Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

Policejní kynologie v praxi 2.0

fotofoto
Ve čtvrtek 18.4. se studenti osmiletého studia účastnili projektu Bezpečnost není samozřejmost.

Děti se na interaktivních přednáškách preventistů bezpečnostních a ozbrojených sborů dozvěděly, jak se chovat v krizových situacích. Na parkovišti byly k vidění statické ukázky techniky, výzbroje a výstroje příslušníků hasičského záchranného sboru, vězeňské služby, Policie ČR, Armády ČR, městské policie a mladoboleslavských dobrovolných hasičů i zdravotnických složek.

Zajímavě byla představena policejní kynologie s akční ukázkou zásahu. Studenti si s chutí vyzkoušeli posezení v policejním automobilu, omezení rukou pouty, uchopení střelných zbraní, vstoupili do vozů hasičů, vozidla vězeňské služby pro převážení vězňů či maskovaného vojenského vozidla.

Děkujeme za skvělý zážitek a těšíme se na příští ročník.
Autor: Mgr. Zdeňka Šeráková, email: 
25.04.2024 Tisk zprávy

Máme "zlaté" studenty

fotofoto
Naše škola podporuje studenty v různorodých (i mimoškolních) aktivitách, mezi něž patří zejména sportovní disciplíny až na vrcholové úrovni. Přestože je mnohdy zapotřebí přizpůsobit studijní plán, dosahují naši studenti skvělých výsledků ve sportu i ve škole.

Před několika dny získal např. Vojta Beran s klubem BK Mladá Boleslav mistrovský titul ČR a stali se nejlepším týmem v kategorii dorost (16-17 let) v ČR v sezóně 2023/2024 (srpen 2023 – duben 2024). Je to vrchol, kterého může klub, potažmo jednotlivec, v ČR dosáhnout.

Škola je na své studenty hrdá, děkujeme za vzornou reprezentaci a přejeme hodně štěstí všem, kteří se teď v jarních měsících účastní soutěží, olympiád a přehlídek.
Autor: Mgr. Zdeňka Šeráková, email: 
25.04.2024 Tisk zprávy

Svět řemesel v novém kabátě

fotofoto

Tento týden dostala v hodině dějepisu třída 2.O zvláštní úkol: zamyslet se, jak se během času změnila povolání, která lidé vykonávali. Nejprve přišly na řadu středověké cechy, jejich pravidla a symboly. Poté vznikly ve dvojicích nová cechovní znamení - pro zaměstnání a práce, které naši předkové nemohli znát. Zde je jejich výčet:  • designér

  • easportový profesionální hráč

  • geodézie

  • influencer

  • IT specialista

  • manikérství

  • nail artist

  • programátor

  • řidič autobusu

  • zubař


"Bylo těžké najít povolání podle našich představ. Vybrali jsme si podle každodenní dopravy do školy," říkají Amálie a Eliška. "Na jednom z obrázků můžeme vidět, jak návrhářka kreslí návrhy," povídají Klára a Sofie. "Tohle téma jsme si vybrali, protože oba jsme oba vášnivými hráči videoher," říká za dvojici Marek. A vy můžete zkusit hádat, který obrázek zachycuje dané povolání...

Autor: Adam Krupička, email: 
25.04.2024 Tisk zprávy

Sportovní kurz 3. O a 4. O

Veškeré informace o sportovním kurzu naleznete zde:


Sportovní kurz - 3. O a 4. O

Autor: Kudra Jaromír, email: 
23.04.2024 Tisk zprávy

Maturita 2024 - konzultační dny

Program maturitních konzultací - viz příloha.
Příloha *.pdf
Autor: PaedDr. Alena Budínová, email: 
19.04.2024 Tisk zprávy