Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

Den literární kreativity

foto

V předvečer velkého jubilea mladoboleslavského básníka Františka Gellnera (140 let od narození tohoto příslušníka anarchistické generace) uzavřela Akademie literární kreativity svůj první ročník.


Dobrovolný kroužek, sdružující 29 literárně nadaných studentů a studentek napříč všemi ročníky gymnázia, zahájil svou on-line činnost v březnu loňského roku. Letos se její nejaktivnější členové výrazným způsobem podíleli svými příspěvky na vydání školního almanachu.


Kreativní úroveň osmnácti z nich zhodnotil lektor, profesor Adam Krupička, v pátek odpoledne 18. 6. v rámci prvního Dne literární kreativity. Nejprve ve dvouhodinové lekci přítomní zkoušeli možnosti a meze stylizace, poté se přistoupilo k upomínkovým snímkům a slavnostnímu předání diplomů. Na těchto individuálních osvědčeních získali ti, kteří se účastnili sedmi velmi obtížných úkolů mistrovské zkoušky, zpětnou vazbu ke své celoroční práci. Den literární kreativity tak bude nejen každoročním zakončením ročníku tvůrčího psaní, ale také možností zamyslet se nad svou kreativní úrovní a posunout ji o další stupínek výš.


Příští rok již Den literární kreativity proběhne za účasti jedné z významných literárních osobností Asociace spisovatelů, pod jejíž záštitou Akademie literární kreativity koná své aktivity.

Autor:  Demurgsophia, email: 
24.06.2021 Tisk zprávy

Úspěch v celostátní přehlídce mladých recitátorů

foto
Sofie Anna Janebová (3.0) reprezentovala naši školu a Středočeský kraj v národním kole Dětské scény. Tato celostátní přehlídka mladých recitátorů se konala ve dnech 11.-13. června ve Svitavách. Sofii gratulujeme k úspěchu na národní úrovni a těšíme se na další mladé recitátory, kteří chtějí pracovat na svém uměleckém přednesu.
Aktuální situace oslabila v mnoha ohledech různé studentské aktivity. Proto je nutné jakoukoli studentskou iniciativu náležitě ocenit a podpořit. Děkujeme!
Autor: Mgr. Zdeňka Šeráková, email: 
15.06.2021 Tisk zprávy

O pečeť Josefa Pekaře – celkové výsledky

foto
Všechno má svůj konec, dokonce i naše dějepisná soutěž. A byl to konec opravdu slavnostní. Vyhlášení výsledků se uskutečnilo včera, v pátek 11. června, během oslav 333. výročí Gymnázia Dr. Josefa Pekaře.
Výsledky posledního kola (včetně jeho řešení) naleznete i s kompletní výsledkovou listinou v příloze. Těsněji to už opravdu dopadnout nemohlo...
Gratulujeme vítězům, děkujeme všem účastníkům a těšíme se na viděnou v příštím roce u dalšího ročníku! Příloha2 *.pdf
Autor: Předmětová komise dějepisu, email: 
12.06.2021 Tisk zprávy

O pečeť Josefa Pekaře – zadání pátého kola

foto
Jdeme do finále! Dějepisná soutěž už dospěla do posledního kola. Jeho zadání (společně s řešením čtvrté části) najdete v příloze.
Odpovědi můžete posílat až do neděle 6. června. Těšíme se na Vaši účast! Příloha2 *.pdf
Autor: Předmětová komise dějepisu, email: 
01.06.2021 Tisk zprávy

O pečeť Josefa Pekaře - zadání čtvrtého kola

foto
Je tady zadání již předposledního kola dějepisné soutěže! Tentokrát v něm významnou roli bude hrát přímo Josef Pekař. V příloze však kromě toho opět naleznete i řešení minulého kola.
Čas na odpovědi máte do neděle, 30. května. Těšíme se na Vaši účast! Příloha2 *.pdf
Autor: Předmětová komise dějepisu, email: 
25.05.2021 Tisk zprávy