Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

PF 2023

foto

V labyrintu světa, na cestě, která zdá se neklidná, uspěchaná a neradostná, po které společně putujeme a na níž dá se snadno zabloudit, přejeme všem zdraví, pevné nervy, humor, naději, mír, pokoj a lusthauz srdce.


Gymnázium Dr. Josefa Pekaře v Mladé Boleslavi

Příloha2 *.pdf
Autor: Mgr. Petr Dostál, email: 
21.12.2022 Tisk zprávy

Pomáháme létat

foto
Blíží se vánoční čas, a proto se i naši studenti rozhodli nadělovat radost v podobě her, tance a přívětivých úsměvů. Dne 19. prosince se z prostor naší tělocvičny již v brzkých hodinách ozývá hudba a vrcholí poslední přípravy. Zanedlouho doráží děti ze základní školy speciální a zábava začíná.
V rámci dětského dne jsou v hale připraveny jak pohybové aktivity, tak výtvarné činnosti. Děti prochází opičí dráhou a mají možnost si vyzkoušet nejrůznější soutěže. Také se vyrábí papírové zvířecí masky anebo se mohou od dobrovolnic nechat pomalovat barvami na obličej. Nechybělo ani občerstvení z DofEtu a vše samozřejmě doprovází hudba.
V druhé části programu si už užíváme karneval tak, jak ho známe. Zábavu zahajují Viky a Simča svým zpěvem, čímž všechny pořádně rozproudí. Masky, balónky, tanec, Macarena, Jede, jede mašinka, ale i zvuk vánočních koled se line po celé hale. Proplouváme nekonečným tanečním parketem a užíváme si každou minutu. Vzpomínky na tento den nám zvěčňují svými fotografiemi chlapci ze 7.O. Poděkování patří i našemu DJ, který svou roli zvládl perfektně.
V tělocvičně celý den panuje vlídná a přátelská atmosféra. Dobrovolníky nabíjí energie z radosti dětí a chtějí jim zprostředkovat co nejlepší vánoční karneval, i proto na konci akce zaznívá motto základní školy speciální: „Váha čmelákova těla vzhledem k nosnosti jeho křídel mu činí nemožným, aby létal. On to ale neví, a tak létá.“
Děkujeme všem zúčastněným, že pomáháte létat!

Autor: Valerie Kopejsková, Klára Kulinová, Petra Kutilová, Johana Komárková, Alice Knoblochová – studentky 7.O; kolektiv 4.O, email: 
20.12.2022 Tisk zprávy

IDEATHON - "Make Boleslav great again"

fotofoto

V úterý 13.12 2022 se dva týmy našich studentů zúčastnily prvního ročníku akce s názvem Ideathon. Studenti mladoboleslavských středních škol ve vzájemné spolupráci a komunikaci definovali klady a zápory žití v Mladé Boleslavi a shodli se na projektech, které budou i nadále rozvíjet. Pro všechny zúčastněné byla akce přínosem. Už se těšíme na další ročník.

Autor: Vojtěch Cakl, Albert Kalík, email: 
19.12.2022 Tisk zprávy

Česko-japonský den

foto
V rámci maturitního projektu studenta Davida Jíry proběhl 8.12.2022 Česko-Japonský den. Akci pořádalo statutární město Mladá Boleslav, Parlament mládeže Mladá Boleslav a připojilo se i naše gymnázium. Cílem tohoto projektu bylo prohloubit dlouhotrvající Česko-japonské vztahy a diplomatickou spolupráci obou států. Hlavním bodem programu byla návštěva a diskuse s japonským velvyslancem v České republice - Jeho Excelence pan Hideo Suzuki. Dle ohlasů, včetně zprávy z velvyslanectví, byl projekt úspěšný, a to i díky studentům a pedagogům z Gymnázia Dr. Josefa Pekaře.

https://www.mb-net.cz/mladou-boleslav-navstivil-velvyslanec-japonska-hideo-suzuki/d-79221

https://www.youtube.com/watch?v=i9NG9lNWKPI
Autor: Bořkovcová, email: 
14.12.2022 Tisk zprávy

STUDENTSKÉ PREZIDENTSKÉ VOLBY NA GJP – ZNÁME VÝSLEDKY!

foto

 V pondělí 12. prosince 2022 probíhalo na naší škole 1. kolo Studentských prezidentských voleb 2022/23. Voliči (studenti školy starší 15 let) svými hlasy rozhodli, že hlavou státu by se na příští funkční období měla stát paní DANUŠE NERUDOVÁ. Dle jejich volby totiž získala 58,25 % odevzdaných platných hlasů. Organizátoři voleb (členové Studentského parlamentu GJP) jsou spokojeni také s volební účastí, která přesahuje 88 %.


Celkové pořadí kandidátů a porovnání výsledků voleb v celostátním měřítku najdete v příloze a širší vyhodnocení celostátního projektu voleb pod odkazem https://www.jsns.cz/projekty/studentske-volby/vysledky-studentskych-voleb.


 

Příloha2 *.pdf
Autor: Mgr. Dana Patočková, email: 
13.12.2022 Tisk zprávy