Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

Studentský technický projekt

foto
Na naší škole právě probíhá druhý ročník Studentského technického projektu, jehož cílem je prohloubit znalosti a praktické dovednosti studentů v technických oborech. V rámci projektu spolupracují studenti ze čtyř mladoboleslavských škol: Gymnázia Dr. Josefa Pekaře, SOŠ a SOU, Střední průmyslové školy a studenti Škoda auto a.s., SOUS, které celou akci organizuje. V první části projektu již studenti sestavili různé roboty LEGO Mindstorms, vyslechli zajímavé přednášky a navštívili závod Škoda a Technické muzeum v Brně.

Nyní jsme se přehoupli do druhé poloviny projektu, ve které mají účastníci plné ruce práce s programováním svých robotů. Každý robot má jiné vychytávky a umí různorodé věci. Drsný kocour například loví kořist, vozík s přívěsem reaguje na náklad a na barvu povrchu, Schodolez číslo 1 vydává nejrůznější druhy zvuků, anebo Schodolez číslo 2 hravě zvládne vylézt celé schodiště.

Těšíme se, co dalšího Terka Hásová, Martin Šlachta, Matouš Kulich, Tomáš Vrba, Jan Sedláček a další šikovní účastníci projektu ještě vymyslí.
Autor: Bořkovcová, email: 
05.03.2019 Tisk zprávy

SOČ 2019

Milí studenti, krajské kolo SOČ 2019 proběhne v letošním roce v Kutné Hoře dne 30.4.2019. Registrace prací a přihlášení do soutěže končí 30.3.2019. Veškeré informace na stránkách SOĆ nebo v kab. chemie. Ing. Dana Kuchaříková
Autor: Ing. Dana Kuchaříková, email: 
04.03.2019 Tisk zprávy