Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

Chemická olympiáda

foto
V pátek 1.3. se na naší škole uskutečnilo okresní kolo chemické olympiády kategorie D. 18 žáků soutěžilo nejen v teoretických znalostech z chemie, ale dokazovali také svou zručnost v praktické části. Zvítězil student z 8G . Naši kvartáni obsadili 2., 3. a 4. místo. Všem účastníkům blahopřejeme.
Autor: Ing. Dana Kuchaříková, email: 
08.03.2019 Tisk zprávy

Workshop pro rodiče - MOJE VNITŘNÍ ZDROJE

foto
Milí rodiče, prarodiče a přátelé GJP,

u příležitosti otevření zrekonstruované učebny č. 303, kde jsme vytvořili komunitní místnost,
Vás srdečně zvu na WORKSHOP Moje vnitřní zdroje.

Přijďte se seznámit s komunitní místností, s ostatními podobně laděnými rodiči i prací ŠP na GJP, zastavit se, zapomenout na starosti všedního dne, pohrát si.

Kapacita je na tento workshop omezena, proto prosím v případě zájmu o účast, napište na knesplova@pekargmb.cz, a to do pondělí 18/3.

Na setkání se těší Zuzana K.:)
Příloha *.pdf
Autor: PhDr. Zuzana Knesplová, email: 
05.03.2019 Tisk zprávy

Studentský technický projekt

foto
Na naší škole právě probíhá druhý ročník Studentského technického projektu, jehož cílem je prohloubit znalosti a praktické dovednosti studentů v technických oborech. V rámci projektu spolupracují studenti ze čtyř mladoboleslavských škol: Gymnázia Dr. Josefa Pekaře, SOŠ a SOU, Střední průmyslové školy a studenti Škoda auto a.s., SOUS, které celou akci organizuje. V první části projektu již studenti sestavili různé roboty LEGO Mindstorms, vyslechli zajímavé přednášky a navštívili závod Škoda a Technické muzeum v Brně.

Nyní jsme se přehoupli do druhé poloviny projektu, ve které mají účastníci plné ruce práce s programováním svých robotů. Každý robot má jiné vychytávky a umí různorodé věci. Drsný kocour například loví kořist, vozík s přívěsem reaguje na náklad a na barvu povrchu, Schodolez číslo 1 vydává nejrůznější druhy zvuků, anebo Schodolez číslo 2 hravě zvládne vylézt celé schodiště.

Těšíme se, co dalšího Terka Hásová, Martin Šlachta, Matouš Kulich, Tomáš Vrba, Jan Sedláček a další šikovní účastníci projektu ještě vymyslí.
Autor: Bořkovcová, email: 
05.03.2019 Tisk zprávy

SOČ 2019

Milí studenti, krajské kolo SOČ 2019 proběhne v letošním roce v Kutné Hoře dne 30.4.2019. Registrace prací a přihlášení do soutěže končí 30.3.2019. Veškeré informace na stránkách SOĆ nebo v kab. chemie. Ing. Dana Kuchaříková
Autor: Ing. Dana Kuchaříková, email: 
04.03.2019 Tisk zprávy