Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

Úřední hodiny o prázdninách

ÚŘEDNÍ HODINY O PRÁZDNINÁCH:
PONDĚLÍ 10.00 - 12.00 HOD.
Autor: Lenka Voničková, email: 
29.06.2021 Tisk zprávy

První ročník Cen Akademie literární kreativity

foto

Dne 28. 6. 2021 proběhlo v aule Gymnázia Dr. Josefa Pekaře předávání Cen Akademie literární kreativity za účasti ředitele školy, lektora Adama Krupičky, studentské a profesorské veřejnosti. Mezi nominované se dostalo šestnáct textů, které napsali v aktuálním školním roce studenti a studentky účastnící se kroužku tvůrčího psaní.


Lektor nominoval texty pro každou ze čtyř kategorií (udělovaly se ceny za myšlenkový přínos, katarzi, experimentování a celkový estetický dojem). Devět nezávislých hodnotitelů pak anonymně přidělovalo těmto textům body. Jejich součtem, jak může potvrdit předseda kontrolní komise profesor Futtera, vzešlo vítězové: Kateřina Stránská, Bára Krejcarová, Ondřej Málek a Michaela Bruchová. Každou z cen navíc předávala jiná z osobností gymnázia: Richard Juriga, předseda předmětové komise; Dana Patočková, garantka rozvoje nadaných studentů; studentka-dobrovolnice Lída Kusá a aktuální vítězka ankety Zlatý Ámos, Vladěna Floriánová.


Kromě knižních cen, poukázky a diplomu dostal každý z vítězů ještě možnost ovlivnit příští rok podobu dalšího ročníku cen za nejlepší literární texty. Autorské plastiky jsou totiž vítězům pouze propůjčeny a po prázdninách se již budou těšit na své další držitele!

Autor:  PhDr. Adam Krupička, Ph.D., email: 
29.06.2021 Tisk zprávy

Den literární kreativity

foto

V předvečer velkého jubilea mladoboleslavského básníka Františka Gellnera (140 let od narození tohoto příslušníka anarchistické generace) uzavřela Akademie literární kreativity svůj první ročník.


Dobrovolný kroužek, sdružující 29 literárně nadaných studentů a studentek napříč všemi ročníky gymnázia, zahájil svou on-line činnost v březnu loňského roku. Letos se její nejaktivnější členové výrazným způsobem podíleli svými příspěvky na vydání školního almanachu.


Kreativní úroveň osmnácti z nich zhodnotil lektor, profesor Adam Krupička, v pátek odpoledne 18. 6. v rámci prvního Dne literární kreativity. Nejprve ve dvouhodinové lekci přítomní zkoušeli možnosti a meze stylizace, poté se přistoupilo k upomínkovým snímkům a slavnostnímu předání diplomů. Na těchto individuálních osvědčeních získali ti, kteří se účastnili sedmi velmi obtížných úkolů mistrovské zkoušky, zpětnou vazbu ke své celoroční práci. Den literární kreativity tak bude nejen každoročním zakončením ročníku tvůrčího psaní, ale také možností zamyslet se nad svou kreativní úrovní a posunout ji o další stupínek výš.


Příští rok již Den literární kreativity proběhne za účasti jedné z významných literárních osobností Asociace spisovatelů, pod jejíž záštitou Akademie literární kreativity koná své aktivity.

Autor:  Demurgsophia, email: 
24.06.2021 Tisk zprávy

Úspěch v celostátní přehlídce mladých recitátorů

foto
Sofie Anna Janebová (3.0) reprezentovala naši školu a Středočeský kraj v národním kole Dětské scény. Tato celostátní přehlídka mladých recitátorů se konala ve dnech 11.-13. června ve Svitavách. Sofii gratulujeme k úspěchu na národní úrovni a těšíme se na další mladé recitátory, kteří chtějí pracovat na svém uměleckém přednesu.
Aktuální situace oslabila v mnoha ohledech různé studentské aktivity. Proto je nutné jakoukoli studentskou iniciativu náležitě ocenit a podpořit. Děkujeme!
Autor: Mgr. Zdeňka Šeráková, email: 
15.06.2021 Tisk zprávy

O pečeť Josefa Pekaře – celkové výsledky

foto
Všechno má svůj konec, dokonce i naše dějepisná soutěž. A byl to konec opravdu slavnostní. Vyhlášení výsledků se uskutečnilo včera, v pátek 11. června, během oslav 333. výročí Gymnázia Dr. Josefa Pekaře.
Výsledky posledního kola (včetně jeho řešení) naleznete i s kompletní výsledkovou listinou v příloze. Těsněji to už opravdu dopadnout nemohlo...
Gratulujeme vítězům, děkujeme všem účastníkům a těšíme se na viděnou v příštím roce u dalšího ročníku! Příloha2 *.pdf
Autor: Předmětová komise dějepisu, email: 
12.06.2021 Tisk zprávy