Máte vypnutý JavaScript. Stránka se nemusí zobrazovat správne.

333 let školy: soutěž O pečeť Josefa Pekaře

foto

Pekařovo gymnázium bez dějepisné soutěže? To by snad ani nebylo Pekařovo gymnázium…


I v tomto školním roce se tak můžete těšit na tradiční soutěž „O Pečeť Josefa Pekaře“. Letos však proběhne ve výrazně jiném formátu: začne až v květnu a všech pět kol stihne za necelý měsíc. Protože si právě v těchto dnech připomínáme 333. výročí existence našeho gymnázia, budou na dějiny školy zaměřeny i soutěžní otázky.


Více informací o průběhu soutěže se dočtete v příloze. A nezapomeňte: startujeme již 4. května!

Příloha2 *.pdf
Autor: Předmětová komise dějepisu, email: 
02.05.2021 Tisk zprávy

Jmenování maturitních komisí

Jmenování maturitních komisí pro jarní termín maturitních zkoušek - viz příloha.
Příloha *.pdf
Autor: PaedDr. Alena Budínová, email: 
25.04.2021 Tisk zprávy

Celostátní finále Finanční gramotnosti s fanfárami pro GJP

foto

Dá se embosovaná kreditní karta přečíst žehličkou? Je výhodnější úroková sazba 3,5 % p. q., nebo 6,5 % p.s.? A přinesou nám akcie každý rok dividendu, remintendu, nebo spíš prebendu? Pokud v otázce financí tápete, zeptejte se Kláry Rudolfové, Petra Pavla Kolmana nebo Daniela Wolfa!


Tříčlenný tým našich reprezentantů ze 3.O a 4.O ve středu 21. dubna vybojoval skvělé čtvrté místo v celostátním finále soutěže Finanční gramotnost. A protože tato soutěž staví nezvykle na stupně vítězů právě čtyři nejúspěšnější týmy, sklidili kromě věcných cen i potlesk a fanfáry. Součástí finálového kola byla mimo jiné debata s ekonomem Alešem Michlem, členem rady České národní banky.


Soutěže se v letošním roce účastnilo na pět tisíc žáků. Blahopřejeme a jsme hrdí, že se naši žáci v takové konkurenci přes školní, okresní, krajské i celostátní kolo probojovali mezi nejlepší!

Autor: Mgr. Michal Bělka, email: 
22.04.2021 Tisk zprávy

Asociace spisovatelů převzala patronát nad kroužkem tvůrčího psaní

foto
V pátek 16. dubna se stalo naše gymnázium oficiálně partnerskou školou Asociace spisovatelů. Tato organizace, která sdružuje přední české spisovatele a spisovatelky, převzala patronaci nad kroužkem tvůrčího psaní profesora Krupičky. V rámci spolupráce navštíví gymnázium každoročně jeden člen Asociace spisovatelů a jako host se zúčastní Dne literární kreativity připraveného pro účastníky kroužku Akademie literární kreativity, v němž bude místo pro diskuzi, autorské čtení, autogramiádu, tvůrčí psaní i další inspirativní aktivity.
Autor: PhDr. Adam Krupička, Ph.D, email: 
21.04.2021 Tisk zprávy

Prezentiáda

foto
Prezentiáda je soutěž v prezentačních dovednostech pro všechny studenty středních a základních škol. Tato soutěž podporuje týmového ducha, kreativní tvorbu, vyjadřování, vystupování a spoustu dalších, v životě důležitých schopností člověka. Cílem soutěže je vzbudit zdravé sebevědomí a zbavit studenty strachu z vyjadřování vlastních názorů.

Do krajských online kol se podařilo postoupit celkem pěti týmům z našeho gymnázia. V kategorii ZŠ soutěží Matyáš Orlovský, Jan Zejbrdlich, Kateřina Horáková, Emma Babáková, Vojtěch Podlipský a Adéla Šafránková.
V kategorii SŠ budou prezentovat Barbora Slivková, Kateřina Hrabánková, Lukáš Vlček, Kateřina Pitrová a Tomáš Kuchař. Online kola můžete sledovat na youtube kanálu Prezentiády.

Držíme palce!
Autor: Bořkovcová, email: 
20.04.2021 Tisk zprávy