Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

Úspěchy našich fyziků

foto
Koncem května proběhla krajská kola Fyzikální olympiády v kategoriích B (třeťáci a septima), C (druháci a sexta), D (prváci a kvinta) a E (kvarta).
Úspěchem bylo už to, že v kategoriích B,C a D postoupilo do kraje 7 studentů a v kategorii E vítězka okresního kola.
Významné úspěchy:
* v kategorii C byl Šimon Dutý 3 (mezi vítězi)
* v kategorii D zvítězila Tereza Vrbová (1. s náskokem ze 30 účastníků)
* v kategorii E byla Elena Honzáková úspěšnou řešitelkou
Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci také Adéle Kubínové, Štěpánu Pavlíčkovi, Adamu Janasovi, Kláře Markové a Aleksandře Kolesnikové.
Autor: Mulačová Jarmila RNDr., email: 
20.05.2019 Tisk zprávy

Mannheim Exchange 2019

foto

Proběhla první část letošní akce Mannheim - Exchange.

Zde naleznete několik fotografií.

Pěkný den. 

Petr Bárta

Autor: Petr Bárta, email: 
20.05.2019 Tisk zprávy

ME a MS v aerobiku

foto
V neděli 19.5.2019 byla ukončena série nominačních závodů na ME a MS v aerobiku. Kvalifikačních závodů se zúčastnily i závodnice z MW gymnastické školy MB. Nejblíže k nominaci měl tým juniorek v kategorii Aerobik Performance. Členkami týmu jsou i studentky našeho gymnázia Anežka Králíková, Kristýna Novotná obě ze 4.O a Denisa Doležalová z 1. A. Děvčata vystupovala se skladbou "Kabaret" na chytlavé melodie z muzikálů Chicago a Varieté. Bohužel se jim nepodařilo obhájit loňské 3. místo a letos nominována nebyla. V silné konkurenci 14. týmů z celé ČR se děvčata umísťovala ve finálové šestce, což je nesporný úspěch. O vyrovnané výkonnosti finálové skupiny svědčí to, že o konečném pořadí rozhodovala desetina, někdy i 5 setin bodu. Nezbývá než popřát, aby na říjnovém MČR děvčata na medaili dosáhla.

Na fotografii zleva: Anežka K., Kristýna N., Denisa D., Lucie J., Natálie D. a Andrea P.

Moc gratulujeme!!!

Gym Pekaře
Autor: Gym Pekaře, email: 
20.05.2019 Tisk zprávy

SOČ 2019

30. dubna se v Kutné Hoře uskutečnilo krajské kolo 41.ročníku SOČ. Tentokrát nás reprezentovali čtyři studenti. Po výrazném úspěchu v loňském roce jsme si přáli i letos dobré umístění. Nakonec se Jan Král a Zuzana Švábová ze 3.A, Veronika Míčová ze 4.B a Kateřina Havlová ze 4.C neztratili. Práce Jana Krále na téma MHD v Mladé Boleslavi, Množírny psů jako právní a etický problém Veroniky Míčové a Benátky za 2. světové války od Kateřiny Havlové zvítězily a postoupily do celostátního kola, které se uskuteční 14.-16. 6. 2019 v Opavě. Děkujeme studentům za skvělou reprezentaci a v příloze si můžete s námi zavzpomínat na loňský ročník.
Příloha *.pdf
Autor: Ing. Dana Kuchaříková, email: 
17.05.2019 Tisk zprávy

Máme laureáta a další cenná vítězství

fotofoto
V pondělí 13.5. se na brandýském zámku konal již 21. ročník Macharova Brandýsa. Jedná se o literární a recitační soutěž, ve které nás reprezentovalo 12 studentů. Konkurence byla veliká, přesto naši studenti získali všemožná ocenění ve všech kategoriích. Nejvýraznějším oceněním je cena Eduarda Petišky věnovaná laureátovi ročníku, tedy absolutnímu vítězi, kterou získala naše studentka Tereza Hellerová. Na prvních či druhých místech ve svých kategoriích se umístili Anna Sofie Janebová (v literární i recitační části), Karolína Hošková (v recitaci), Adam Malý (v recitaci) a Klára Šestáková (v recitaci). Literární porota udělovala i zvláštní ocenění. Vojtěch Lohniský získal cenu knihkupectví Sylvie a Jan Král cenu Zámku Brandýs nad Labem.
Oceněným gratulujeme a všem zúčastněným děkujeme za skvělou reprezentaci školy.
Autor: Mgr. Zdeňka Šeráková, email: 
14.05.2019 Tisk zprávy