Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

Workshop - KREATIVITA JINAK přeložen

foto
Vážení rodiče,

vzhledem k většímu počtu "omluvenek" na dnešní plánovaný workshop rozhodli jsme se akci přeložit na září.

Termín bude upřesněn na webu školy, informace přijde těm, kdo uvedli do Bakalářů email, i touto cestou.

Přeji všem pěkné léto a v září se těším na viděnou!

Zuzana Knesplová.
Autor: PhDr. Zuzana Knesplová, email: 
05.06.2019 Tisk zprávy

Pythagoriáda a Technoplaneta

foto
Pythagoriáda patří mezi oblíbené matematické soutěže. Je určena všem žákům 5., 6., 7.a 8. ročníků základních škol a jim odpovídajících ročníků víceletých gymnázií, kteří mají zájem o matematiku. Příklady rozvíjí mj. prostorovou představivost či logické uvažování.
V okresním kole této soutěže se podařilo uspět Vojtěchovi Borovskému a Štěpánovi Rozsypalovi z tercie, kteří skončili na děleném prvním místě. Těsně za nimy skončil jejich spolužák Ondřej Horák. Markéta Lindáková a Daniel Wolf ze sekundy dosáhli ve své katagorii na dělené druhé místo. Na čtvrtém místě skončila Klára Rudolfová. A skvěle dopadli i studenti primy. Konkrétně dělené třetí místo obsadili Sofie Anna Janebová, Petr Kolman a Vojtěch Šedivý.

Úspěsný byl i tým z 2.O, který se účastnil týmové šifrovací soutěže Technoplaneta. Studenti Markéta Lindáková, Ondřej Málek, David Pečenka, Daniel Wolf a Ondřej Zapletal luštili zašifrované zprávy, tajné kódy a logické hádanky. A podařilo se jim postoupit do celostátního kola této soutěže, které se koná 6.června.

Všem studentům gratulujeme.
Autor: Bořkovcová, email: 
04.06.2019 Tisk zprávy

Úspěch SOČ v USA

fotofoto
70. ročník klání středoškolských odborných projektů se konal minulý týden v americkém Phoenixu ve státě Arizona.
Letos ČR zastupovali tři studenti. Šlo o autory vědeckých prací z oborů chemie, geologické vědy a zdravotnictví. Tereza Gistrová z Gymnázia Zlín získala třetí místo v kategorii chemie a Alexandr Zarivnij z Církevního gymnázia Německého řádu v Olomouci se umístil třetí ve zdravotních vědách.
Soutěže se zúčastnil i student našeho gymnázia Vojtěch Hýbl ze 4.C. Je autorem práce o stanovení izotopů olova v artefaktech z mladší doby železné. Už samotná účast v soutěži je podle MŠMT velkým úspěchem.
Projekty posuzuje téměř 1200 špičkových vědců včetně několika nositelů Nobelovy ceny. V jednotlivých oborech soutěží přibližně 80 projektů.
Soutěž zahrnuje patnáct oborů od přírodovědných přes technické až po humanitní, přičemž se jí účastní více než 1700 studentů z téměř 70 zemí světa. Účastníci procházejí sítem 400 národních a regionálních soutěží, do kterých se každoročně přihlašuje více než sedm milionů středoškoláků.
Vojtovi patří obrovský dík za vzornou reprezentaci a propagaci školy na světové úrovni.


Autor: Ing. Dana Kuchaříková, email: 
30.05.2019 Tisk zprávy

Přijímací zkoušky 2019 - výsledky - NÁHRADNÍ termín

foto

Výsledky náhradního termínu přijímacích zkoušek - přílohy PDF.

Petr Bárta


Příloha *.pdf Příloha2 *.pdf
Autor: Petr Bárta, email: 
21.05.2019 Tisk zprávy

Úspěch Martina Procházky v celostátním kole ZeO

fotofoto
Ve dnech 25. a 26. dubna se na půdě Přírodovědecké fakulty UK konalo ústřední kolo Zeměpisné olympiády. Přes jemné síto předchozích kol se do něj probojovali ti nejlepší geografové z celé země, z toho 23 žáků základních a 26 studentů středních škol. Do druhé kategorie se zařadil i náš student Martin Procházka.

Pro důkladné prověření jejich znalostí, schopností a dovedností, čekaly na soutěžící tři typy prací - práce s atlasem, písemný test a práce v terénu (na které se účastníci přesunuli do města Jílové u Prahy). Zbytek soutěže se pak odehrával v budově děkanátu PřF UK na Albertově.

Martin, který se ústředního kola zúčastnil již počtvrté (napříč soutěžními kategoriemi), si z letošního ročníku odnesl jedinečnou zkušenost, celou soutěž totiž absolvoval s podporou francouzských holí, a to včetně terénní práce. Během přesunů mezi stanovišti nachodili soutěžící přibližně 8 kilometrů, bez vřelého přístupu organizátorů by se tedy neobešel.

I přes fyzickou bariéru se však Martinovi dařilo - se ziskem 77,5 bodu ze 100 se ve své kategorii umístil na 5. místě, pouhého půl bodu od bronzu, a byl vybrán do českého týmu pro Mezinárodní zeměpisnou olympiádu, která se bude konat o letních prázdninách v Hong Kongu.
Gratulujeme a přejeme úžasný letní zážitek!
Autor: Veronika Klatovská, email: 
20.05.2019 Tisk zprávy