Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

Přijímací zkoušky 2019 - výsledky - NÁHRADNÍ termín

foto

Výsledky náhradního termínu přijímacích zkoušek - přílohy PDF.

Petr Bárta


Příloha *.pdf Příloha2 *.pdf
Autor: Petr Bárta, email: 
21.05.2019 Tisk zprávy

Úspěch Martina Procházky v celostátním kole ZeO

fotofoto
Ve dnech 25. a 26. dubna se na půdě Přírodovědecké fakulty UK konalo ústřední kolo Zeměpisné olympiády. Přes jemné síto předchozích kol se do něj probojovali ti nejlepší geografové z celé země, z toho 23 žáků základních a 26 studentů středních škol. Do druhé kategorie se zařadil i náš student Martin Procházka.

Pro důkladné prověření jejich znalostí, schopností a dovedností, čekaly na soutěžící tři typy prací - práce s atlasem, písemný test a práce v terénu (na které se účastníci přesunuli do města Jílové u Prahy). Zbytek soutěže se pak odehrával v budově děkanátu PřF UK na Albertově.

Martin, který se ústředního kola zúčastnil již počtvrté (napříč soutěžními kategoriemi), si z letošního ročníku odnesl jedinečnou zkušenost, celou soutěž totiž absolvoval s podporou francouzských holí, a to včetně terénní práce. Během přesunů mezi stanovišti nachodili soutěžící přibližně 8 kilometrů, bez vřelého přístupu organizátorů by se tedy neobešel.

I přes fyzickou bariéru se však Martinovi dařilo - se ziskem 77,5 bodu ze 100 se ve své kategorii umístil na 5. místě, pouhého půl bodu od bronzu, a byl vybrán do českého týmu pro Mezinárodní zeměpisnou olympiádu, která se bude konat o letních prázdninách v Hong Kongu.
Gratulujeme a přejeme úžasný letní zážitek!
Autor: Veronika Klatovská, email: 
20.05.2019 Tisk zprávy

Úspěchy našich fyziků

foto
Koncem května proběhla krajská kola Fyzikální olympiády v kategoriích B (třeťáci a septima), C (druháci a sexta), D (prváci a kvinta) a E (kvarta).
Úspěchem bylo už to, že v kategoriích B,C a D postoupilo do kraje 7 studentů a v kategorii E vítězka okresního kola.
Významné úspěchy:
* v kategorii C byl Šimon Dutý 3 (mezi vítězi)
* v kategorii D zvítězila Tereza Vrbová (1. s náskokem ze 30 účastníků)
* v kategorii E byla Elena Honzáková úspěšnou řešitelkou
Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci také Adéle Kubínové, Štěpánu Pavlíčkovi, Adamu Janasovi, Kláře Markové a Aleksandře Kolesnikové.
Autor: Mulačová Jarmila RNDr., email: 
20.05.2019 Tisk zprávy

Mannheim Exchange 2019

foto

Proběhla první část letošní akce Mannheim - Exchange.

Zde naleznete několik fotografií.

Pěkný den. 

Petr Bárta

Autor: Petr Bárta, email: 
20.05.2019 Tisk zprávy

ME a MS v aerobiku

foto
V neděli 19.5.2019 byla ukončena série nominačních závodů na ME a MS v aerobiku. Kvalifikačních závodů se zúčastnily i závodnice z MW gymnastické školy MB. Nejblíže k nominaci měl tým juniorek v kategorii Aerobik Performance. Členkami týmu jsou i studentky našeho gymnázia Anežka Králíková, Kristýna Novotná obě ze 4.O a Denisa Doležalová z 1. A. Děvčata vystupovala se skladbou "Kabaret" na chytlavé melodie z muzikálů Chicago a Varieté. Bohužel se jim nepodařilo obhájit loňské 3. místo a letos nominována nebyla. V silné konkurenci 14. týmů z celé ČR se děvčata umísťovala ve finálové šestce, což je nesporný úspěch. O vyrovnané výkonnosti finálové skupiny svědčí to, že o konečném pořadí rozhodovala desetina, někdy i 5 setin bodu. Nezbývá než popřát, aby na říjnovém MČR děvčata na medaili dosáhla.

Na fotografii zleva: Anežka K., Kristýna N., Denisa D., Lucie J., Natálie D. a Andrea P.

Moc gratulujeme!!!

Gym Pekaře
Autor: Gym Pekaře, email: 
20.05.2019 Tisk zprávy