Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

SOČ 2019

30. dubna se v Kutné Hoře uskutečnilo krajské kolo 41.ročníku SOČ. Tentokrát nás reprezentovali čtyři studenti. Po výrazném úspěchu v loňském roce jsme si přáli i letos dobré umístění. Nakonec se Jan Král a Zuzana Švábová ze 3.A, Veronika Míčová ze 4.B a Kateřina Havlová ze 4.C neztratili. Práce Jana Krále na téma MHD v Mladé Boleslavi, Množírny psů jako právní a etický problém Veroniky Míčové a Benátky za 2. světové války od Kateřiny Havlové zvítězily a postoupily do celostátního kola, které se uskuteční 14.-16. 6. 2019 v Opavě. Děkujeme studentům za skvělou reprezentaci a v příloze si můžete s námi zavzpomínat na loňský ročník.
Příloha *.pdf
Autor: Ing. Dana Kuchaříková, email: 
17.05.2019 Tisk zprávy

Máme laureáta a další cenná vítězství

fotofoto
V pondělí 13.5. se na brandýském zámku konal již 21. ročník Macharova Brandýsa. Jedná se o literární a recitační soutěž, ve které nás reprezentovalo 12 studentů. Konkurence byla veliká, přesto naši studenti získali všemožná ocenění ve všech kategoriích. Nejvýraznějším oceněním je cena Eduarda Petišky věnovaná laureátovi ročníku, tedy absolutnímu vítězi, kterou získala naše studentka Tereza Hellerová. Na prvních či druhých místech ve svých kategoriích se umístili Anna Sofie Janebová (v literární i recitační části), Karolína Hošková (v recitaci), Adam Malý (v recitaci) a Klára Šestáková (v recitaci). Literární porota udělovala i zvláštní ocenění. Vojtěch Lohniský získal cenu knihkupectví Sylvie a Jan Král cenu Zámku Brandýs nad Labem.
Oceněným gratulujeme a všem zúčastněným děkujeme za skvělou reprezentaci školy.
Autor: Mgr. Zdeňka Šeráková, email: 
14.05.2019 Tisk zprávy

Workshop pro rodiče GJP II - KREATIVITA JINAK

foto
Milí rodiče, prarodiče a přátelé GJP,

po příjemném březnovém workshopu je tu možnost druhého setkání v prostorách komunitní místnosti:

Když se řekne kreativita, možná si představíte umění - kreslení, tanec. Kreativita se ale projevuje i v jiných oblastech...

Přijďte si zase pohrát, popovídat s ostatními podobně laděnými rodiči, podívat se prostřednictvím aktivit právě na téma KREATIVITY jinak (tancovat ani kreslit se nebude :)...

Máte-li zájem se účastnit, napište prosím na knesplova@pekargmb.cz, a to do pondělí 3/6.

Na setkání se těší Zuzana K.:)

Příloha *.pdf
Autor: PhDr. Zuzana Knesplová, email: 
14.05.2019 Tisk zprávy

Noc literatury

foto
Již počtvrté se v Mladé Boleslavi uskutečnila dne 9. 5. 2019 Noc literatury a podíleli se na ní opět i studenti našeho gymnázia. Letos byli ze tříd 2.A, 3.A, 3.C a 7.O a těmi, kdo prezentovali ukázky z děl současné světové literatury, byli: Veronika Khek Kubařová, Petr Prokeš, Marek Adamczyk, Lucie Končoková, Ivo Theimer, Jan Zadražil a Milan Koníček.
Akce bude pokračovat i příští rok, a proto se neváhejte hlásit u svých češtinářů.

Jindra Bártová
Autor: Jindra Bártová, email: 
12.05.2019 Tisk zprávy

Tenisoví přeborníci okresu Mladá Boleslav chodí na Pekaře

foto

Okresní přebory dorostenců a dorostenek se uskutečnily v termínu 1. a 8.5.2019 v Bakově nad Jizerou a studenti našeho gymnázia se zde rozhodně neztratili.

Mezi dorostenkami se dokázala výrazně prosadit Veronika Šprojcarová z 1.A, když zvítězila v singlu. Debl ovládla společně se studentkou 1.O Kiarou Žabkovou (ta věkově spadá ještě mezi mladší žačky).

Mezi dorostenci se pak také prosadil student GJP Dan Makovička, když v deblu zvítězil společně s Václavem Němečkem.

Všem gratulujeme a přejeme další úspěchy

Autor: Mgr. Petr Dostál, email: 
10.05.2019 Tisk zprávy