Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

Projekty v aplikované ekonomii pro nadané studenty 2019

foto
Milí studenti, je zde možnost zapojit se ZDARMA do praktického dvanáctitýdenního kurzu v oblasti EKONOMIE. Pokud Vás tato oblast zajímá, koukněte na https://deti.mensa.cz/index.php?pg=udalosti&aid=1617. Přihlášky jsou do 23. června!!! Zuzana K.
Autor: PhDr. Zuzana Knesplová, email: 
11.06.2019 Tisk zprávy

Informační schůzka rodičů nově přijatých žáků

foto

Vážení rodiče, dnes (čtvrtek) a v úterý proběhla informační schůzka rodičů nově přijatých žáků. Všechny slíbené podklady a informace naleznete zde:

http://uchazeci.pekcloud.cz

Děkujeme za účast.

Petr Bárta

Autor: Petr Bárta, email: 
04.06.2019 Tisk zprávy

Workshop - KREATIVITA JINAK přeložen

foto
Vážení rodiče,

vzhledem k většímu počtu "omluvenek" na dnešní plánovaný workshop rozhodli jsme se akci přeložit na září.

Termín bude upřesněn na webu školy, informace přijde těm, kdo uvedli do Bakalářů email, i touto cestou.

Přeji všem pěkné léto a v září se těším na viděnou!

Zuzana Knesplová.
Autor: PhDr. Zuzana Knesplová, email: 
05.06.2019 Tisk zprávy

Pythagoriáda a Technoplaneta

foto
Pythagoriáda patří mezi oblíbené matematické soutěže. Je určena všem žákům 5., 6., 7.a 8. ročníků základních škol a jim odpovídajících ročníků víceletých gymnázií, kteří mají zájem o matematiku. Příklady rozvíjí mj. prostorovou představivost či logické uvažování.
V okresním kole této soutěže se podařilo uspět Vojtěchovi Borovskému a Štěpánovi Rozsypalovi z tercie, kteří skončili na děleném prvním místě. Těsně za nimy skončil jejich spolužák Ondřej Horák. Markéta Lindáková a Daniel Wolf ze sekundy dosáhli ve své katagorii na dělené druhé místo. Na čtvrtém místě skončila Klára Rudolfová. A skvěle dopadli i studenti primy. Konkrétně dělené třetí místo obsadili Sofie Anna Janebová, Petr Kolman a Vojtěch Šedivý.

Úspěsný byl i tým z 2.O, který se účastnil týmové šifrovací soutěže Technoplaneta. Studenti Markéta Lindáková, Ondřej Málek, David Pečenka, Daniel Wolf a Ondřej Zapletal luštili zašifrované zprávy, tajné kódy a logické hádanky. A podařilo se jim postoupit do celostátního kola této soutěže, které se koná 6.června.

Všem studentům gratulujeme.
Autor: Bořkovcová, email: 
04.06.2019 Tisk zprávy

Úspěch SOČ v USA

fotofoto
70. ročník klání středoškolských odborných projektů se konal minulý týden v americkém Phoenixu ve státě Arizona.
Letos ČR zastupovali tři studenti. Šlo o autory vědeckých prací z oborů chemie, geologické vědy a zdravotnictví. Tereza Gistrová z Gymnázia Zlín získala třetí místo v kategorii chemie a Alexandr Zarivnij z Církevního gymnázia Německého řádu v Olomouci se umístil třetí ve zdravotních vědách.
Soutěže se zúčastnil i student našeho gymnázia Vojtěch Hýbl ze 4.C. Je autorem práce o stanovení izotopů olova v artefaktech z mladší doby železné. Už samotná účast v soutěži je podle MŠMT velkým úspěchem.
Projekty posuzuje téměř 1200 špičkových vědců včetně několika nositelů Nobelovy ceny. V jednotlivých oborech soutěží přibližně 80 projektů.
Soutěž zahrnuje patnáct oborů od přírodovědných přes technické až po humanitní, přičemž se jí účastní více než 1700 studentů z téměř 70 zemí světa. Účastníci procházejí sítem 400 národních a regionálních soutěží, do kterých se každoročně přihlašuje více než sedm milionů středoškoláků.
Vojtovi patří obrovský dík za vzornou reprezentaci a propagaci školy na světové úrovni.


Autor: Ing. Dana Kuchaříková, email: 
30.05.2019 Tisk zprávy