Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

Když byl právník ve škole ...

fotofoto

V úterý 9.11. proběhlo na semináři SVS právní praktikum pod vedením advokáta Jakuba Siřínka. Již druhému setkání předcházela komplexní příprava na soudní líčení. Studenti si rozdělili role soudců, advokátů a státních zástupců a doma si na základě autentického rozsudku připravili úvodní i závěrečnou řeč. Mj. také pokládali otázky poškozené (hrála prof. Šeráková) a obžalovanému (hrál adv. Siřínek). Efektivita zažitého líčení se projevila v intenzivní diskusi, která pokračovala i dále po skončení semináře. Pan Siřínek je naším absolventem, jenž se hrdě hlásí ke škole, a tak jeho vzpomínky zpestřily vážnou právní atmosféru.

Autor: Mgr. Zdeňka Šeráková, email: 
10.11.2021 Tisk zprávy

VOLBY 2021

foto
Volby budou zahájeny po třídních schůzkách 2021, které jsou plánovány na středu 10.11.2021

Volit se bude prostřednictvím webových aplikací programu Bakaláři pod přihlášením rodiče. Je tedy nutné mít správné přihlašovací údaje!

Další podrobnosti jsou v příloze PDF.

GJP
Příloha *.pdf
Autor: Petr Bárta, email: 
09.11.2021 Tisk zprávy

Listina kandidátů do Správní rady Společnosti přátel Gymnázia Dr. J. Pekaře (SPG) – VOLBY 2021

foto
Volby proběhnou po třídních schůzkách 2021, které jsou plánovány na středu 10.11.2021. Příloha2 *.pdf
Autor: Petr Bárta, email: 
09.11.2021 Tisk zprávy

Listina kandidátů do Školské rady GJP – VOLBY 2021

foto

Volby proběhnou po třídních schůzkách 2021, které jsou plánovány na středu 10.11.2021. O jejich přesné organizaci a formě ještě budeme informovat dle aktuální situace v pandemii COVID-19.


S rozhodnutím čekáme na nejzazší možný termín.


GJP


Příloha *.pdf
Autor: Petr Bárta, email: 
03.11.2021 Tisk zprávy

O pečeť Josefa Pekaře – zadání prvního kola

foto
Je tady nový ročník školní dějepisné soutěže „O pečeť Josefa Pekaře“! Zúčastnit se jí může jakýkoliv student našeho gymnázia (kladný vztah k dějepisu je dobrým předpokladem, nikoliv však podmínkou).
V každém kole bude možné získat nejvýše dvacet bodů, tři nejrychlejší účastníci si navíc rozdělí bonusové body (tři, dva a jeden). Tři studenti s největším počtem bodů se mohou na konci školního roku těšit na hodnotné odměny (samozřejmě dějepisné :-)), každý účastník navíc po každém kole získá jedničku za aktivitu do klasifikace z dějepisu
Zadání prvního kola najdete v příloze. Odpovědi posílejte do neděle 21. listopadu na e-mail futtera@pekargmb.cz. Správné řešení bude zveřejněno společně se zadáním nového kola. Příloha2 *.pdf
Autor: Předmětová komise dějepisu, email: 
08.11.2021 Tisk zprávy