Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

Okresní kolo Dětské scény

foto
Ve dnech 14.-15. března proběhla na GDRJP dvoudenní soutěžní přehlídka uměleckého přednesu sólových recitátorů. Celkem soutěžilo 55 recitátorů ze 13 škol mladoboleslavského okresu. Čtyři soutěžní kategorie odpovídaly 2.-9. třídám ZŠ.
Výsledková listina viz příloha.

V porotě mj. usedl i bývalý režisér mladoboleslavského divadla pan Josef Ketner, který v mezičase věnoval účastníkům své cenné rady a zkušenosti s přednesem.
Vítězům gratulujeme a přejeme hodně štěstí při reprezentaci našeho okresu v krajském kole v Kolíně.

Foto Zdeněk Kolín
Příloha2 *.pdf
Autor: Mgr. Zdeňka Šeráková, email: 
18.03.2022 Tisk zprávy

Ředitelské volno

foto
Vážení studenti,
připomínáme, že v pondělí 21.3.2022 bude probíhat ředitelské volno, které je uděleno z důvodu organizace školení všech zaměstnanců školy.

Pěkný den

GJP
Autor: Petr Bárta, email: 
17.03.2022 Tisk zprávy

Pozvánka na Jarní akademii

foto

Více informaci v příloze.


Příloha *.pdf
Autor: Lenka Voničková, email: 
16.03.2022 Tisk zprávy

Literární Ukrajina

fotofoto
Podvečerní pásmo z ukrajinské literatury v českých překladech se odehrálo 9. března v Modrém salónku Gymnázia Dr. Josefa Pekaře.
Posluchači z řad studentů i veřejnosti měli možnost nahlédnout do tisíciletého vývoje této svébytné kultury. Pásmo obsahovalo úryvky ze všech zásadních děl této národní literatury: počínaje lidovou slovesností (ukrajinské pohádky, krymské pověsti), dále následovaly kozácké dumy, přes poezii klasiků T. Ševčenka a L. Ukrajinky, konče zásadním románem Město příslušníka tzv. „postříleného obrození“ z první poloviny 20. století. Četba úryvků byla prokládána stručným výkladem, lyrickou poezii recitovala vítězka školní recitační soutěže, Emma Babáková, ukázky epiky profesor Adam Krupička.
Autor: Adam Krupička, email: 
15.03.2022 Tisk zprávy

Prodej stužek na pomoc Ukrajině

foto
Od pondělí 7. 3. budou v 1. patře u sborovny ke koupi k dispozici modro žluté stužky. Cena je nastavena na 20 Kč za jednu, výše přispěné částky je ale zcela na vás. Vybrané peníze následně pošleme na sbírku Člověka v tísni na pomoc Ukrajině.

*7. 3.: Všech asi 150 stužek se dnes prodalo, aktuálně dokupujeme materiál a postupně šijeme další.

Markéta Lindáková, SP
Autor: Markéta Lindáková, předsedkyně SP, email: 
07.03.2022 Tisk zprávy