Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

O pečeť Josefa Pekaře – zadání prvního kola

foto
Nastává květen, znatelně se otepluje a k životu se probírají nejen sysli na Radouči, medvědi na Slovensku, hrady a zámky, ale také tradiční školní dějepisná soutěž „O pečeť Josefa Pekaře“!
V nadcházejících sedmi týdnech bude vždy v průběhu pondělí zveřejněno zadání nového kola, na jeho řešení bude čas do neděle. V každém kole bude možné získat nejvýše dvacet bodů, tři nejrychlejší účastníci si navíc rozdělí bonusové body (tři, dva a jeden). Tři studenti s největším počtem bodů se mohou na konci školního roku těšit na hodnotné odměny (samozřejmě dějepisné :-)), každý účastník navíc po každém kole získá jedničku za aktivitu do klasifikace z dějepisu.
Letošní ročník soutěže Vás po letech nasměruje z regionu zpět do Mladé Boleslavi, jejíž hranice žádné z kol neopustí. Jednotícím tématem budou pomníky, pamětní desky, zkrátka místa paměti.
Zadání prvního kola najdete v příloze. Odpovědi posílejte do neděle 5. května na e-mail futtera@pekargmb.cz. Správné řešení bude zveřejněno společně se zadáním nového kola.
Příloha2 *.pdf
Autor: Předmětová komise dějepisu, email: 
29.04.2024 Tisk zprávy

Úspěch na Prezentiádě

foto
Vzdělání a prezentační dovednosti hrají dnes klíčovou roli. Nejen proto se čtyři týmy z našeho gymnázia zúčastnily soutěže Prezentiáda. S odhodláním a znalostmi v zádech představily témata, která rezonují s aktuálními globálními výzvami.
První tým, složený z Terezy Janebové a Kateřiny Šímové, se zaměřil na náročný proces překonávání drogové závislosti. Jejich prezentace byla nejen informativní, ale také přesvědčivá, což jim zajistilo první místo v krajském kole této soutěže. Druhý tým, Amira Taha a Kristýna Vágnerová, se zabýval otázkou existence života na Zemi bez Slunce. S empatií a hlubokým porozuměním tématu si vysloužily druhé místo.
Oba týmy si zajistily postup na grandfinále Prezentiády, které se bude konat v Brně 10. května. Jejich úspěch je důkazem důsledné přípravy a talentu pro prezentování.
Další týmy, složené z Ondry Škatuly, Karolíny Patrikové, Simony Odnohové, Elišky Servusové a Katky Ratimcové, předvedly krásné prezentace, které sice nestačily na postup do finále, ale byly důkazem jejich pečlivé práce a schopnosti efektivně sdělit své myšlenky.
Držíme palce všem studentům v nadcházejícím grandfinále a těšíme se na další prezentace.
Autor: Bořkovcová, email: 
29.04.2024 Tisk zprávy

SOČ

foto
V pátek 26.4.2024 s v Kutné Hoře konalo krajské kolo Středoškolské odborné činnosti. Naši školu reprezentovali studenti 4.C Daniel Forst ( Obor. č.9 - Doprava a strojírenství) a Tomáš Kuchař ( Obor č. 17 - Filozofie, politologie a ostatní humanitní a společenskovědní obory). Oběma studentům se podařilo v těžké konkurenci prosadit. Obsadili ve svém oboru 2. místo a Tomáš Kuchař s licitací do celostátního kola. Oběma děkujeme za vzornou reprezentaci školy a blahopřejeme k úspěchu.
Autor: Ing. Dana Kuchaříková, email: 
29.04.2024 Tisk zprávy

Maturita 2024 - rozpisy tříd 4.B, 4.C

Maturitní rozpisy pro 2. maturitní týden - viz přílohy.
Příloha *.pdf Příloha2 *.pdf
Autor: PaedDr. Alena Budínová, email: 
25.04.2024 Tisk zprávy

Maturita 2024 - rozpisy tříd 4.A, 8.O

Maturitní rozpisy pro 1. maturitní týden - viz přílohy.
Příloha *.pdf Příloha2 *.pdf
Autor: PaedDr. Alena Budínová, email: 
25.04.2024 Tisk zprávy