Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

Vítězná trojice na krajské soutěži gymnázií

foto

Ve středu 6. dubna trojice studentů z třídy 3. A brilantním způsobem zvítězila v krajském kole Dějepisné soutěže studentů gymnázií ČR a SR. Téma letošního ročníku bylo vymezeno léty 1939 - 1945. Znalosti o druhé světové válce Jakuba Marečka a Pavla Macháčka, znalosti o fenoménu holocaust Báry Krejcarové přivedly naši školu až na první příčku. S výrazným bodovým náskokem před ostatními umístěnými. Gratulujeme a těšíme se na nadcházející kolo celostátní!

Autor: Adam Krupička, email: 
11.04.2022 Tisk zprávy

Prezentiáda

foto

Krajské kolo Prezentiády ZŠ se konalo 30.3. v Praze. V konkurenci patnácti týmů, které prezentovaly v podstatě všechny profesionálně se neztratily ani naše týmy. Sympatický projev Katky Šímové a Terezy Janebové vyvolal úsměvy i uznání poroty a vedl k pěknému pátému místu. Propracovaná prezentace Emmy Jarolímkové a Elišky Brixí zaujala všechny přítomné a děvčata získala dokonce třetí místo. Vydařenou prezentaci na téma Marvel předvedly i Adéla Vaňousková, Kristýna Vágnerová a Amira Taha.


Tento týden 6.4. proběhlo krajské kolo SŠ. Tuto soutěž naši studenti naprosto ovládli. Emma Babáková a Michaela Bruchová předvedly krásnou prezentaci na téma: Jak bych učil já. Jejich výkon ocenili jak porotci, tak i týmy soupeřů. Odměnou jim bylo úžasné druhé místo. Hvězdami soutěže byli Karel Schamberger a Pavel Cymorek, kteří soutěž vyhráli. Kluci byli nepřehlédnutelní. Stejně jako děvčata zaujali přítomné originálními názory, zajímavou prezentací a perfektním projevem. Oba týmy postupují do celostátního kola této soutěže.


Gratulujeme a držíme palce!


Gymnázium Dr. Josefa Pekaře prostě válí

Autor: Bořkovcová, email: 
09.04.2022 Tisk zprávy

Okresní kolo Olympiády v českém jazyce

foto

V okresním kole Olympiády v českém jazyce získaly naše studentky tato umístění:


I. kategorie (ZŠ)


Sofie Anna Janebová (4. O) – 3. místo


II. kategorie (SŠ)


Eliška Tondrová (1. C) – 2. místo


Sofie s Eliškou budou naši školu reprezentovat v krajském kole.


Gratulujeme a děkujeme.

Autor:  PK ČJL, email: 
08.04.2022 Tisk zprávy

Seminář MSK na Signál Radiu

fotofoto
Ve čtvrtek 24.3. studenti volitelného semináře MSK navštívili regionální pobočku Signál Radia v MB. Studii je provedl moderátor Luboš Dvořák. V úvodní části jim představil techniku, programy a princip fungování rádia. Následně si mohli vyzkoušet mediální tvorbu, např. nahrávání reklamního spotu a jeho následné úpravy počítačovým programem a doladění hudebním pozadím.
Autor: Mgr. Zdeňka Šeráková, email: 
03.04.2022 Tisk zprávy

Exkurze do Veletržního paláce

foto
V pátek 8.4.2022 pojede II. ročník a 6.O na exkurzi do Veletržního paláce v Praze.
Sraz před školou v 7.55
Odjezd od školy v 8.00
Návrat ke škole přibližně v 14.30
Podrobnosti k exkurzi naleznete v příloze.

Za kabinet estetiky Jarmila Nováková
Příloha2 *.pdf
Autor: Jarmila Nováková, email: 
02.04.2022 Tisk zprávy