rady a ze Společnosti přátel GJP. Obě slavnosti zpestřil několika písněmi školní pěvecký sbor Lyra ve spolupráci se studentským orchestrem.
Autor: Lenka Václavíková, email: 
17.06.2019 Tisk zprávy

Bakaláři - BAKAWEB

foto
Vážení studenti, byla aktualizována webová aplikace programu Bakaláři. Pro správné fungování na platformě iOS je potřeba provést aktualizace a reinstalaci aplikace na Vašich zařízeních.
Pěkný den.
Gym Pekaře
Autor: Petr Bárta, email: 
14.06.2019 Tisk zprávy

Nejznámější evropské safíry a rubíny, Jan Vrána 5.O

foto
V mezinárodním časopise o minerálech Lapis, který právě vyšel, se nachází článek o Janu Vránovi z našeho gymnázia. Lapis patří mezi světovou špičku v tomto oboru, píše se v něm o nejlepších nálezech z Evropy, ale i z celého světa.
Článek na fotografiích je o Jizerské louce, která je považována za naleziště nejlepších evropských safírů a rubínů. V minulých letech se Honzovi podařilo získat potřebná povolení k hledání v této lokalitě. Nalezl jedny z nejlepších vzorků, jaké kdy byly na Jizerské louce objeveny. Proto se setkal se svým přítelem Marcelem Vankem, společně nafotili jeho nálezy a část článku autor napsal i o Janu Vránovi. Dnes tedy už můžou profesionální mineralogové i amatéři z celého světa číst o šestnáctiletém sběrateli minerálů z Mladé Boleslavi.
Příloha2 *.pdf
Autor: Veronika Klatovská, email: 
13.06.2019 Tisk zprávy

Kulatý stůl se zastupiteli města

foto

Ve středu 29.5.2019 připravil Parlament mládeže v Mladé Boleslavi ve spolupráci s DDM diskuzní akci pro žáky mladoboleslavských škol s názvem Kulatý stůl. Hlavním tématem akce byla bezpečnost, o níž mohli studenti diskutovat nejen se zastupiteli, ale také se zástupkyní ředitele Městské policie MB.

Studenti našeho gymnázia se akce zúčastnili jak v roli organizátorů, tak i diskutujících. Společně s jejich kolegy z jiných škol se jim v průběhu programu podařilo sestavit seznam návrhů, které v budoucnosti mohou pomoci zastupitelstvu města v jeho rozhodování.

Autor: Martin Procházka, email: 
11.06.2019 Tisk zprávy