Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

O pečeť Josefa Pekaře – zadání čtvrtého kola

foto
Dějepisná soutěž O pečeť Josefa Pekaře míří do finále! Z vrcholu Mužského, kolem něhož se točilo zadání třetího kola, je tak dobrý výhled, že byste z něho dohlédli až k místu, které se skrývá ve čtvrtém, závěrečném kole. Poznáváte ho? Pokud ano, posílejte odpovědi na nové soutěžní otázky do pondělí 20. června na e-mail futtera@pekargmb.cz. Příloha2 *.pdf
Autor: Předmětová komise dějepisu, email: 
14.06.2022 Tisk zprávy

Den literární kreativity

foto

V pátek 17. 6. 2022 se uskuteční v pořadí již druhý Den literární kreativity.


Celodenní program pro členy Akademie literární kreativity vyvrcholí udílením čtyř cen za literární tvorbu uplynulého školního roku. Slavnostní vyhlášení za účasti hostů proběhne v aule školy od 12:30 do 13:15. O nominacích letos rozhodla reprezentativní devítičlenná porota – „Porota devíti hrdinek“, významných žen kultury, vědy, sportu a společenského života (např. spisovatelka Lenka Elbe, manažerka Amnesty International Žaneta Sladká ad.).


Pro veřejnost bude následně, od 15:30 do 16:30, připraveno autorské čtení spisovatelky Anny Bolavé, nositelky ceny Magnesia Litera (2016) za prózu Do tmy, z níž bude autorka číst. Následovat bude beseda. V závěru akce proběhne autogramiáda autorky. Vstup volný.


Všichni, studenti, žáci, pedagogové i veřejnost, jsou srdečně zváni!

Autor: Adam Krupička, email: 
10.06.2022 Tisk zprávy

Vyřazení maturantů 2022

fotofoto

Níže naleznete několik fotografií z vyřazení maturantů 2022.


Děkujeme … GJP


4.A a 8.O  


4.B a 4.C

Autor: Petr Bárta, email: 
03.06.2022 Tisk zprávy

O pečeť Josefa Pekaře – zadání třetího kola

foto

Poznáváte vrch na obrázku? Leží v severní části mladoboleslavského okresu a týkají se ho otázky třetího kola školní dějepisné soutěže „O pečeť Josefa Pekaře“! Naleznete je v příloze společně s řešením druhého kola, které nás zavedlo do Katusic a seznámilo s osudy rodiny (a knihovny) Jana Nepomuka Krouského. Odpovědi na nové soutěžní otázky posílejte do pondělí 6. června na e-mail futtera@pekargmb.cz.

Příloha2 *.pdf
Autor: Předmětová komise dějepisu, email: 
30.05.2022 Tisk zprávy

ÚSPĚCH STUDENTKY AJ V KRAJSKÉM KOLE OLYMPIÁDY

foto

Studentka 7.O Gymnázia Dr. J. Pekaře Elena Marie Honzáková vybojovala v těžké konkurenci 2. místo v krajském kole Konverzační soutěže v anglickém jazyce v kategorii III A. Zopakovala tím loňský úspěch naší studentky Nely Cankařové, která ve stejné kategorii v krajském kole zvítězila, následně postoupila do celostátní soutěže, kde se umístila na 5. místě. Oběma studentkám gratulujeme a radujeme se z jejich úspěchů v angličtině. PK AJ

Autor: Mgr. Jana Toužimská, email: 
28.05.2022 Tisk zprávy